שאלה ממש מזעזעת ודבילית אבל בכל זאת..

POOH*

New member
זה מסוכן!!!

אם יש תאונה הוא עלו להיחנק. בגלל זה גם לא מומלץ לתת בקבוק בנסיעה. אבל עם הגדולה חטאתי בזה גם כמה פעמים עד שקראתי הודעה כאן בתפוז של מישהי שעשתה את הז ואז נכנסו בהם והתינוק כמעט נחנק עם שני הקטנים לא עשיתי את זה מעולם אחרי ההודעה ההיא. גם לנו היה תינוק ששנא נסיעות - נסיעה בכסא בזוית קצת יותר זקופה מסלקל עזרה קצת. נסיעה כשהוא עייף אבל לא עייף מדי גם עזר לפעמים - לפעמים הוא הצליח להירדם - לפעמים לא. ובעיקר עזר להגיע והזמן. כשידענו שהוא לא רעב/לא רטוב ורק עייף/סובל מהנסיעה - פשוט נסענו כדי להגיע. בלי לעצור מליון פעם בדרך להרגעה כי כל הרגעה הפכה לאסון ברגע שהוא חזר לכסא [נראה לי פשוט כל פעם הוא חשב שזהו נגמר ואז החזרנו לכסא]. אז העדפנו להגיע ולהוציא מהכסא וזהו. וזה אכן סיוט [הוא היה יכול לצרוח שעה רצוף].. אבל כאמור השתפר עם הזמן.. POOH

למה את חושבת שמבייביביורן אי אפשר להשתחרר?

או במילים אחרות. אני לא בטוחה שבמקרה של תאונה התינוק לא יכול לצאת מהמנשא. מנשא בייביביורן נועד להחזיק את התינוק בנשיאה רגלית, הוא לא נבדק כבטוח לשימוש שאת מייעדת אותו. איך את יכולה להיות בטוחה שהוא לא יתפרק בתאונה במהירות גבוהה (חס וחלילה). מעבר לזה הרעיון לשים תינוק בן חודש בבייביביורן למשך שעתיים נראה לי לא מוצלח אבל... זה עניין אחר. אני בכלל לא אוהבת את המנשא הזה, בטח שלא לגיל חודש. מודה שהשתמשתי בו הרבה אבל היום אני מצטערת על זה. הנסיעה שאת מתארת נשמעת באמת סיוטית
אבל לא נראה לי שיש דרך להתחמק מהצרחות בלי לבטל את הנסיעה. תחזיקי מעמד.

אם פי 3

New member
כי מנשא לא מיועד לעמוד בכוחות שמופעלים בעת

תאונה (מדובר על עוצמה אדירה, בגלל המהירות), ובטח לא לתת תמיכה לשרירי הצוואר למשל. מנשא אינו התקן בטיחות לנסיעה, והשימוש בו אינו יותר בטיחותי בהרבה מאשר לקחת תינוק על הידיים - כלומר - לא בטיחותי בעליל. במצב של תאונה, התינוק משמש ככרית האוויר של הנושא איתו, ובעצמו פגיע להחריד. איך כן לעשות את הנסיעה בטיחותית מצד אחד, וסבירה מצד שני - מלבד שלל העצות שכבר ניתנו (הנקה, כששניכם חגורים, היא רעיון מצוין אם כי שובר גב), אפשר גם לנסות "לשחק" קצת עם הזוית של הסלקל, מבלי לסטות מהוראות היצרן. למשל - גיליתי שהבן שלי שנא להיות בסלקל, כשזה היה בתוך הבסיס שלו. ללא הבסיס, אבל עדיין לפי ההוראות, הזוית היתה יותר שכיבתית, והוא הסתדר עם זה מצוין. אופציות נוספות - מוצץ (כן, לא טבעי, אבל גם נסיעה במכונית/סלקל זה לא ממש טבעי), רצוי עם חיבור, כדי שלא ילך לאיבוד בזמן הנסיעה, נסיעה בזמן שהוא רגיל לישון, אולי אחרי הרדמה בתוך הסלקל, בבית, מוזיקה (או מוטב - שירה שלך) גם עשויה לסייע לתינוק להרגע.

המנשא יכול להקרע.

הוא לא בנוי לעמוד בעומסים של תאונה. בגלל חוקי התאוצה התינוק בעצם שוקל ברגע התאונה הרבה יותר מכמה ק"ג. כשאת חגורה מעליו בחגורה התינוק יכול פשוט להמעך בינך ובין החגורה. בקיצור- סכנת חיים.

POOH*

New member
יכולה להסביר לך בדיוק מה עלול לקרות:

קודם כל כן. בעיני זה איום ונורא שאת חושבת לסכן ככה את התינוק. מה עלול לקרות? הוא ימות במקרה שתהיה תאונה. וכנראה שאת תישארי לחיות עם הבחירה שלך לנסוע ככה. סליחה שאני כל כך בוטה ויושירה אבל זה בדיוק מה שיקרה. הוא יספוג אתץ המכה בשבילך ויש סיכוי שזה מה שיציל את חייך. את מוכנה לקחת את הסיכון? בדיוק היום הייתי באזכרה למשפחה שנסעה ככה. מתוך המשפחה הזו רק האמא נכחה באזכרה - היא היחידה ששרדה מכל יושבי האוטו [6 סך הכל]- התינוק ישב עליה וספג את המכה בשבילה והיא הייתה בבי"ח מעל חצי שנה. אבל היא היחידה שבחיים היום מנוסעי האוטו ההוא. אבל לה לא הייתה בחירה - זה היה לפני 27 שנים ולא היו כיסאות בטיחות. POOH

חס וחלילה לסכן אותו. זו בדיוק הסיבה ששאלתי

את מה ששאלתי. מיותר לציין שלעולם לא אעשה משהו שיסכן אותו, זה ברור לא?

שושונלה

New member
לא מנסיון אישי אלא של חברה שלי - נסיעות בסלקל

היו סיוט - ברגע שעברה בסביבות גיל 3-4 חודשים לכסא הן הפכו לכמעט בלי בעיות. לדעתה הוא פשוט היה מקוצווצ' בסלקל ובכסא התנוחה יותר נוחה. יש כסאות בטיחות מגיל 0. אם אכן יהיה לי עובר גדול אני מתכננת להתחיל מכסא כזה במקום סלקל. ולי לפחות ברור ששאלת בדיוק כדי לגלות מה לא בסדר בזה ולא כי חשבת שאין לך בעיה שהתינוק ימות ואת תשרדי... ורד

../images/Emo140.gif תודה על ההערה האחרונה

זה בסדר. תיארתי לי שישנן בנות שרק עצם העלאת השאלה עלול לזעזע אותן. אני מבינה את זה ולא כועסת. כשאני רואה משפחות בכביש, שילדיהן משתוללים מאחור לא חגורים, אני מתפלצת ובא לי לדווח עליהן למשטרה. שאלתי את מה ששאלתי כי באמת לא ידעתי מהן הסכנות ופעם חבר אמר לי שמבחינת החוק - נסיעה עם תינוק במנשא היא חוקית ובטיחותית. אני שמחה ששאלתי כי למדתי דברים שלא ידעתי, שרק אששו את מה שממילא תיארתי לעצמי - שאכן זה מסוכן ולא בטיחותי (עכשו אני גם מבינה למה). תודה לכל מי שענתה. כרגיל בפורום הזה - החכמתי
סיון.

../images/Emo207.gif את לא חייבת לנו סיפור על לידה קיסרית

פעילה? לא רציתי להציק אבל אם את כבר כאן...

נננעמה1

New member
נצל"ש - אני בסוף לא צריכה ממך את הספר...

אגב, הייתי השבוע בהר והלכתי לקחת מפתח לחדר הנקה - החתימו אותי על אותו טופס משעשע שסיפרת עליו פעם כשנפגשנו. לא יודעת כמה אני אגיע לשם בקרוב, אבל לפחות מפתח יש לי.

מאמא28

New member
אם מה שמציק לו זה הקיווצ'וץ' בתוך הכסא

אולי שווה לקנות כסא אחר? בחיפושי אחרי עגלה נתקלתי בסל קל שיש לו 2 או 3 אופציות בזוית משענת הגב. הוא ממש נשכב ל180 מעלות או משהו כזה. אם אני לא טועה זה היה של MUTSY אז החסרון הוא שהוא בטח יקר
אבל אולי שווה לך לבדוק. משום מה אני זוכרת שהיתה עוד חברה שהציעה סלקל עם כמה מצבים אבל זה לא בטוח <להזכירך אני כבר בסוף שביעי והמוח יצא לחופשה מזה כמה שבועות טובים
> נסיעה טובה ובטוחה

POOH*

New member
סליחה..

לא התכוונתי לפגוע. ברור לי שאת לא רוצה לפגוע בו אבל כאמור הנושא הזה רגיש אצלי וקשה לי לענות בלי הרגש הנלווה. וגם אצלנו מעבר מסלקל לכסא עזר קצת [עם שני הקטנים]. POOH

אני כבר מזמן מתכננת

אבל רק עם עצמי
לרוץ לכנסת עם מפלגה שהמצע העיקרי שלה יהיה לערוך מבחני בטיחות למנשאים, ואולי לייצר מנשאים מיוחדים לנסיעות ברכב. אחרי שתי צרחניות שבילו בצרחות הסטריות בכל נסיעה במהלך שנתם הראשונה...הגעתי למסקנה שמשהו חייב להשתנות בתחום... זה גם יותר נוח לאם ולתינוק, וגם הנסיעה רגועה יותר, וגם יש מקום ל4 ילדים ברכב פרטי...
אז אני יוזמת רעיונות מצויינים אבל אינני מהמבצעים. בינתיים מתכוננים ללידה, לסבול שוב מצרחות זוועתיות, ועצירות כל חצי שעה להנקות...

בלתק

אני בטוחה שכבר הסבירו לך, אבל מרשה לעצמי לחזור כדי להדגיש. א. מותר לשאול הכל ב. בחיים לא הייתי נוסעת עם תינוק במנשא בשעת תאונה סביר להניח שהתינוק לא ישתחרר וזה בדיוק האסון. מלבד האפשרות להיחנק בתוך המנשא, או חו"ח לסבול מנזק שיכול להיגרם מהתנוחה שבה הוא נמצא, הרי שכל כובד גופה של האם מטיח אותו קדימה אל תוך חגורת הבטיחות. לא זוכרת את הפרטים, אבל כובד גופו של אדם מבוגר בשעת תאונה יכול להשתוות למסה אדירה. רק לצורך האמפתיה: אני מבינה אותך!! מאוד!! הפיץ שלי בילה את כל שנתו הראשונה (ואף יותר) בנסיעות, בצרחות אדירים. היינו עוצרים הוא היה יונק משחק מחייך חוזר לכסא ומתחיל לצרוח שוב. מה עשינו? ניסיתי להמעיט בנסיעות. וחיכינו!! נסיעה של שעתיים לימהמלח נשמע כמו סיוט. מאחלת לכם שיעבור בקלות (סיפור מעודד - הנסיעה היחידה שלנו עם פיץ שבה הוא שתק, הייתה זו שחששתי ממנה הכי מכל. נסענו לטבריה לנופש, כל הנסיעה הפיצפוץ נמנם או חייך. לפעמים ניסים קורים)

אשכר ש

New member
אם כבר הנושא עלה אז מנצל"שת ../images/Emo26.gif

קודם כל סיוון- מזדהה איתך מאוד, זה קשה מאוד לשמוע אותם ככה צורחים והלב נקרע. כשהם היו ממש פיציים נתתי להם למצוץ את הזרת שלי (לא היה מוצץ) וזה היה מרגיע אותם ועוזר להם להרדם. מקווה שהנסיעה שלכם תעבור בשלום... ולשאלה שלי- יותם כבר בן שלוש וחודש, שוקל 14.5 קילו. יושב בכיסא בטיחות אוונפלו- טריומף. אמיתי בן שמונה וחצי חודשים והסל קל מתחיל להיות "קטן עליו". הוא שוקל קצת יותר מ-9 קילו. אנחנו רוצים להעביר את אמיתי לכיסא של יותם (נגד כיוון התנועה) ולקנות ליותם כיסא אחר. עכשיו- איזה כיסא קונים לגיל של יותם? זה נחשב בוסטר? אני מחפשת משהו יחסית צר, כי אין הרבה מקום מאחורה. יש המלצות למשהו? כמובן שבטיחות זה דבר ראשון. תודה!

yoyo10

New member
אנחנו קיניו במצב הזה כיסא בטיחות

שהופך לבוסטר בשלב יותר מאוחר אני אבדוק מאיזה פרמה הוא מה שאני זוכרת שהוא היה במחיר סביר

שמנתולה

New member
למשקל כזה את צריכה בוסטר עם רצועות פנימיות

ורק אחרי משקל 15 או 18 ק"ג (תלוי בדגם) אפשר להחגר עם החגורות של הרכב. אנחנו עברנו לבוסטר אוונפלו בולרו (בן שלוש ורבע שוקל 16 ק"ג) אבל כל בוסטר עם רצועות פנימיות יכול להתאים לכם.

למעלה