שאלה על לימודי תואר ראשון לקולנוע במכללת ספיר

vanishing point

New member
גם אני חושב ככה

רק מצביע על התופעה. אני עדיין בעד להגיע ללימודים עם סכום יפה שיאפשר באמת להתרכז בלימודים ובתרגילים.

lollapalooza

New member
זה אידיאלי, אבל לא ישים בעליל.

גם אם אתה גר עם ההורים ומרוויח משכורת יחסית נורמלית לגיל 20 וקצת בלי השכלה, ייקח שנים עד שתחסוך כל כך הרבה כסף. בהנחה ואתה בן אדם ממוצע, כמובן.

lollapalooza

New member
המענק מהצבא הוא לא כזה גדול,

אולי הפקדון... אבל כמה נראה לך שבן אדם בגיל הזה מרוויח, ועוד צריך לקחת בחשבון שכן יש קצת הוצאות. בכל מקרה, לדעתי מי שרוצה ללמוד, יכול גם בלי לחסוך כל כך הרבה כסף, ובתכלס רובנו עושים את זה.

vanishing point

New member
מענק שחרור

הוא בסביבות ה25 אלף, פלוס מינוס,שנתיים עבודה בשכר מינימום וקצת. כל אחד יעשה מה שנכון לו. אם הייתי יודע את מה שאני יודע היום-זה בוודאות מה שהייתי עושה. שוב, זה גם תלוי איפה לומדים ומהו שכר הלימוד ואיפה שוכרים דירה.

lollapalooza

New member
לדעתי זה הפקדון...

ואני לא רואה סיבה לעשות את זה אם אפשר (ואפשר) להסתדר גם בלי. לא לכולם יש את הרצון ובטח שלא את האפשרות לחכות עם הלימודים.

מיכאל1411

New member
המענק הוא 8000 (לוחם)

פיקדון הלימודים הוא 35 אלף (לוחם) זה משתנה לג'בניקים.

עיתונש

New member
סוף סוף קול שפוי

או !!! אני וכל חברי לא הבאנו מראש סכומי עתק כמו שמנסים להציג כאן 80.000 או 100.000אלף כל הסטודנטים מצליחים לעבוד תוך כדי לימודים ולממן את עצמם, ובנוסף יש המון תוכניות שעוזרות לסטודנטים כגון פרח, פרויקטים של עזרה הדדית מטעם העיריות וכדומה וסליחה אני חושבת שכל תואר הוא קשה בפני עצמו ולקולנוע אין כל עדיפות על חיסכון מראש בצד לימודי מדעי ההתנהגות, רפואה, עבודה סוציאלית, מדעי המחשב קשים ותופסים כל רגע פנוי ואולי אף יותר מלימודי קולנוע (כנסו לפופורציה, כולה לימודי קולנוע) ולעשות סרט גמר ב-80.000 שקל זאת זאת חלמאותאגו טריפ, ואי ניצול של המשאבים שבתי הספר נותנים לסטודנטים שלהם. כמובן זכותה לעשות זאת, זכותה להוציא גם 150 וחצי מיליון דולר אם היא רוצה... זה לא מעיד על הכלל!!! לכו ללמוד קולנוע ברוגע בסבבה, תהיו כמו כולם תשלבו עבודה לימודים וכמובן הרבה פאן אתם לא הראשונים ולא האחרונים שתסיימו תואר (וכן לא כולם הילדים של אריסון, תשובה, סבן או כל מוטי מיליונר אחר) המון הצלחה

lollapalooza

New member
לי לא היה סכום שמתקרב לזה אפילו.

לדעתי רוב הסטודנטים היום מקבלים לפחות עזרה מההורים, אם לא מימון מלא, ויש מלגות ומעונות ועבודות סטודנטים מזדמנות וכמובן פקדון שאפשר לשלם איתו לפחות חלק משכר הלימוד. אני שילמתי את שכר הלימוד מהפקדון+הורים, המעונות היו זולים מאוד (בספיר אפשר למצוא מגורים הרבה יותר זולים מבתל אביב, והרבה הרבה יותר מלגות והנחות, אגב) ועבדתי איפה שיכולתי, שום דבר מסודר, הכל לפי שעות וכן, חייתי בצמצום ולא יצאתי לבלות יותר מדי או התפרעתי בקניות. וסיימתי את התואר בשלוש שנים וקורס אחד בסמסטר נוסף.

mili kamoni

New member
סליחה על הבורות כן?

אבל מה זאת אומרת סרטים שעלו להם כסף.. הסטודנטים צריכים לממן את הסרטים ואת כל ההפקות?

vanishing point

New member
כן.

אתה מקבל את כל הציוד או רובו ממקום הלימודים. אבל אם החלטת לצלם נניח באולפן- התפאורה עולה המון כסף ולרוב גם צריך להעזר במישהו מקצועי בשכר. אם אתה לא מרסן את הצלם שלך הוא עלול לשכנע אותך לשכור ציוד "איכותי" יותר מבחוץ- גם זה עולה כסף. יש הוצאות סבירות על קייטרינג ודלק שיכולות להגיע לסכומים משמעותיים אם מדובר בהפקה בת שבועיים שמצטלמת בנגב... לפעמים צריך לשלם סכומי כסף סמליים לשחקנים ולאנשי מקצוע מבחוץ. הכל מצטבר. אפשר ורצוי לצמצם נזקים כלכליים ע"י הגשת התסריטים שלכם לקרנות יעודיות לסטודנטים. רוב הסטודנטים בארץ פשוט מגבילים את עצמם כבר בשלב כתיבת התסריט, לוקיישן אחד מרכזי(דירה סטנדרטית) כמה צילומי חוץ, פנים מכונית ולוקיישן משני(משרד) לדוגמא. בהתנהלות נכונה ובתנאי שמספיק אנשים עוזרים לכם, סרט גמר ממוצע יכול לעלות כ15-25אלף ש"ח. אפשר גם בפחות. עוד טיפים כאן: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1193&MessageId=150758653

עיתונש

New member
סרט בסכומים שיכולים לעמוד בהם

את כל הציוד אתה צריך ואמור לקבל דרך בית הספר שאתה לומד בו כמובן מדובר בציוד סביר ואפילו טוב. (כמובן שאתה יכול להתפרע ולהוסיף ציוד על פי גחמות כאלה ואחרים) (אני מכירה מישהו ששכר עדשה למצלמה ב-20.000 שקל, מעשה חכם, אני לא חושבת כך) ככל שהתסריט שלך הוא מרובה לוקיישנים, לוקיישנים מאותגרים, לילה, חוף ים, מקומות אחרים בהתאם גם העלויות. זכור עליך לדאוג להביא את כל אנשי הצוות למקום (דלק, מכוניות) ולדאוג לארוחות עבורם (אף אחד לא מצפה לארוחות גורמה...
לרוב שחקנים מתנדבים לשחק בחינם בסרטי סטודנטים. והרבה אנשי מקצוע כגון צלמים, סאונד, ארט, וכדומה גם כן מוכנים להירתם חינם עבור "תיק עבודות, וקרידט" כנס לאתר התעשייה תגלה שם אוצר בלום כאמור סרט סטודנטים עולה כסף. כמה ? זאת כבר שאלה שאתה צריך לחשב בהתאם לתסריט, ולכמה כסף אתה מוכן להשקיע, ונכונות הסביבה הקרובה והחברים לעזור ולתמוך

למעלה