שאלות באזרחות

T o K i O

New member
שאלות באזרחות

המורה הפציצה בשאלות לעבודת הגשה =\ הנה כמה שלא הבנתי... 1. הסבר את שני היסודות שהניחה הכרזת העצמאות למשטר במדינת ישראל. 2. הסבר מהי לגיטימציה. (לא יודע להסביר ולהגדיר כמו שצריך, את יתר השאלה יודע). 3. מתוך הקטע הבא: "סימנה המובהק של הדמוקרטיה הוא לא שלטון העם במובן של טובת העם בלבד, אלא שלטון על ידי העם. גם שליטים עריצים טוענים וסבורים באמת, שהם שולטים לטובת העם. אין דיקטטורה בהסטוריה שלא התיימרה לשלוט לטובת הכלל. אולם כשאין השלטון כפוף לעם ואינו נבחר על ידיו בבחירות חופשיות - הרי השלטון נעשה מטרה לעצמו, ולא למען העם שבחר בו. במשטר דמוקרטי מכריע הרוב, ורצונו של הרוב הוא חוק המדינה המחייב גם את המיעוט, אולם זכותו של המיעוט להביע דעתו, לחשוב כרצונו, להצביע לפי ראות עיניו, אינה מקופחת." (דוד בן גוריון) א. זהה והסבר זכות יסוד הבאה לידי ביטוי בקטע. נמק את תשובתך. ב. הצג דרך ביטוי אחת לעיקרון שלטון העם ודרך ביטוי אחת (שיטה לקביעת רוב) לעקרון הכרעת הרוב. 4. משרד המשפטים מעכב תשלומי שכר טרחה לעורכי דין מטעם הסנגוריה הציבורית. זהה והסבר מהי הזכות בה פוגעים שלטונות הצבא. תודה לעוזרים =].
 

Honey girl17

New member
בבקשה:

1. 2 יסודות שהניחה הכרזת העצמאות למשטר במדינת ישראל:
ישראל היא מדינה יהודית ומדינת העם היהודי
ישראל היטא מדינה שערכי השוויון והחירות לכל אזרחיה הם ערכיה המרכזיים, כפי שמקובל במדינות דמוקרטיות. 2. לגיטימציה: הכרה בזכות, הצדקה. בהקשר של מגילת העצמאות הכוונה ללגיטימיות של הקמת המדינה כמדינת לאום יהודית. (פה יש לפרט את 4 סוגי הזכויות שעומדות לעם היהודי בהקמת מדינתו) בשביל 3 ו4 אני צכה שקט. ואין לי את זה ממש עכשיו. מצטערת. בהצלחה
 

Honey girl17

New member
לגבי 3

מדובר בעקרונות כמו למשל: -שוויון בפני החוק -הכרעת הרוב, ע"י בחירות. זכויות זה חירות ושוויון. וזה לא ממש קשור לפה בקשר ישיר.
 
למעלה