שאלה קשה

שאלה קשה

ד"ר שלום רב, אני לאחר פציעה מלפני שנתיים וחצי כמעט.אני בת 30, אחרי חבלה בקרסול, שכתוצאה ממנה נגרם קרע לגיד הטיביאליס פוסטריור וגם נזק לסיבים הדמיאלינטיביים של העצב הטיביאלי, מה שהוגדר כTARSL TUNNEL SYNDROM , ובעקבותיו אף נותחתי (שחרור עצב טיבאלי + נאורוליזיס). מאז הניתוח (כמעט 4 חודשים) עדיין כאבים קשים בקרסול ולראוך הצד האחורי של השוק, עד גובה אמצע השוק, וכן תחושות של זרם למגע בכל האזור של הצלקת וגם מעליה . כמו-כן, גם לאחר הפציעה וגם עכשיו מצטרפת לתופעה של הכאבים בקרסול גם "קפיצה" של העין באותו צד של הקרסול הפגוע.שאלותיי: 1. האם יש קשר בן העין לבין הקרסול? 2. אם כן, האם אפשר לטפל בעין? זה פשוט משגע אותי עוד יותר. 3. האם זה הגיוני שעדיין כל כך כואב ושיש עכשיו תחושות של זרמים של EMG רק מנגיעה באזור של הניתוח ובאזור שמעליו (אגב, אלה מקומות שלפני הניתוח לא היה בהם זרם...). אני עדיין מטופלת באוקסיקונטין ודומיו.... 4. עד לפני מס' ימים נתנו לי בנוסף לאוקסיקונטינים גם ELATROL במינון שגדל עד ל- 75 MG ליום. הפסקתי אותו על דעת עצמי, משום שהוא גרם לי לעצירת שתן, ונבהלתי. לאחר שבוע בערך התחילו המעיים לבצע את פעולותיהם כראוי, אבל הסתבר שהוא אכן עזר בהפחתה של הכאבים באופן חלקי. האם יש טיפול תרופתי או אחר שאתה חוב שיכול לסייע בהפחתת הכאב? תודה רבה מראש, וסליחה על אורך השאלה. אני

כאבים ברגל

שלום רב, טיק בעין שיש לך כפי שאת מתארת, אינו קשור במאומה לכאבים ברגל, אך יכול להיות קשור להשפעות הנפשיות של הפציעה. טיק זה ניתן לטיפול, בעזרת טיפול חדשני - FES - טיפול חשמלי עם תגובות חוזרות. אני ממליץ לך על ביצוע טיפול תרופתי בטרמדקס - התרופה נגד כאבים שווה בכוחה לאוקסיקונטין אך ללא תופעות לוואי של מורפיום. בנוסף, ניתן לשקם את הקרסול שלך, בעזרת תכנית שיקומית הכוללת גלים קצרים עם תגירות גבוהה ביותר, שדה מגנטי משתנה וקרן לייזר. בכבוד רב,

למעלה