שאלה

שאלה

ידידה שלי רוצה להתחיל ללמוד גיטרה , היא מחפשת לקנות גיטרה קלאסית התקציב שלה גג 1000 ש''ח (תקציב טוב מאוד להתחלה לפי דעתי) מה יש לכם להציע לה ? היא רוצה לקנות אקוסטית אבל אני כמעט שכחננתי אותה לרדת מהרעיון , אז גם המצלצות לאקוסטית ? תודה רבה לכל העוזרים ...
 

A&A

New member
להלן תמצית כל התשובות שתקבל

א. שלא תעיז להתחיל עם אקוסטית ב. שתקנה קלאסית פשוטה ב200 שקל באיזה חנות (לא כלי זמר!) ג. אחרי שהיא תלמד חודש חודשיים על הקלאסית שתלך לחנויות ותנגן על מלא גיטרות ותבחר מה שהיא באמת רוצה ד. שלא תעיז להתחיל עם אקוסטית!!
 

Domnastic

New member
מעניין אותי מאוד

אם מאוד מאוד נוח לה עם אקוסטית מאשר קלאסית עדיין עדיף שתקנה קלאסית? אני אישית התחלתי עם חשמלית וזה היה לי הרבה יותר קל.
 

Domnastic

New member
כבנאדם שלא אוהב קלאסיות [מבחינת

הנוחות] אני לא חושב שאני צריך לנסות קלאסית ולגלות שהיא לא נוחה לי. אם בנאדם לא אוהב את הסאונד הקלאסית, המוזיקה הזו, הגיטרה הזו, איך שהיא נראית, איך שהיא נוחה לו או לא נוחה - זה לא אומר שהוא חייב להתחיל איתה רק כי מישהו קבע שצריך להתחיל עם קלאסית ולדעת "להרגיש" את הגיטרה ו"להתרגל" לה כי את זה אפשר לעשות בכל גיטרה. אני פשוט טוען פה שגם אם אדם לא יתחיל עם קלאסית אלא אפילו עם חשמלית זה לא יהיה כזה נורא, קח בחשבון שלי למשל לא יוצא לנגן בקלאסית ואני גם לא מעוניין. עוד דוגמא קטנה לפני הסיום: אני מטורף על הסאונד של הפליינג וי בדיסט - אבל היא לא נוחה לי בכלל אז אני אף פעם לא אשקול לקנות אותה [אני גם שונא לנגן בעמידה]. אני חושב שכל אחד צריך לקבוע לפי הנוחות שלו קודם. בזאת אני מסכם את דבריי.
 

Y035

New member
ואתה חושב

שניגנתי ממש בהתחלה על חשמלית (אחרי חודשיים בקלאסית) לא היה לי נוח? מומלץ להתחיל מקלאסית כדי בכלל לראות אם אוהבים את זה, ואם זה נוח (חוץ מהסיבה של המיתרים). אז נגיד אם לחבר שלך תהיה קלאסית, אתה תוכל לנגן בה בקושי אקורדים, כי תגלה שהבנדים שונים, והאקשן שונה. אם מישהו עובר מקלאסית וחשמלית, יותר קל לו, כי הוא רגיל לקלאסית. אז אני חושב, שבן אדם צריך לקבוע לפי מה שיותר יקדם אותו ויעזור לו, כי לנוחות אפשר להתרגל.
 

Mortar

New member
להתחיל מקלאסית לא מקדם

זאת נקודת התחלה טובה אבל לא צריך להגזים בגישה הזאת... זה כמו להגיד שכדאי להתחיל מ"טובה" לפני שעוברים לסקסופון כי אם תתחיל מסקסופון ופתאום תראה טובה אצל חבר אתה בקושי תוכל להחזיק אותה... שניהם כלים שונים, גם חשמלית זה כלי שונה... לפי דעתי כדאי לגיטריסט להכיר את כולם, קלאסית היא הכי ידידותית והיא גם קלאסית במלוא מובן המילה אבל אם מישהו ניסה אקוסטית וממש אהב - GO FOR IT. אקוסטית גם ידידותית, צליל נעים, צוואר דק ונוח, קל יותר לחסום את המיתרים למרות שהם יותר חודרים לעור בסליידים. אני גם חושב שכדאי להתחיל מכלי אקוסטי לפני שעוברים/מוסיפים חשמלית (אם בכלל) אבל זה לא מחייב קלאסית, אני למשל מאוד מהר אחרי שהתחלתי עם הקלאסית רציתי אקוסטית ועד עכשיו אני מת לאקוסטית.
 

alon5559

New member
גיטרות של חברת "אדמירה"

לפי מה שהבנתי ממש טובות (בהתאם למחיר, לא לקפוץ עלי) אני אישית ניגנתי על אדמירה פאלומה והיא נשמעה דיי טוב למחיר וגם היתה נוחה (אבל היא עולה פחות מ-1000) כלי זמר מוכרים אדמירה ובנוגע לאקוסטיות קראתי שקורט טובים במחירים האלה, אבל לי אישית אין באמת מושג.
 

zzzny

New member
אני גם חושב ש...

שעדיף להתחיל מקלאסית, ואני מצטרף להמלצה על האדמירה פלומה,גיטרה ממש ממש ממש..... טובה למתחילים פלוס. ואם היא בכל זאת מתעקשת על אקוסטית, אז אני ממליץ על star sun אם אני לא טועה... גם מכלי זמר ממש זולה ושווה כל שקל!!
 
למעלה