שאלה

שאלה ../images/Emo9.gif

שלום. אני לומדת בבצפר דתי ושנה הבאה אני כיתה יא'. אני צריכה להחליט כמה יח"ל לעשות בתנך -3 או 5 {אין לנו 4 } מצד אחד כמה שיותר יחידות זה יותר טוב אבל מצד שני צריך די להשקיע ב-5 וחשבתי שאולי את ההשקעה עדיף להשקיע במקצועות באמת חשובים כמו מתמטיקה אנגלתי ומגמה. מה נראה לכם? תודה מראש

פלגיה

New member
אי אפשר לענות על זה במקומך

אני לא יודעת עד כמה את חזקה באנגלית ומתמטיקה ועד כמה המגמה שלקחת מצריכה ממך השקעה של למידה. לכן ההחלטה צריכה להיות שלך. <אני עשיתי חמש יחידות בתנ"ך, בן זוגי עשה 3. הוא אוהב תנ"ך כמוני ויודע אפילו יותר ממני. זה פשוט היה פונקציה של יתר המקצועות שלמדנו>

השאלה שלי היא

עד כמה זה משנה אם עושים 3 או 5 יח"ל לגבי האוניברסיטה? מה ההבדל בין 3 ל- 5 ? תודה

פלגיה

New member
מה את רוצה ללמוד באוניברסיטה?

לרוב מה שמעניין את האוניברסיטה זה מתמטיקה/אנגלית, מגמה, וציון ממוצע. בחישוב הממוצע מחשיבים יותר מקצוע עם 5 יחידות (כך ש - 8 בחמש יחידות נחשב בעצם 10, ועוד מוכפל ב- 5, ולכן יש לו משקל גדול יותר בממוצע)

apricota

New member
אם את שואלת אותי? תעשי

5, יחידות אבל רק בתנאי שאת יכולה להבטיח לעצמך ש: א. תשקיעי-אבל באמת תשקיעי ב.תוודאי שיהיו לך סיכומים של כל החומר+תשובות לשאלות בגרות ג. יש לך את היכולות הנדרשות כדי להתמודד עם קטעי אנסין (והכוונה היא להכרת לשון המקרא, לשון הפרשנים ועוד) 3 יחידות במקצוע חובה-ממילא יוריד לך את הממוצע (אני מניחה שאת שואפת לממוצע 100+), שהרי כידוע א"א לקבל בבגרות בתנ"ך יותר מ-100,ומאחר ומקצוע חובה (כמו תנ"ך, ספרות וכו') לא משמיטים במקרה שהוא מוריד את הממוצע-בניגוד למקצועות בחירה (ביולוגיה, למשל) זה ממילא יוריד לך את הציון, כי בונוס מקבלים רק על 4 יחידות ומעלה. קחי בחשבון שהממוצע הארצי בתנ"ך ל-5 יחידות לימוד עומד על 63-זה לא מקצוע קל בכלל וצריך להשקיע בו המון.. אני אישית הייתי ממליצה לך להרחיב ספרות למרות שלטעמי זה פחות מעניין-אלא שכאן ההשקעה היא ודאית-כלומר אם תלמדי תצליחי, וזאת בניגוד לתנ"ך-שאפילו אם תשקיעי אין ערובה לכך שתצליחי וזה יכול לקרות חלילה מהמון סיבות ובעיקר מקטע אנסין בלתי מובן (לפעמים מביאים מתהילים/ירמיה) וזה יכול להיות ממש מסובך. מבחינת השאלות- אין הבדל כ"כ גדול בין השאלות שנשאלות ב-3 לבין השאלות שנשאלות ב-5, אבל ב-5 יחידות יש לך פחות בחירה (צריך לענות על כל השאלות באנסין) וצריך לענות גם על יותר סעיפים שלא שואלים אותם ב-3 יח"ל כלומר: השאלות שנשאלות ב-5 יח"ל מתבססת בעיקרן על השאלות שנשאלות ב-3, אך כמובן שיש תוספת של סעיפים קשים יותר. בכל מקרה, אני מאחלת לך ב"הצלחה רבה, ואם את באמת אוהבת תנ"ך לכי על זה, זה מקצוע מדהים ומרתק. מבחינתי הוא שווה את ההשקעה, אפילו סתם לידע כללי, את תלמדי דברים שללא הבגרות אני בספק אם ייצא לך להיתקל בהם.

למעלה