שאלה

RiMiK

New member
שאלה

שלום, אני תלמידה שעולה ליב' ומתחילה את קורס הפסיכומטרי שבוע הבא. החלטתי כי המקצוע בו אני אעסוק יהיה תסריטאות, ואם לא אז משו בתחום הטלויזיה (מאחורי הקלעים) השאלה שלי היא באיזה מסלול עליי ללמוד? כלומר, איזה פסיכומטרי עליי להשיג, איזו מגמה ללמוד באוניברסיטה ובאיזה מקום. בעיקרון הייתי רוצה לעסוק בתחום זה בחו"ל ולכתוב באנגלית, האם עליי לקחת גם קורסים באנגלית? תודה מראש:)

creo ergo sum

New member
יש לך

ללימודי קולנוע לתואר ראשון את אוניברסיטת ת"א ומכללת ספיר, חוץ מזה יש עוד כמה בתי ספר ללימודי תעודה. למקצועות הטלויזיה יש לך כמה מכללות בתחום, את המידע ניתן להשיג בקלות באתרי לימודים- חלקם לתואר וחלקם לתעודה. ברוב המקומות מלבד אוניברסיטת ת"א לא תצטרכי פסיכומטרי. כדי לבדוק מה הציון הנדרש לת"א, תבדקי באתר האוניברסיטה. אני לא חושב שיש קורסים לכתיבת תסריטים באנגלית, אך בכל מוסד לימודים ידרשו ממך קורסים לקחת קורסים באנגלית אם לא עמדת בסף מסוים בפסיכו'\אמי"ר. אפשר בכל מקרה לקחת קורסי שיפור אנגלית.

RiMiK

New member
תודה רבה!!

ועוד משהו קטן... יש את המקצועות האלו באוניברסיטת בן גוריון בב"ש?

creo ergo sum

New member
לא

אולי תקשורת, אבל באוניברסיטה זה לא הכי מעשי. יש על הכל מידע באתרים של האוניברסיטאות והמכללות, הכי טוב לבדוק בעצמך. (את יכולה לבדוק ב"חיפוש" בפורום זה על בתי הספר השונים) אבל תואר קולנוע באוניברסיטה יש רק בת"א.

davidvaizgan

New member
יש מקום מאוד מאוד מומלץ

המקום המומלץ ביותר ללימודי קולנוע הוא מכללת תל חי שם הרמה מאוד גבוהה ישנם כמה מסלולים של לימודים עדיף ללמוד קולנוע במכללות ולא באוניברסיטה מכיוון שבאוניברסיטה אין ציוד לשנים הראשונות וזה מאוד קשה ללמוד בלי

lollapalooza

New member
לא ממש.

אין ציוד רק בשנה הראשונה, וממילא בשנה הראשונה הקורס היחיד שצריך בו ציוד זה "סרט וידאו" ולכל אחד כמעט יש מצלמה ביתית... זה לא שמצפים ממך לעשות סרט באיכות מטורפת. גם אם אין, תמיד אפשר להשיג ממישהו. זה ממש לא קריטי.

davidvaizgan

New member
אבל עדיין

עדיף ללמוד במכללה ולא באוניברסיטה כי באוניברסיטה בכל קורס יש 300 סטודנטים בערך וזה ממש קשה לעשות הפקה בלי לדעת מה כל סטודנט יודע

אבל לא עושים סרט בכיתה של 300

מקשיבים להרצאה בכיתה של 300, בשיעורים שבהם צריך לעשות סרטים הכיתות יותר קטנות.

davidvaizgan

New member
ממש ממש לא

אין דבר כזה את צריכה להבין שאת צריכה להכיר את התלמידים החזקים והחלשים במכללה גם הקשר בין התלמידים למורים צמוד יותר קרוב יותר אני למדתי במכללה ובמקרה השבוע הייתי בהפקה של אוניברסיטה שנה ראשונה ושנה שניה ואני הנדסאי היינו שם שלושה חברים הנדסאים ואנשים מהאוניברסיטה שנה ראשונה שניה ושלישית וההבדל בידע וברמה עצום

lollapalooza

New member
אתה למדת במכללה,

אנחנו לומדות באוניברסיטה. ואנחנו יודעות מה קורה באוניברסיטה. העשייה עצמה לא מתבצעת בכיתות של 300 איש וגם לא של 100. אפילו לא של 40. מי שמלמד מכיר את מי שהוא מלמד ויודע מי יותר חזק ומי פחות. זה בדיוק כמו ללמד כיתה קטנה במכללה. ההבדל בידע וברמה הוא באמת עצום. אני ראיתי סרטי גמר של מכללות וסרטי גמר של האוניברסיטה, והסרטים של האוניברסיטה בפירוש היו טובים יותר. אותו דבר גם מבחינת ידע- סטודנטים מהמכללות לא ידעו הרבה פעמים דברים בסיסיים בקולנוע. מושגים שאני למדתי כבר בשנה א'. כמובן שאין מה להכליל ושיש מכללות כאלה ואחרות, אבל זה המצב שנתקלתי בו בגדול.

davidvaizgan

New member
בסדר

אין איך לשכנע אותך את לומדת באוניברסיטה וחושבת שהכל טוב ויפה שם תהני לך אני מאחל המון בהצלחה וכל טוב. אני רק יודע שאני למדתי המון המון במכללה יותר ממה שידידה שלי שלומדת באוניבריטת תל אביב לומדת בשנה הראשונה השניה והשלישית ולהזכירך למדתי רק שנתיים אז בשנתיים שהיא תמשיך ללמוד אני כבר מתמקצע יותר ועובד כבר בתחום והרזומה שלי הולך ותופח

lollapalooza

New member
זו לא מלחמה בין מכללות לאוניברסיטה.

יש כאלה שטוב להם במכללה ויש כאלה שטוב להם באוניברסיטה. שכל אחד יעשה מה שטוב לו. אין סיבה לקחת את זה אישית... מה הלחץ?

davidvaizgan

New member
אין לחץ

תהני לך איפה שאת ותצליחי ותיכנסי למעגל העושי קולנוע בארץ במהרה

TheWrongGuy

New member
אולי היו, אם היו ממיינים בכניסה.

המכללות הטובות הן אלו שמנסות לחקות אוניברסיטאות, ע"ע הבין-תחומי (אבל לא במקצועות הקולנוע), שגם ממיין וגם משקיע במחקר, אז כנראה שלמרות הכל, אוניברסיטה היא בחירה לא רעה, כלומר, אם אתה טוב מספיק כדי להתקבל אליה.

"עדיף ללמוד קולנוע במכללות ולא באונ

יברסיטה".... כן, כי ראיתי איזה כישרונות גדולים יצאו ממכללת תל חי...

davidvaizgan

New member
ישנם הרבה העדפות למכללה

אוניברסיטה ממש קשה ללמוד בה את כל המקצועות הטכניים

lollapalooza

New member
שוב,

אתה מניח הנחות בלי לדעת, ולא מתוך נסיון. מעולם לא למדת קולנוע באוניברסיטה אז אתה לא יודע מה קל ומה קשה. למה ממש קשה ללמוד מקצועות טכניים? ואצלנו לא לומדים צילום? עריכה? סאונד? תאורה?

amitzinman

New member
למשל במנשר לאמנות

את לא צריכה פסיכומטרי.... ויש סבבה של לימודי קולנוע ותסריטאות. אני באופן אישי למדתי קודם באוניברסיטה ספרות אנגלית, כי זה כיף וזה עוזר לעניין של האנגלית. בשביל לעבוד בחו"ל את צריכה ויזה, ורצוי לקרוא באנגלית הרבה ולהתאמן בכתיבה ולקבל פידבקים מאנשים שיודעים אנגלית טוב. כרגע אין במנשר קורסים באנגלית, אבל את יכולה להגיש למרבית המורים תסריטים באנגלית (יש לנו הרבה עולים חדשים שכותבים באנגלית) ומתוכננים בהמשך קורסי תואר שני שיהיו באנגלית. http://www.minshar.org.il

למעלה