שאלה,

שאלה,

מה אתם עושים בסיטואציה שאתם צריכים לדבר עם הבוסים שלך ממש שיחה מלב אל לב (בקשר למשכורת, שעות עבודה, להתפטר וכו') האם אין לכם בעיה ליזום את השיחה או שקשה?? לי יש את הבעיה הזאת והיא קשה אצלי, אני מוכנה לעשות הכל חוץ מלדבר איתם, לסבול, לאבד זכויות העיקר בלי הצורך לדבר .. האם זאת רק אני???

רועי20111

New member
ה"שיחה" עם הבוס..

מכיר את הבעיה. נכון, לפעמים אין ברירה אלא לגשת ולעשות את "השיחה" עם הבוס... מה שהייתי עושה לפני, זה מתכונן ה-י-ט-ב. תחילה, רושם לעצמי מה המטרה של השיחה (העלאת שכר, שעות, לקבל פידבק על תפקוד וכו'). לאחר מכן, הייתי כותב על נייר מה אני רוצה להגיד בשיחה, בשביל לקדם את אותה מטרה (ממש לרשום משפטי מפתח שארצה לומר - ואז לומד ומשנן אותם - כדי שבזמן אמת לא "אקפא" אל מול הסיטואציה). ובסופו של יום, צריך לזכור שהבוס צריך אותנו - כולמר, אם את/העובד/ת טוב/ה.. עובדים טובים הם מצרך נדיר, ולכן אין לבוא לשיחה מתוך עמדה של התגוננות - אלא מתוך עמדה של שווה מול שווה. (כמובן לדבר בצורה מנומסת ולא תוקפנית, זה מובן מאליו - הייתי אפילו מתחיל את השיחה ב"חנופה" קלה - "מתוך ההערכה שיש לי אליך כבוס, רציתי להעלו איזה נושא שמטריד אותי מזה זמן..") ואם הבוס הוא "בן אדם" (אני יודע שלא כולם כאלה), הוא יעריך זאת. טוב, אלו רק טיפים קטנים שלי, לא חייבים כמובן לקבל אותם.. בהצלחה!

הבעיה אצלי,

זה שאני יודעת שהזכויות שלי שוות, וכל פעם שאני מתחילה לדבר, אני קופאת וכל מה שהוא יגיד אז אני אקבל.. כאילו פתאום כל מה שרציתי לא עזר ולפעמים אפילו החמרתי לעצמי.. אני גם בנאדם שלא יודע להגיד לא.. לא רק בעבודה, גם כלפי אנשים..

רועי20111

New member
המכנה המשותף

של רובנו כאן בפורום,נראה לי, זה שלא נולדנו עם הגן הזה של הבטחון העצמי ב-DNA... לפחות אצלי זה ככה.. חושב שאולי כדי לתרגל סימולציה של השיחה עם מטפל / איש מקצוע כלשהו לפני, אפילו מספר פעמים. זה יכול לעזור. אז רואים איפה בדיוק נקודות הבעייתיות שמצריכות עבודה עליהן. לי יש בעיה דומה, שאני תמיד נמנע מעימותים - בעבודה, עם חברים, או בני משפחה, גם אם אני חושב שנעשה לי עוול כלשהו, בגלל הרצון האובססיבי תמיד "להיות בסדר עם כולם", שאף אחד חלילה לא ישנא אותי או ינטור לי טינה.....לכן גם אני מוצא עצמי אומר "כן" לדברים שאני לא ממש מסכים או רוצה לעשות לפעמים...

למעלה