רל"ש

Star Adder

New member
רל"ש

סיימתי את הטירונות היום ושלחו אותי לקורס לתפקד רל"ש (ראש לישכה) - עכשיו, איך התפקיד? טוב? טוחנים? שווה את המאמץ? עוזר בחיים? ועוד שאלה קטנה - איך בבה"ד 11? בסיס טוב או סיוט עלי אדמות? (מבחינת תנאי מגורים וסגל)

Rossi46 ®

New member
תשובה :

דבר ראשון מזל טוב על סיום הטירונות. להיות רל"ש זה בעיקרון תפקיד טוב. תלוי מה אתה מחפש (יציאות, אקשן בשירות, סתם לעשות שכונה..) זה תלוי בהמון משתנים (איפה אתה נופל, אם זה קרוב לבית..) אני יכול להגיד לך שזה תפקיד טוב, יש בו אחריות, אם להיות ג'ובניק, אז להיות רל"ש, כי מזה אתה מקבל בסוף המלצות מהקצין שאתה משרת תחתיו. חוץ מזה אתה מקומבן עד הגג.. אם תסתדר עם המפקד שלך (אל"מ, תא"ל, אלוף, לא משנה) הוא יקמבן אותך במה שרק תרצה. השעות הם די מאוחרות, אבל אתה מתרגל לזה. אם היית שואל את דעתי, אני הייתי הולך על זה.

La Bamba

New member
אני לא ממליץ

קומבינות יהיו לך בלי ספק וכל הבסיס בערך שייך לך וזה מאוד נחמד. מצד שני, המפקד הישיר שלך הוא לא איזה קצין צעיר/זוטר וזאת בעיה. תחשוב שעל כל התנאים של פטור מתורנויות, מסדרים, שמירות ועבודות רס"ר אתה משלם בזה שהמפקד שלך יכול להשאיר אותך ער כמה שעות טובות רק בשביל שתסדר לו איזה משהו מתי שהוא יחזור מפגישה/תרגיל/מעצר. אתה תראה את כולם מתחזל"שים ואתה עדיין תשב כמו כלבלב בלשכה. אז נכון שתכלס הוא ידגם אותך (אם תיהיה בבסיס סגור תקבל המון אפטרים) ,אבל גם כשתיהיה מ.א. תישן 5 שעות ביום. אם הקירבה לצלחת והקומבינות שהוא יסדר לך לשירות מילואים (ועושים את זה) חשובים לך כל-כך, לך על זה. אם לא, תברח כמו מאש

brianfn

New member
נראה לי שאתה מתבלבל קצת

אתה מדבר על רל"שים בגדודים (מעצרים, חיזלו"שים וכו'...), אני הבנתי שהם מדברים על רל"ש ג'ובניק, באיזו אוגדה, פיקוד, קריה... שם החיים הרבה יותר פשוטים, ואין את כל העיניינים, הלשכות הרבה יותר גדולות ויש הרבה עובדים שמפשטים את העבודה. תקנו אותי אם אני טועה. (אבל אם זה גדוד זה באמת נורא)

La Bamba

New member
באמת דיברתי על גדודים

ומההיכרות שלי עם אנשים בחטיבות בבסיסים סגורים, גם הם מסיימים בשעה מאוחרת יחסית את העבודה

jessy19

New member
רל"ש

רל"ש = ראש לישכה אתה תנהל את הלישכה של אל"מ ומעלה. תהיה ממש העוזר הראשי שלו ואחראי על כל הפקידים והפקידות במשרד המפקד. תפקיד לא רע אבל חשוב לא לקחת את התפקיד בקטע של להרגיש כמו אלוהים (הממ שמתי לב שזה קורה הרבה). היציאות- זה תלוי בבסיס, בד"כ נשארים לעבוד עד מאוחר בבסיס פתוח אבל לפחות אין שמירות וסגירת לישכה זה שטויות ויוצא פעם בשבוע בממוצע.

nobodyworthy1

New member
זה מוזר

כל הרל"שים שהכרתי של אל"מים ומעלה היו קצינים. וזה בד"כ אל"מ - רל"ש סגן, תא"ל - סרן ואלוף - רס"ן אז איך נותנים לחייל צעיר בקושי רב"ט לעשות תפקיד שבד"כ נותנים לקצינים יחסית ותיקים?

jessy19

New member
אצלנו הרל"ש הוא סמל שרק קיבל

את הדרגה לפני חודש וחצי... אבל המב"ס הוא סא"ל סה"כ..... כך שזה משרד מפקד ולא לישכה... אבל הצבא נוטה להשתמש בקצינים בתור רל"שים רק לאל"מ ומעלה וגם זה לא תמיד...

PooKiPsiT

New member
איזה רל"שים הכרת..?!?

אז סתם לידע הכללי של כולנו, תקן לרל"ש קצין יש אך ורק לאלופים (רס"ן) ולרמטכ"ל (סא"ל). כל שאר הקצינים הבכירים שיש להם רל"ש קצין זה סתם כי הם החליטו שבא להם רל"ש קצין אבל זה בניגוד לתקנים של הלשכה (הבעיה - מי יגיד להם משהו..?). לתא"לים אמורים להגיע רל"שים שעברו קורס רל"שים. זה לא אומר כמובן שאין מספיק רל"שים של עברו קורס רל"שים..אבל לא משנה. לאל"מ נראה לי שמותר שיהיה רל"ש שלא עבר קורס קצינים, אני לא בטוחה בקשר לזה. הסיבה שיש כזאת בעייתיות עם הרל"שים היא שאף אחד לא עושה כלום בעניין. פעם במליון שנה בערך יש ביקורת של מקשל"ר. קראתי את אחת הביקורות שהיו. אז היו שם הערות שבלשכה הזאת יש רל"שית שלא עברה קורס רל"שית ובלשכה אחרת יש רל"ש סג"ם...אז יש הערות בביקורת. אז מה? מישהו שם על זה? מישהו עשה משהו? לא. אז זה המצב היום... בכל אופן, יצא לי להכיר רל"שים של הרבה לשכות. מעטים מאוד היו קצינים (אם כבר אז סג"ם או סגן). אין לי מושג על איזה לשכות אתה מדבר...

nobodyworthy1

New member
למען האמת

לא הכרתי יותר מדי רל"שים (כי אחרי הכל לא שרתתי בקריה
), אבל מהמעטים שהכרתי כולם היו קצינים ברמות האל"מ ומעלה..אם לא אז לא..

כל מלה - חקוקה באבן!

"אז סתם לידע הכללי של כולנו, תקן לרל"ש קצין יש אך ורק לאלופים (רס"ן) ולרמטכ"ל (סא"ל). כל שאר הקצינים הבכירים שיש להם רל"ש קצין זה סתם כי הם החליטו שבא להם רל"ש קצין אבל זה בניגוד לתקנים של הלשכה (הבעיה - מי יגיד להם משהו..?). " לא יכולת לדייק יותר!

B u B a 20

New member
בה"ד 11

בסיס מאוד נחמד (גם אני עשיתי את הקורס שלי שם לפני שנה וקצת האוכל לא נורא בכלל(בתקופה שלי היה שם קייטרינג וזה היה סוף הדרך) מרפאה די נחמדה, רופאים נורמלים ולא כמו ד"ר מנגלה כמו שיש ברוב הבסיסים המגורים שם הם בביתנים קטנים, או יפול מזלך אז תישן בבניין של מגורי סגל כמו שלי יצאה הבסיס בכלל לא נורא רק תחשוב שיכולת ליפול על יותר גרוע

B u B a 20

New member
בה"ד 11

בסיס מאוד נחמד (גם אני עשיתי את הקורס שלי שם לפני שנה וקצת האוכל לא נורא בכלל(בתקופה שלי היה שם קייטרינג וזה היה סוף הדרך) מרפאה די נחמדה, רופאים נורמלים ולא כמו ד"ר מנגלה כמו שיש ברוב הבסיסים המגורים שם הם בביתנים קטנים, או יפול מזלך אז תישן בבניין של מגורי סגל כמו שלי יצאה הבסיס בכלל לא נורא רק תחשוב שיכולת ליפול על יותר גרוע

ב ל

New member
חולה על בה"ד 11

התקופה הכי טובה שלי בצבא זה משם

אמר פה מישהו

ואמר בצדק, שאם כבר להיות ג'ובניק, אז להיות רל"ש. תפקיד שמצריך ראש גדול, יוזמה, עירנות, יכולות ניהוליות, יכולות פיקודיות, הבנה של תהליכים, ראש מאוד אנליטי. תפקיד עם משמעות, בייחוד בלשכות חשובות. פלוסים: קרוב לצלחת. אין תורניות. קומבינות עם כל נהג/טבח/אפסנאי בבסיס. סידורנים "נוחים" מאוד במילואים. הרוב לא עושים אבט"שים אפילו. תפקיד שלוקחים הבייתה. מינוסים: שעות מאוחרות. המון אחראיות על הכתפיים. תפקיד שלוקחים הבייתה. אם אתה מתאים לתיאור מעל, יש לך את מה שדרוש, ואתה לא מפחד מהשקעה, רוצה לעשות משהו עם עצמך בצבא, ולצאת בסוף כל יום כשאתה מרגיש שעשית דברים - לך על זה. אם לא, לא.

למעלה