שאלה לגבי מסכים, IPS vs TN

kechel

New member
שאלה לגבי מסכים, IPS vs TN

לפי מה שהבנתי הIPS טוב יותר, מבחינת הצבעים ומבחינת זוית הראייה, אין את הבעיה הזאת שיש בTN שלא רואים טוב מהצד.

החיסרון הוא זמן תגובה איטי. מה הכוונה בדיוק? איך זה מתבטא וכמה זה קריטי?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
זמן תגובה זה תלוי צרכים..

זמן תגובה נמדד מאלפיות השניה..במעבר מאפור ללבן לאפור..למי שלא גיימר ומשחק משחקים ,בעיקר משחקי יריות . זה לא ממש משנה ,גם להרבה גיימרים לא .
זה בעיקר למקצוענים שמתפרנסים מתחרויות משנה .

( הגדרה יותר מדוייקת לא שלי : זמן תגובה: זמן תגובה מהיר מפחית את תופעת המריחה בתמונה שהעצמים נעים בה במהירות. זמן התגובה נמדד באלפיות השנייה (ms), וככל שזמן התגובה קצר יותר, המסך יציג תמונה חלקה יותר וללא מריחות. זמני תגובה במסך LCD נעים בטווחים עיקריים של 8-2ms. ברוב המסכים זמן התגובה הוא 5ms והוא מתאים לכל השימושים. מסכים עם זמן תגובה קצר במיוחד של 2ms מתאימים בעיקר לגיימרים.)

כל המסכים נדמה לי זמן התגובה שלהם פחות מ8 אלפיות שנייה.לסרטים זה לא משנה. 5 MS זה פחות או יותר המקובל ..אבל זה נתון יבש לא באמת משמעותי לרובינו.

לצפייה בסרטים , תמונות מסמכים וכוליי. משנה איכות הפאנל במסכי TN האיכות הכי נמוכה , IPS זו איכות גבוהה .
מה כן משנה ? רזולוציה ככל שגבוהה יותר החדות טובה יותר. 1080 זה עדין הטוב היום..יש גם 4K שיקר יותר ואין תכנים רבים...זה הכיוון לעתיד. גודל המסך משנה היום 23-24 אינטש זה הסטנדרט.

חיבורי מסך חשוב ..HDMI נחשב כטוב ומקובל בלוחות הבסיסים פלוס. displayport הכי טוב , בתנאי שקיימים החיבורים בלוח אם או כרטיס המסך וכמובן במסך . DVI ו VGA כבר בדרך החוצה..

יתר על כן המסך מהווה את המוקד של המחשב מבחינת צורת ישיבה וצפייה..לשמירה על הצוור רצוי מאוד מסך שניתן לכוון את הזוויות. וכן מסך איכותי לשמירה על הראייה לאורך זמן.
יש עוד מדדים כגון ניגודיות..תאורה וסוגיה..זה כבר מצריך מאמר שלם על מסכים :)

kechel

New member
חיבור USB למסך

רק היום ראיתי שיש מסכים עם חיבור USB, מה השימוש של זה? אני יכול לחבר דיסק קשיח למסך ולסייר בו?

נראה לי אני אקח IPS. אין לי תקציב ל4K, אני רוצה משהו בסביבות ה1000-1500.

אני כרגע מחבר את המסך לנייד, יש שם VGA ו-HDMI, אני אשתדל לקחת גם displayport, אבל באמת יהיה הבדל מורגש בינו לבין VGA? זה לא משהו זניח יחסית כמו זמן תגובה?

ותודה על התשובה

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אוקיי ככה

&nbsp
כפי שאמרתי VGA זה כבר מת כמעט ...מה זה VGA זה חיבור אנאלוגי שמחייב המרה של השידור הדיגיטאלי שיש כיום..סתם מאמץ מיותר..למחשב. חיבור ישן עם איכות ירודה להיום...(אני לא אכנס לכל הפרטים..)
&nbsp
HDMI חיבור דיגיטאלי שמעביר יותר רזולוציה..קול יחד עם תמונה...איכות צבע ועוד ועוד גבוהות יותר ..בקיצור איכותי יותר בכל פרמטר. זה בהחלט לא זניח ופער האיכות מורגש..בהחלט .
&nbsp
עכשיו מסך , ממש לא חייב מעל 1000 ש"ח ...אני מציע של DELL מסך שנחשב מהטובים ביותר , עם כל החיבורים ,איכות IPS , נוגד הבהובים..ציפוי מסך מתקדם ארגונומיה מעולה ,כלומר יכולת כיונון גובה והטיות מסך לנוחות מירבית חשוב לשמירה על הצוואר .
פרטים פה
http://ksp.co.il/?uin=34017&select=.1024..230..132..1649.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
אה נזכרתי...לגבי USB ...כן אפשר לחבר דיסק און קיי..או קשיח נייד ולשוטט להפעיל סרטים מסמכים וכו'...אפשר מקלדת ועכבר מצלמה כל מיני דברים זה טוב לארגון השולחן או אם המחשב מתחת לשולחן וקשה להגיע לחיבורים למטה..כל מיני מצבים כאלה ..
&nbsp

kechel

New member
אני עושה השוואה בין כמה דגמים

בקישור פה אפשר לראות.

בגדול, ההבדל בין P2417H ל-U2415 זה 0.3 אינץ, רזולוציה טיפה טובה יותר, ומגוון רחב יותר של חיבורים? זהו? זה היתרון היחידי של הU2415?

מה בדיוק השימוש של MHL? חיבור הסמארטפון למסך?
עם 2 HDMI אני יכול לחבר את המחשב ואת הממיר של YES ואז להחליף בניהם בקלות?

אני חושב שאני יכול לקחת את הP2417H ולחסוך 560 שקל.

ד"א, הרזולוציה של P2416D ממש גבוהה ביחס לאחרים, כמה זה מורגש?

תודה על העזרה.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אוקיי ככה

1
מה זה תקן MHL?
תקן לצפייה בקבצים מהסמארטפון לטלוויזיה.
התקן נוצר ע''י קבוצת MHL Consortium שכוללות את חברות סמסונג, סוני, טושיבה ונוקיה.
חיבור של MHL הוא מצד אחד Micro USB ומצד שני HDMI
קיימים שני סוגי חיבורי מיקרו MHL USB עם 5 או 11 פינים,
התקנים תומכים: סמארטפונים, טאבלטים, מסכי טלוויזיה, מגברים, נגני DVD/Blu-Ray, מערכות מולטימדיה לרכב

2
להבדלים בשאלה הראשונה בגדול כן , זה פורמט 16.10 שנותן גובה מסך בפועל גבוהה יותר (יתרון מסויים לגרפיקאים ועורכים ) .

3
עם 2 HDMI אני יכול לחבר את המחשב ואת הממיר של YES ואז להחליף בניהם בקלות? כן.
4
רזולוציה של 2560x1440 גבוהה יותר חדה יותר ונותנת תמונה טובה יותר...יחד עם זאת מצריכה כטיס מסך חזק יותר. אין עדיין מספיק תכנים. זה בעיקר למקצוענים שצריכים ניצול שטח עבודה גדול יותר.
אם אתה סה"כ משתמש ביתי אתה יכול בהחלט לחסוך ולקנות Dell Professional P2417H 23.8'' LED IPS Monitor .

kechel

New member
קניתי, תודה :) + חיבור HDMI

תודה על העזרה, קניתי היום P2417H.

בקשר לHDMI, אני מחבר את המסך למחשב נייד, עד עכשיו חיברתי VGA והכול עבד בסדר, עם הHDMI תמיד היה לי בעיות. עכשיו עם המסך החדש אני מחבר את הHDMI וזה לא תופס, רק עם הVGA.

אני רוצה לדעת איך לחבר את המסך לנייד עם HDMI, ואחרי זה אם אפשר לחבר את שני המסכים, HDMI וVGA לנייד ולעבוד עם שניהם בו זמנית. הבנתי שיש לזה מכשיר מיוחד...?

(יש לי ווינדוס 8.1 וניסתי כל מיני דברים בscreen resolution, לא מצליח)

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תפרט יותר על הבעיה..בחיבור HDMI

1 איזה מחשב נייד שם ודגם..
2 יש הודעת שגיאה? שאתה מחבר HDMI

לגבי חיבור של שני מסכים בו זמנית לנידי יש לי ספקות סה"כ אם המחשב לא מספיק חזק במעבד וכרטיס גרפי לא בטוח שיעבוד..בכל מקרה תענה קודם ונראה ..

kechel

New member
המחשב הוא

ACER aspire 7739g-6647
i3-370M
17.3 hd+led lcd
nvida geforce gt 52M
6GB ddr3 memory
&nbsp
אין הודעת שגיאה. הוא פשוט כותב שלא מחובר כלום.
&nbsp
אני אוהב לעבוד עם מסך גדול אז בד"כ המחשב מקופל ומחובר אליו VGA.
אני זוכר שכשהייתי מחבר את המחשב לטלויזיה דרך HDMI אז הייתי חייב לנתק את המסך VGA כי זה פשוט לא היה עובד ביחד. נראה לי גם שהייתי צריך לקפל את המחשב כי גם המסך של הלפטופ לא היה עובד טוב ביחד עם הטלויזיה. (הרבה זמן לא עשיתי את זה)

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
טוב ככה

&nbsp
1 עידכון דרייברים של כרטיס המסך
מפה (Automatic Driver Updates הכי טוב לנוע טעויות )
&nbsp
http://www.geforce.com/drivers
&nbsp
2 לחבר את המסך למחשב ולעשות איתחול רק למחשב..
&nbsp
3 אם שני אלה לא עובדים לנסות כבל HDMI אחר .
&nbsp

kechel

New member
עשיתי, נראה שהכול מתחיל להסתדר

עשיתי עדכון לדרייבר, והחלפתי כבל HDMI. נראה שהכול בסדר.

אני חושב שיש קצת בעיה עם שקע הHDMI במחשב, כי הייתי צריך לשחק איתו קצת עד שהכבל ישב כמו שהוא רוצה. היה קצת שיבוש עם הצבעים, שיחקתי קצת עם הכבל וזה הסתדר, אני מקווה שזה ישאר ככה. (כבר 30 דקות - אין בעיות)

בנוסף חיברתי את המסך הישן עם הVGA כהרחבה לשולחן עבודה וכרגע הכול עובד יפה כמו בתמונה. (מסך הנייד כבוי, זה נהדר כי אין לי צורך בו)

השאלה היא האם אני יכול לעבוד ככה ללא חשש? אני לא מעמיס על המחשב באיזשהו אופן? המחשב לא יעבוד יותר לאט עם מסך נוסף? אפשר לבדוק את זה איכשהו? (אולי טמפרטורה של כרטיס מסך או משהו כזה?)

יש גם הבדל בין שני מסכים שמראים את אותו הדבר, לבין שני מסכים שאחד מהם הוא הרחבה של שולחן עבודה? (מבחינת העומס)

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אין כל עומס

&nbsp
או בעיה ..המעבד = מעבד גרפי בנוים לכך אחרת לא הייתה את האפשרות לעשות את זה .
סוף טוב הכל טוב

למעלה