שאלות בנוגע להרשמה לקורסים מדעי החברה ורוח

סולאה

New member
שאלות בנוגע להרשמה לקורסים מדעי החברה ורוח

היי,
הבנתי שאין משמעות לתיזמון ההרשמה מכיוון שנערכת הגרלה בניגוד למה שהולך במדעי הטבע וכו' ששם צריך וכדאי להרשם כמה שיותר מהר.

הבנתי נכון?

בגדול כן,

המצב גרוע יותר -- יש עדיפות לסטודנטים מהחוג/מחלקה ויש עדיפות לשנים מתקדמות על צעירים.
אבל אם הקורס מבוקש, יש סיכוי שיגדילו את המכסה ויעבירו לאולם הרצאות גדול יותר...
כמובן יש גבול לזה -- עדיין צריך לספק זמן סביר לבדיקת בחינות וכו'...
יועץ החוג אחראי על שיבוץ הסטודנטים לקורסים השונים.

תאנה123

New member
מה? O.0 אז זה לא משנה לאן אני נרשמת

כי בכל מקרה יגרילו את הקורס? ואם יש לי חפיפה ואני חייבת קורס אחד ביום מסויים ונותנים לי אותו ביום אחר?

ובקשר לקורסים באנגלית-יש איפשהו מתי הקורסים מתקיימים (כדי להכניס למערכת שעות) או שעד תחילת שנה אי אפשר לדעת?

המון תודה!

מה?

הקורסים ניתנים בשעות מסויימות וכמעט אין תזוזה.
יש קורסי חובה שאת חייבת לקחת וקורסי בחירה (או ליבה (במדע המדינה)) שיש לך בחירה ביניהם...

המערכת אוספת את כל המבקשים להכנס לקורס ומסננת את אלו המתאימים ביותר לפי המכסה... זו לא ממש הגרלה פר סה...

לקורסים באנגלית יש מספר קורס ושעות...

04201 אנגלית רמה 5 מתחילים
04211 אנגלית רמה 4 בינונית
04213 אנגלית רמה 4 בינונית
04221 אנגלית רמה 3 בינונית
04223 אנגלית רמה 3 בינונית
04238 אנגלית רמה 2 מתקדמים
04240 אנגלית רמה 2 מתקדמים

השאלה היא מה את צריכה, כמה יש לך בפסיכו. אני לא ממש בקיא בזה כי קיבלתי פטור בפסיכו'.
להבנתי, צריך להגיע לרמת פטור בהתאם למצב:
הציון באנגלית 84-100 בערך אז שלושה קורסים, 100-120 שני קורסים 120-134 קורס אחד ומעל 134 זה פטור.

Bloodless

New member
קודם כל באיזה חוג את?

בחוגים הקטנים יותר הסיכוי שלא תקבלי קורס הוא כמעט אפסי. עשיתי תואר בבלשנות ובערבית ואת כל הקורסים שסימנתי קיבלתי בלי בעיה, מעולם לא קרה לי שלא היה מקום בקורס.

זה משנה מה את מסמנת, אבל זה שתסמני לא אומר שתקבלי, זה רק אומר שאת יכולה לקבל. יכול להיות שתהיה לך התנגשות, זה קורה ל99% מהאנשים. אין מה לעשות, פשוט עושים את הקורס שנה אחרי זה או שמקבלים אישור לבוא שבוע לשם שבוע לשם, או לא באים בכלל ומשלימים (אגב, בחוגים הגדולים זה הרבה יותר קל לא להיות נוכחים פיזית בשיעור).

בקשר לאנגלית אין לי מושג, אני חושבת שאת צריכה אבל לחפש את זה בשנתון תחת "קורסי מיומנויות ושער".

סולאה

New member
אבל סטודנטים וותיקים לא ילמדו קורסים של שנה א

לא???
איך ישנה עדיפות אם לשנה א' קורסים משלהם ולשנים מתקדמות את הקורסים שלהם...איך הם משפיעים עליי בעצם???

הם לא

עבור קורסי החובה אין מה לדאוג.
כל עוד הם לא מתנגשים אחד בשני מבחינת שני החוגים שלך...

אבל נניח תרצי להכנס לקורס בחירה מבוקש, רוב הסיכויים שלא תצליחי...
כמובן עבור חלק מקורסי הבחירה יש קדם של קורסי המבוא של שנה א'...

סולאה

New member
ובנוסף...אם יש קורסים חופפים???

נגיד יש איזו אופציית תרגול על קורס שמוצע רק פעם אחת בשבוע...ואילו תרגולים מוצעים בד"כ מס' פעמים. אז בפירוש אוכל לבקש אופציית תרגול אחרת?

באיזה קורס מדובר?

בגדול, יש שיעורים בודדים עם פרופ'/מרצה בכיר ותרגולים עם מאסטרנטים, בהתאם למבנה הקורס.

סולאה

New member
למשל :

יש לי קורס בתקשורת בשם יסודות הקריאה והכתיבה המדעית והוא מוצע פעמיים בשבוע אך אחת מן הפעמים מתנגשת לי עם שיעור מבוא לשירה של ספרות-שיעור שמוצע רק פעם אחת בשבוע.

לכן שאלתי היא,האם במקרה כזה יהיו חייבים לתת לי את האופצייה שלא מתנגשת.

לא חייבים כלום...

אם שני קורסים מתנגשים והקבוצה שניה מלאה, או שמגדילים את המכסה, או אם אין נוכחות חובה, אין בעיה...

אם אין שתי קבוצות, וזה קורס חובה, לפעמים דוחים בשנה.
זה פתרון מומלץ פחות.

אבל קודם שיהיו ההגרלות.

סולאה

New member
תודה

למעלה