שאלה קטנה לאמצע השבוע

קרטחנה

New member
לא ממש מתחשבנים

המשכורות שלנו די דומות, וכל אחד מקבל את המשכורת לחשבון שלו. פעם סיכמנו את כל ההוצאות המשותפות במשך שנה (לפי פרוט דפי בנק וכרטיסי אשראי) כדי לודא שאנחנו מוציאים בערך אותו הדבר. זה היה די הרבה עבודה ובסופו של דבר ראינו שאכן ההוצאות שלנו פחות או יותר שוות. החלוקה של התשלומים היא קבועה - אני משלמת חשבונות, הוא הולך לסופר, הארנונה מתקזזת מול הסולר, הגן מול החוגים וההסעות לבית הספר.
השיטה הזו עובדת מפני שיש לכל אחד מאיתנו מספיק כסף ולא מגיעים למינוס אף פעם.
ביציאות שלנו והוצאות לא קבועות משלם אחד מאיתנו, מה שיוצא. בגדול זה בערך חצי חצי אבל אנחנו לא בודקים ולא מתחשבנים על זה.

השאלה בעיני היא האם אתם באמת

בנויים לשחרר לחלוטין אחד את השני בעניני כספים, להבדיל מלהחליט במשותף על סדר עדיפויות הנוגע לכסף.
אני לא בנויה לזה.
נניח שאת או בן הזוג מחליטים שאת יתרת הכסף העודף בחשבון שלכם מעבר להוצאות שוטפות אתם תורמים לעמותה הזויה, למימון בן משפחה שלא מהמשפחה הגרעינית, להימורים או כל דבר אחר שנחשב בעיני השני ללא לגיטימי (יכול להיות גם מספרה או מסע קניות של בגדים, זה לא משנה לצורך העניין).
אם לא, ויש לכל אחד סכום מוקצב לדברים מעין אלו שחשובים לו, אז אין בעמם צורך בחשבונות נפרדים. תקבעו שיש סכום מוקצב שכל אחד עושה בו כרצונו והיתר מחליטים במשותף.

temp8

New member
עד לפני 4 שנים היו לנו חשבונות נפרדים

זה מתחלק ל 2 שלבים:
לפני החתונה ניהלנו קובץ אקסל בו רשמנו את ההוצאות ובסוף החודש עשינו התחשבנות וכסף הועבר לחשבון שהוצא ממנו יותר כסף (בלי קשר להכנסות. אני תמיד הרווחתי פחות אבל לא הרגשתי שחלקי
בהוצאות המשותפות צריך להיות נמוך יותר).

אחרי החתונה פשוט התייחסנו ל 2 החשבונות כשייכים לשנינו, וממש לא היה חשוב מאיזה חשבון מוצאים על מה.

אחרי כמה שנים עיצבנו אותי העמלות של הבנק שהלכו וגדלו, ורק בגלל זה איחדנו את החשבונות.

בלת"ק - המשכורת שלי נכנסת לחשבון שלי

והמשכורת שלו - לחשבון שלו.
יש חשבונות קבועים היורדים מהחשבון שלי (קופ"ח, חשמל, מס' חוגים), חלק מהרכישות במכולת מהחשבון שלי, כל הרכישות בסופר - מהחשבון שלו.
תשלומים לא קבועים - לפי רמת ההוצאות באותו החודש. וסתם לגבי יציאות, לפעמים יוצא לי "להזמין"
אותו על חשבוני ולעיתים אני מזמינה אותו על חשבונו. אצלי בארנק יש את כרטיס האשראי שלי וגם אחד מכרטיסי האשראי של החשבון שלו (הוא מחזיק רק כרטיסי אשראי של החשבונות שלו) ולרוב אני זו המגהצת את הכרטיסים בבילויים כך שאני מחליטה "מי משלם".
תמיד היו הפרשים בין המשכורות שלנו. היו שנים שהרווחתי יותר ממנו. החשבון שאליו נכנס יותר כסף נושא את רוב הנטל, מן הסתם. אנחנו לא מתחשבנים מי מרוויח יותר אלא מאיזה חשבון ניתן להוציא.

myfirst1

New member
איך מאחדים חשבונות??

אני רוצה להעביר את שלי לחשבון הבעל, אבל אני מקבלת קצבת ילדים, וכל מיני כאלה. איך מוודאים שהכל יעבור לחשבון הבעל שהוא בבנק אחר בכלל? אני מפחדת שלא יתעדכן איפה שצריך ואז הכסף ילך למקום אחר ולא אליי. פחד הגיוני?

יונתנה

New member
דרושה מנקה בת"א

חשוב שתהיה טובה אבל הכי חשוב שתהיה הגונה ואמינה.

Es Ti

New member
לא מצליחה למסרר אותך.

כרגע אין לי מישהי פנויה אבל פוקחת עיניים ואזניים

יונתנה

New member
דרושה מאפרת מומלצת ולא יקרנית לאיפור קליל

באזור תל-אביב. יהיה נחמד אם גם יודעת לפנפן.

נרי כ

New member
את יכולה לקפוץ לאנשהו?

אני יודעת שבשושקה (מקום מתוק למניקור ופדיקור ברחוב אחד העם) מאפרים גם.

נרי כ

New member
אין לי מושג איך זה לאיפור

במניקור-פדיקור נדמה לי שבסטנדרט (אני לא ממש מבינה בעניינים האלה, פשוט יודעת שענבל, בעלת המקום, אמורה להיות מאפרת מאוד מנוסה וטובה).

Es Ti

New member
ענבל משושקה מקסימה מקסימה ומאפרת מעולה

אם את קובעת איתה בשעות הבוקר/צהריים מוקדמות (ולא בשישי) את יכולה לחנות אצלי. אני שלוש דק הליכה ממנה.

יונתנה

New member
אוקיי, אזכור את האופציה

אבל לא בטוח שזה יהיה בשעות הבוקר, אני צריכה להתאפר לקראת אירוע ערב.
בכל אופן, יש עוד זמן...

Feliz Navidad

New member
GSE בהנקה - מותר?

אני מבואסת נורא - יש לי פטריה בציפורן, כנראה בעקבות פדיקור (ככה זה כשמתעצלים לנסוע קצת
). אני לא רוצה שזה יתפשט, והבנתי שממליצים על GSE כטיפול אלטרנטיבי לתרופות. למישהי יש נסיון?

צאובר

New member
מחפשת מורה לפסנתר בבקעת אונו

אשמח להמלצות על מורה שמלמדת בביתה.

מאי26

New member
כנ״ל בהרצליה. אשמח גם לקבל המלצה

על מורה במיוחד כזו שמוכנה להגיע לבית התלמיד (מורה לפסנתר).

גוליגל

New member
מושב מגשימים טוב לך?

יש לי מורה נהדרת בשבילך! לא פעם ראשונה שאני ממליצה עליה, ומרוצים

אמנם היא לרוב מטיילת בין בתי תלמידים אבל אני מאמינה שמלמדת גם בבית.

למעלה