שאלה ....

aba200

New member
שאלה ....

אשתי בהריון ראשון שבוע 18 + 5 ימים. עד כה השקיפות עורפית,הסקירה המוקדמועוד סקירה שערכנו אתמול תקינות לחלוטין. בזמן האחרון יש לה מצוקת נשימה (לאישה) בלב עם הרגש עלפון היא התעלפה למפר שניות מספר פעמים כעת היא קיבלה ויטמנים ושאר תוספים. הרופא טוען שגופה מייצר סוכר (לסבתא שלה היתה סכרת). הרופא קבע את זה למרות שבדיקת דם קודמת לא העידה על גולקוז הוא אמר שעליה להפסיק לשתות מיצי פירות . עוד אמר שיתן לה העמסת סוכר בשבוע המתאים (22) האם הקביעה הזו של סוכר נכונה ? אין בדיקה עדיין האם יכולים להיות גורמים נוספים להתעלפויות ? בברכת שבת שלום אבא בדרך

schlomitsmile

Member
מנהל
יכולים מן הסתם להיות כל מיני גורמים אבל אם אתם מאמינים ובוטחים ברופא שלכם, אז אפשר להניח שהוא לא מדבר סתם. אם אינכם שקטים, ניתן לבקש חוות דעת רפואית נוספת. שתהיה שבת שלום והמון לבריאות לאישתך (וכשהיא הולכת להעמסת סוכר, שלא תשכח לקחת חצי לימון- הכמויות של הסוכר שצריך לבלוע עושות בחילות איומות, הלימון עוזר).

חנול

New member
קשה לעזור לך..

ולמה קשה? כי עד כמה שאני יודעת אין לנו רופאים פה בפורום. אני לא שמעתי על מצב כזה, אבל אם סומכים על רופא אז הולכים עם מה שהוא אומר... לעניין העמסת הסוכר- היא באה לבדוק מצב של סכרת הריונית. (יכולה לספר שבתור אוהבת מתוק, לא נאלצתי בכלל להביא לימון לבדיקה..אני הייתי שותה עוד כוס אם רק היו נותנים לי...)

יש הרבה גומרים....

הייתי ממליץ ללכת להתיעצות עם רופא המומחה להיריון בסיכון גבוה. אם אתם מהצפון אני יכול להמליץ על מי שאחראי לחתימה שלי ובלעדיו לא הייתי בפורום הזה ואבא גאה

מחשבות

New member
התעלפות נובעת מחוסר ולא מעודף סוכר.

לגבי סוכרת לא שואלים רופא משפחה, אלא מומחה. בכל מקרה, התעלפויות נובעות דווקא ממצב של ירידה פתאומית בלחץ הדם, מעמידה ממושכת, מהתרגשות ועוד. מיצי פירות, בלי קשר להתעלפות, אינם רצויים משום שערכם התזונתי אפסי, ערכם הקלורי, לעומת זאת, גבוה ללא הצדקה.

למעלה