שאלה לגבי צורך ביותר מדי שינה

Musi© Gi®l

New member
שאלה לגבי צורך ביותר מדי שינה../images/Emo4.gif

בשנה וחצי האחרונה בערך, אני ממש חייבת שינת לילה ארוכה בשביל לתפקד כמו שצריך. אומרים שאידיאלי לישון 7-8 שעות , אם אני אשן 7 שעות אני אהיה חצי בן אדם- לא מרוכזת, קו מחשבה קטוע, עייפה, מחוסרת כוחות ואנרגיה.. לפעמים אפילו 10 שעות משאירות אותי עם רצון לישון עוד. לכל זה מתלווה עייפות בעיקר בשעות ערב, שגורמת לי להירדם תוך שניות כשאני כבר במיטה (יש בטח מי שיקנא בזה) ולרוב השינה שלי רציפה וסדירה (גם אם פה ושם יש התעוררויות קטנות- בד"כ אני נרדמת ממש מהר אחריהן) כך שלא ברור למה אחרי 9-10 שעות של שינה טובה אני צריכה עוד. כל המצב הזה מאוד מציק לי בחיים, כי זה משאיר לי מעט מדי שעות ליתר עינייני היום. ולכן השאלה שלי היא - מה ניתן לעשות על מנת שאצטרך פחות שעות שינה ועדיין ארגיש אנרגטית מספיק ומרוכזת מספיק
מאוד אשמח להתייחסות

צריכת יתר בשינה

שלום רב שינה אידיאלית אכן כ 7-8 שעות כפי שעניתי לפני כן מעל 8 שעות ופחות מ 6 שעות - בספרות לאחרונה מאמר אחד הראה תמותה יותר גבוהה מאלו שישנו 7 שעות. האם משהו השתנה בבריאות הכללית בתקופה זו? (לדוגמא - עליית משקל) האם יש נחירות או כלל אין? יש לבדוק עם רופא כללי/מטפל סיבות לעייפות כרונית כגון תיפקוד תריס (TSH) בדיקות דם כלליות לשלילת אנמיה וכו' אם היה עליית משקל יש להתיעץ עם דיאטנית ולנסות להוריד אותו (מאד קשה!) אם יש נחירות כדאי לבצע מעבדת שינה בכדי לשלול דום נשימה בשינה כגורם לעייפות ואם אין נחירות עדיין כדאי לבצע בדיקת שינה ולבדוק את שלבי השינה (sleep stages) לפעמים מי שיש לו שינה לא יעילה ובעיה בשלבי שינה (לא מספיק שינה עמוקה או שנת חלום לדוגמא) יכול לסבול מעייפות יתר בהצלחה

Musi© Gi®l

New member
תודה רבה על התגובה

לא חושבת שיש נחירות, אני אגש לרופא כללי מתישהו בקרוב בתור התחלה... איך דברים כמו עליה במשקל קשורים לשינה ארוכה יותר?

למעלה