שאלה ממש מזעזעת ודבילית אבל בכל זאת..

שאלה ממש מזעזעת ודבילית אבל בכל זאת..

שאלה נוראית וגם לא קשורה לפורום הזה אבל מתוך מצוקה אמיתית וגם כי אני הכי סומכת על התשובות שלכן אני אעיז ואשאל: למה בעצם זה לא בטיחותי לקחת תינוק שקשור אלייך במנשא במושב האחורי של האוטו? הרי הוא מחובר ככה שהוא לא יכול להשתחרר גם במקרה של חלילה תאונה (נגיד במנשא הבייבי ביורן) ואת חגורה בחגורת בטיחות אז..למה לא בעצם?.. זה נורא? אני איומה שבכלל חשבתי על זה? המוח שלי התחרפן בהריון ועדיין לא חזר לעצמו? אתן מעיפות אותי מהפורום לעולם ועד על סעיף הזנחה הורית חמורה?
תודה למי שעדיין איתי ויכולה לענות. סיון (שבנה בן החודש לא מסכים בשום אופן להיכנס לסלקל באוטו ובסוף השבוע צפויה לה נסיעה של שעתיים לים המלח, במהלכה היא וכל שאר בני המשפחה צפויים להשתגע באופן סופי מהצרחות של בן הזקונים..)

הי

יש לי הרבה סוגים של תשובות שאני חושבת שנכונות תבחרי מה שמתאים לך: אם הייתי יודעת שהמצב בלתי אפשרי לא הייתי מתכננת נסיעה ארוכה, או נוסעת רק בשעות שדי בטוח שהוא יהיה מותש ויישן. ידעת שאפשר להניק תוך כדי נסיעה? כן, כן... ניסית להכניס את הידיים שלך מתחתיו? כך שירגיש אותך לגמרי? בקשר לשאלתך אז לא! אני לא חושבת שזה נורא בכלל שמדי פעם לפי הצורך ובתלות בנהג ובכך שהוא יסע הכי זהיר שהוא מסוגל, התינוק יהיה במנשא. אני מעדיפה את זה על פני נהג שצריך לשמוע תינוק צווח, אמא לחוצה ואחים עצבניים. אם אחרי שעוצרים בצד להרגע ולא עוזר, אז היו מקרים בהם לקחתי במנשא וקשרתי את עצמי. אני לא יכולה להגיד שזה בטוח, כי זה הרבה פחות בטוח מכסא הבטיחות, אבל שוב לפעמים זו היתה מבחינתי האפשרות הפחות רעה. אבל אם את יודעת מראש שהוא הולך לצרוח שעתיים, הייתי חושבת פעמיים אם לנסוע, או איך להגיע. כי לא לקשור בכסא הבטיחות צריך להשאר למקרי חירום או למצבים בלתי צפויים. מראש לבנות על זה לנסיעה של שעתיים? לא בטוחה מה הייתי מחליטה. אם היה קצת יותר גדול הייתי אומרת להתקין דיוידי באוטו ולשים איזה בייבי מוצארט. זה מהפנט גם בגיל חודש? זה הפתרון עם הכי פחות סיכון בעייני. גילוי נאות: אין לנו אפילו טלויזיה, ומעולם לא הראיתי שום קלטת ויש לי אלרגיה לטלויזיה ולאמהות שמראות טלויזיה לתינוקות רכים. אבל שוב- הכל זה תועלת מול סיכון. בהצלחה, ומזל טוב על הילדון החדש. (אנחנו יודעים מי אתה ואתה לא יודע מי אנחנו- מיץ פטל)

ayala26

New member
אבל איך את יכולה לגרום לכל הנהגים האחרים

שמסביבכם להיות זהירים "הכי שהם מסוגלים"? ברגע שאת יושבת במכונית והיא על הכביש את לא תלויה רק בנהג שמסיע אותך אלא בכל אלו שמסביב...

לא אמרתי את זה

אני לא יכולה לגרום לכך, אבל בעיני אבא ששומע צרחות זוהי גם סכנת נפשות, אני לא בטוחה שזה יותר בטוח. לא המלצתי על זה כפתרון, אלא נתתי את כל האופציות, אגב אני הייתי בוחרת לא לנסוע במצב כזה כלל. בכלל לעלות על אוטו היום במדינת ישראל עם ילדים זה לקחת סיכון גדול!!! בתאונה קשה, כזו שמנשא יקרע בה למשל, הסיכוי של ילד (לא זה היושב בסלקל, אלא השאר, הרי ילדינו מבלים את רב השנים לא בכסא בטיחות) לצאת "בסדר" הוא די נמוך. כך שזה בסך הכל משחק סטטיסטי. מי שמזועזעת מהשאלה של סיוון, מבחינת הגיון בעיניי לא צריכה לנסוע עם ילדים באוטו. זוהי הלוגיקה שלי. אגב שלא ישתמיע מכך שאני מקילה או מציעה להקל בבטיחות בנסיעה, אני קניתי כסא בטיחות אחרי בדיקות של מבחני ריסוק באתרי בטיחות קנדיים : -))). המסקנה עלתה לי 1300 ש"ח. אבל גם יצא לי להוציא ילד לרגעים ספורים במקרים קשים. זוכרת שניים כאלה.

ayala26

New member
זה לא ההגיון בכלל

ההגיון אומר שמי שמזדעזת מהרעיון לשבת ברכב עם תינוק במנשא לא תשב לעולם ברכב עם תינוק במנשא. לא צריך להמנע מנסיעה ברכב הרי בשביל זה קיימים כסאות הבטיחות המותאמים לגיל ולמשקל.. כולנו יודעים שלא לכל מקום, בעיקר במדינת ישראל בסופי השבוע אפשר להגיע ללא רכב. למה בעצם עצרת שם? למה ההגיון לא אומר שמי שמזדעזעת מהרעיון לשבת עם תינוק באופן מסוכן ברכב אמורה לא לצאת מהבית? הרי גם על המדרכה מסוכן.... ההגיון שלי אומר, מה שקבוע בחוק לגבי בטיחות בדרכים הוא לא סתם ואלו לא המלצות ולכן לשאול "למה לא בעצם?..זה נורא? " זו לא שאלה טפשית אבל התשובה עליה חד משמעית. אני לא חושבת שיש כמו שכתבת הרבה סוגים של תשובות שאפשר לבחור מתוכם.

תראי

אנחנו בתכלס חושבות אותו הדבר לגבי הבטיחות, אני אפילו מחמירה הרבה יותר. אני חושבת שרב הנסיעות מיותרות! אגב בקשר לזה שאת מאוד תומכת בחוק, לפי זה אני מבינה שאסור ללדת בבית? או לפחות עד לפני שהסדירו את החוק? אסור ללדת ויבק בבית? ממש עברינות לשמה, זה הרי בניגוד לחוק. אסור לא לשלוח ילד לבית ספר? יש לי כמה חברים שעשו עבודות שירות כי ילדיהם היו בחינוך ביתי. הם היו עבריינים! איימו עליהם בכלא ועדיין מאיימים. רק בשנים האחרונות יש הסדר כזה או אחר לחינוך ביתי. יש מדינות נאורות שאם לא חיסנת את ילדייך בכל החיסונים כנדרש את פושעת וילדייך לא יכולים להרשם לגנים ולבתי ספר ממשלתיים, אלו רק דוגמאות בשלוף לכך שמבחינתי לא כל החוקים הם הגיוניים.אני יכולה לחשוב על עוד מיליון חוקים אבל זה עושה לי רע. לא זה המקרה אצלי בנסיעה באוטו, אם אנחנו כבר מסכנים את ילדיינו בנסיעה באוטו, צריך לנסות למזער נזקים. אוףף סתם יצא לי להתווכח ואני לא אוהבת, אז אני מודיעה רשמית שאני לא עונה, מסיבות טובות : -)). בסך הכל נכנסתי כי רציתי ללדת בשלום. שנהיה כולנו בריאים ושלמים.

ayala26

New member
נסחפת קצת את לא חושבת?

נתחיל במשהו בסיסי לפני שנכנסים לויכוח כדאי לוודא שהבנת את הנקרא!! "מה שקבוע בחוק לגבי בטיחות בדרכים" כתבתי לא? דיברתי על בטיחות בדרכים ולא על בית ספר ולא על לידות בית. הוכח כבר שחגורה וכסא בטיחות מצילים חיים מכוון שהדברים האלו נבדקים באופן מעשי. לא סתם כתבתי זאת כי אני נפגעת תאונת דרכים בגלל "עבירות קטנות כאלו" של עקיפה בימין ונסיעה באדום...את יודעת, כל מיליון החוקים האלו שנועדו להגביל את הנהגים בכביש ולעשות להם את החיים קשים... בתור אחת שלא אוהבת להתווכח הדרך שעשית ממה שכתבתי עד להנחות הלא מבוססות על דעותי על לידות בית, חיסונים, חינוך ילדים ועוד דברים שלא קשורים בכלל לנושא היתה די קצרה.. אז אולי כדאי לנסות לא להסחף כל כך מהר להנחות לא מבוססות ומזלזלות? אני לא מתכוונת להכנס לויכוח כך שויכוח חסכת אבל אפשר אולי גם בפעם הבאה לחסוך עלבונות?

אהה

ודוקא כן כתבתי בתשובתי הראשונה הרבה תשובות. לא לנסוע, להניק בנסיעה ל"החזיק " את התינוק שהוא בסלקל לשים דיוידי, לנסוע בשעות שהוא יהיה עייף ומותש וגם כתבתי שמדי פעם להוציא לזמן קצר זה גם מבחינתצי אופצייה, סתם שאלה של הבנת הנקרא.

ayala26

New member
קראתי ואין לי בעיה בהבנת הנקרא

אבל בחרתי להתייחס דווקא למשפט הזה "אני לא חושבת שזה נורא בכלל שמדי פעם לפי הצורך ובתלות בנהג ובכך שהוא יסע הכי זהיר שהוא מסוגל, התינוק יהיה במנשא." ובחרתי לא להתייחס לשאר. אני לא חייבת להתייחס בהודעה שלי לכל מה שכתבת. זה עדיין לא אומר שלא הבנתי . אני חושבת שאת זה: "אני לא חושבת שזה נורא בכלל שמדי פעם לפי הצורך ובתלות בנהג ובכך שהוא יסע הכי זהיר שהוא מסוגל, התינוק יהיה במנשא" דווקא הבנתי טוב מאוד. את כותבת שאת לא חושבת שזה נורא לנסוע מדי פעם עם תינוק לא בטוח במנשא כל עוד הנהג זהיר ולכן הגבתי על כך שזה לא מספיק שהנהג זהיר צריך גם שכ-ל הנהגים האחרים יהיו זהירים. זה שכתבת גם את כל האפשרויות האחרות זה יפה מאוד אבל הם לא מבטלים את האפשרוות הראשונה שכתבת בהודעה שלך שהיא "מדי פעם במנשא זה לא נורא" אז זהו, זה כן נורא. מספיקה פעם אחת... לי אגב, אין רשיון נהיגה בכלל. אנחנו נוסעים באוטו המשפחתי פעם אחת בשבוע ביום שבת לעשות קניות. שאר הנסיעות שלנו בתחבורה הציבורית ולא ילדתי את בני בבית חולים.

samaria

New member
../images/Emo45.gif בתאונה שהיתה לי נהגתי הכי זהיר שאפשר

מהירות 20 קמ"ש. זה עזר לי כשרכב מהנתיב הנגדי, עם נהג שיכור, העיף את המכונית שמלפני מהכביש ונכנס בי חזיתית במהירות אדירה?
(לא היו ילדים ברכב, לכולם השלום. אפילו למכונית.. המכונית שלו, לעומת זאת, טוטאל לוס מוחלט. serves him right) אצלנו אך ורק בכסא בטיחות, לא משנה לאן ואיך.

מחכה איתך לתשובה...

גם רוב הנסיעות שלי עם בעלי והתינוקת, משגע אותי לשים במנשא, להחזיר לסלקל, להוציא שוב למנשא, להחזיר לסלקל וחוזר חלילה... אבל טרם העזתי לשים אותה עליי במנשא וכך לנסוע. אז התשובות שתקבלי, מעניינות מאוד ורלוונטיות גם עבורי. אגב, יש לכם רכב 6+ מקומות? אמנם יצא לנו רק פעמיים לנסוע ביחד כולם, אבל זה מתבצע ב-2 רכבים, וזה מסורבל מאוד.

../images/Emo6.gif אין לנו בכלל אוטו. בת"א לא צריך, הכל ליד

הבית במרחק הליכה. לנסיעות ארוכות מחוץ לעיר אנחנו שוכרים אוטו, פעם בחודש-חודשיים בערך. הנסיעה לים המלח די הכרחית. הוריי גרים שם ועדיין לא היינו מאז שלירי נולד כך שהגיע הזמן.. זאת תהיה הפעם הראשונה דרך אגב שנשכור אוטו גדול ולא פרייבט. קטעים איתנו..איך התרחבנו.. חוצמזה מותק, רואה שצפויים לך שני ימי הולדת השבוע..אז מזל טובים לאסף ויואב, מקווה שיש לך כוח ואנרגיות להפיק חגיגות עכשו. נשיקות

ayala26

New member
זו הפעם הראשונה שהוא ישכב בכסא באוטו?

איך את יודעת שהוא לא ישן? ממה שאני יודעת תנודות המכונית בנסעיה ישר מרדימות תינוקות כה צעירים שממילא ישנים רוב שעות היום. גם הבן שלי בחודש הראשון לחייו היה בסלקל באוטו אולי פעם אחת או פעמיים וישר אחרי חמש דקות נרדם. אם הוא מתעורר לא חייבים להבהל מהנקה אקרובטית. אני בטוחה שאפשר גם לעצור ולעשות הפסקה. נסיעה טובה ובטוחה.

לא. נסענו כבר כמה נסיעות קצרות יחסית וזה היה

נורא. לא רק שהוא לא נרדם, אלא שגם אם הוא ישן לפני, הוא מתעורר מיד כשמתחילים לנסוע. אכן הפסקות בנסיעה היו הפתרון עד כה. הנסיעה הכי "קצרה" היתה למושב בשרון, נסיעה שבדר"כ לוקחת חצי שעה מת"א ולנו היא לקחה שעתיים (!) כי עצרנו בצידי הדרך כ"כ הרבה פעמים כדי להרגיע אותו. תודה!

mitsi miaoo

New member
תשובה לא מקצועית

אני באופן אישי לא אסקול אותך (אלא אם ממש תבקשי..) כי לפעמים השאלות שנראות לנו הכי מטופשות מעלות בפנינו דברים שלא ציפינו. אז מעבר לעבירה על החוק שאומר שילד חייב לשבת בהתקן ריסון המתאים לגיל ולמשקל עם גיל 8 (אאל"ט) נראה לי שמדובר על הזוית של הסל קל והכיוון שעושים את ההבדל. הזוית והכיוון למעשה אמורים למנוע לא רק מקרים של תעופה למושב הקדמי או חלילה החוצה אלא גם אמורים לעזור ולמנוע פגיעות שונות הנגרמות עקב הכוחות הרבים שפוגעים בגוף בזמן תאונה. כמו למשל הצוואר, בזמן תאונה הראש נזרק קדימה ואחורה במהירות וגורם לפגיעות צוואר חמורות ואם אצל מבוגרים שהשרירים שלהם חזקים ומפותחים אז אוי ואבוי מה זה עלול לעשות לתינוק שהראש שלו ביחס לגוף עדיין שוקל הרבה ושהשרירים שלו עדיין לא מספיק מפותחים. זה למיטב ידיעתי. לא הייתי לוקחת סיכון, לא במנשא ולא בשום התקן ריסון שלא מתאים לגיל ולמשקל. יש צרחות באוטו? או לי תנסו להעסיק את התינוק תוך כדי נסיעה איך שהוא (מה ניסיתם שלא נחזור על עצמנו?) אולי לנסות לתזמן את הנסיעה לשעת שינה או משהו כזה יכול לעזור בנסיעה ארוכה. נסיעה נעימה.

debby12

New member
מנהל
למה מזעזעת?

תמיד עדיף בעיני להפעיל מחשבה עצמאית על דברים. אם החגורת בטיחות מעל המנשא והתינוק זה נראה לי ברור - התינוק יימעך בינך לבין החגורה במקרה של תאונה וכו'. אם החגורת בטיחות על הגוף שלך מתחת למנשא? אף פעם לא חשבתי על זה. אני מניחה שגם עם החגורה תעופת הגוף שלך קדימה במקרה של תאונה עלולה למעוך אותו או לגרום לו נזק חמור. על כל פנים - תשאלי מומחים אמיתיים לנושא - נגיד באתר של "בטרם" - אני בטוחה שיש הסבר וגם אני ממליצה מאוד מאוד על הנקה בנסיעה. ככה שרדתי את השנה הראשונה לחייה של גילגי. התינוק הרי בכיסא תינוק הפוך עם הפנים אחורה. את יושבת לידו במושב האמצעי רק עם חגורת האמצע של חגורת הבטיחות (באוטו שלנו ממילא באמצע יש רק חגורה כזו. אבל אם לא - אפשר לסגור אותה עליך ככה שרק חגורת המותניים שם. ואז את גוחנת קדימה, יחד עם הקונטיינירים ומניקה שעות אינספור. זה דורש ציצי גדול, קצת גמישות ותינוק חיית-הנקה. אבל לנו הצליח בלי בעייה. הבעייה היחידה היא שאפשר להניק רק מהציץ הקרוב לתינוק - אז צריך לזכור להגיש/להציע את הצד השני יותר בהפסקות ואחרי שמגיעים. אני מניחה שגם זה נחשב מסוכן נורא. אצלנו זה היה או זה או אשפוז בשלוותה.... אה ויש חסרון אחד

המממ...להניק תוך כדי?! ../images/Emo12.gif נפלא

איך לא חשבו על זה קודם??? למרות שקריטריון ה"ציצי גדול" (וגם בואי נודה, קריטריון ה"קצת גמישות") - יפילו אותי עוד לפני הניסיון הראשון..
תודה בכולופן

לא נכון, לא נכון

חברה שלי, בחורה שטוחה ממש, שרק בתקופה של הנקה צריכה חזיה בכלל, ולא גמישה כלל וכלל (למרות הרזון) היניקה לא פעם ולא פעמיים ילד שישב לידה בסל-קל/כיסא בטיחות.

למעלה