רק בישראל

• פותח הנושא btl
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

btl

New member
רק בישראל

רק בישראל
רק בישראל יש מדבקה באוטובוסים שאומרת נא לא לשים רגליים על המושבים

oren*

New member
גם באוטובוסים והרכבות באירופה

כי רק בישראל שמים!
וארה"ב יש שלטים כאלה, רק ששם אנשים באמת מתייחסים אליהם ולא כמו בארץ. מצד שני, הרכבות התחתיות בפאריז וניו יורק מלאות בכתובות גרפיטי ובלכלוך, בישראל הרכבת נקיה וגם האוטובוסים יחסית.

nitsansh

New member
מה שמזכיר לי...

וארה"ב יש שלטים כאלה, רק ששם אנשים באמת מתייחסים אליהם ולא כמו בארץ. מצד שני, הרכבות התחתיות בפאריז וניו יורק מלאות בכתובות גרפיטי ובלכלוך, בישראל הרכבת נקיה וגם האוטובוסים יחסית.
מה שמזכיר לי...
לפני שנה נסעתי ברכבת בצ´כיה, ובקרון שלי בחורה שכבה על הכסאות כי היה מקום (זה היה תא סגור עם 4 מושבים צמודים בכל צד). הפקחית רצתה לתת לה קנס... אבל בסוף היא ויתרה... אפרופו... האם ברכבת ישראל יש, או היו פעם קרונות מסוג זה?

פבלוס

New member
אם אני לא טועה אז היו,../images/Emo127.gif

מה שמזכיר לי...
לפני שנה נסעתי ברכבת בצ´כיה, ובקרון שלי בחורה שכבה על הכסאות כי היה מקום (זה היה תא סגור עם 4 מושבים צמודים בכל צד). הפקחית רצתה לתת לה קנס... אבל בסוף היא ויתרה... אפרופו... האם ברכבת ישראל יש, או היו פעם קרונות מסוג זה?
אם אני לא טועה אז היו,

ראיתי אחד במוזאון הרכבת בחיפה. פ
לו.

reshef

New member
אני הישראלי המכוער ../images/Emo35.gif

מה שמזכיר לי...
אני הישראלי המכוער

כשטסתי בטיסה בתוך אמריקה היו מקומות פנויים במטוס וזו הייתה טיסת לילה אז עברתי לשני המושבות הריקים שמאחורי כדי לישון... ותפסתי את שניהם כאילו.. אני נחשב ישראלי מכוער או סתם מישהו שרצה לישון?

oren*

New member
ממש לא, גם אנחנו בטיסות ארוכות

אני הישראלי המכוער

כשטסתי בטיסה בתוך אמריקה היו מקומות פנויים במטוס וזו הייתה טיסת לילה אז עברתי לשני המושבות הריקים שמאחורי כדי לישון... ותפסתי את שניהם כאילו.. אני נחשב ישראלי מכוער או סתם מישהו שרצה לישון?
הרשינו לעצמנו לישון על שני כיסאות צמודים, ובמקרים מסויימים אף על הרצפה שליד פתחי החירום (יש שם יחסית הרבה מקום).

פבלוס

New member
אני עוד כשגרתי בארגנטינה עשיתי

הרשינו לעצמנו לישון על שני כיסאות צמודים, ובמקרים מסויימים אף על הרצפה שליד פתחי החירום (יש שם יחסית הרבה מקום).
אני עוד כשגרתי בארגנטינה עשיתי
נסיעה ארוכה ב-micro bus של קומתייים וראיתי מישהו יושן מקדימה תופס 2 מושבים וחלק מהמעבר.

קרונות עם תאים

מה שמזכיר לי...
קרונות עם תאים
כיום אין בשירות רכבת ישראל קרונות נוסעים עם תאים, מלבד תאים קטנים ופתוחים שקיימים בחלק מהקרונועים ובחלק מקרונות ה-אל-חלד, תאים שהוסבו מתפקידים אחרים כגון מטבחון וכיו"ב. בתקופת המנדט היו מצוידים מרבית הקרונות של המחלקה הראשונה והשנייה (מתוך שלוש מחלקות שהיו קיימות אז) בתאים, אולם לאחר קום המדינה השתדלה רכבת ישראל להסב כמה שיותר מהר את אותם קרונות לקרונות פתוחים, מכיוון שלא היתה יותר חלוקה למחלקות. הקרונות היחידים שהושארו בכוונה עם תאים היו שלושת קרונות הטרקלין (Saloon) - מספרים 95, 97 ו-98 - ששימשו להסעת אח"מים, בכירי הרכבת וכיו"ב. הקרון האחרון מסוג זה (מספר 98) הופעל בפעם האחרונה בתחילת שנות ה-70, וכיום עומד במוזיאון הרכבת, אם כי השחזור שלו אינו דומה מאוד למצבו המקורי. גם קרון 97 קיים עדיין, ושימש עד לא מזמן כבניין משרדים בסדנאות הרכבת בקישון. הוא מיועד, ביחד עם עוד קרונות ישנים ששימשו בתקפיד זה, להגיע בעתיד לרשות המוזיאון.

מצב
הנושא נעול.
למעלה