ריצוף מחדש 60X60 - תקוע בשיפוץ

צביקA

New member
ריצוף מחדש 60X60 - תקוע בשיפוץ

אהלן אנחנו לקראת סוף של שיפוץ גדול - (והייתי צריך לקחת מפקח!!! אכלתי אותה) הקבלן שלנו ריצף מרפסת של 50מ' ללא שיפועים מספקים (היו לו בעיות טכניות עם הניקוזים של האדיונות - האשים את האדריכלית ווכו וכו') - נהיה פיצוץ אחד גדול. הגעתי איתו לסיכום כספי כלשהוא מחוסר ברירה (הוא מחק את עלות השינויים עד כה ואני אשלם על הפרוק, הפינוי והריצוף מחדש) וסוכם שאני יכול להביא רצף משלי שירצף את המרפסת (שאר הבית נראה בסדר) אם אני רוצה אשמח אם תוכלו לסייע לי להעריך את העלויות (לחוד) - ל 50מ"ר , בר"ג, מרפסת בקומה 8 עם מעלית (קטנה) : 1. פירוק, פינוי והשלמת חול (כ3 באלות) - 2. ריצוף 60X60 גרניט פורצלן בשיפועים נכונים (ל-2 ניקוזים) כולל רובה ופנלים אשמח גם לקבל המלצה לרצף מעולה ואחראי תודה רבה צביקה נב - צרפתי שרטוט של המרפסת - נקזים באדום- אם למישהוא בא להגיב לגבי כיצד מומלץ לבצע שיפועים (היא קצת מסובכת)

אז תריב גם אתה עם האדריכלית!

שחייבת לספק לך תוכנית ניקוזים בקנ"מ 1:50 ואז תגיע אלינו כדי לשאול אם נכונה היא או לא. אדריכל אחראי בדיוק על דברים שכאלה ובמידת הצורך- אם שגה - אתה יכול לתבוע אותו - לצורך כך יש לו/לה (אני מקווה) ביטוח אחריות מקצועית. אם אין לה- אז לא רק שטעית באי-לקיחת מפקח ( שאיננו תחליף למתכנן! ) אלא טעית מן ההתחלה ובגדול גם בבחירת מתכננת. כל עצה או הדרכה שתקבל כאן איננה ברת אחריות כנ"ל! ואני מסכים איתך שתכנון וגם יישום ניקוזים במרפסת שכזאת עם ניקוזים במקומות שסימנת - בעייתי מאוד ומאולץ מאוד והשאלה היאר אם אין אפשרות לתכנן מיקומים אחרים, יותר "נורמלים". (המרפסת שלך כמעט זהה לשלי אך בשלי יש 3 מרזבים).

קשה לבצע עם אריחים 60/60 !

ככל שהאריחים גדולים יותר- כך קשה יותר לייצר את קווי השבר האלכסוניים. ט.ל.ח.

צביקA

New member
הכרמלי - תודה על ההשקעה

תודה על השרטוט - וודאי שאני לא אבצע על סמך זה, אבל זה עוזר לחשוב ולעשות בקרה על התכנון זה בניין קיים (בן 40) ואין אפשרות להוסיף ניקוזים (או שאני לא מבין איך) בשביל להוסיף חטא על פשע (?) בתכנון המקורי האדריכלית הוסיפה ניקוזים לאדניות מתחת לריצוף שהקבלן טוען שזה מה שתקע אותו (הגביל לו את הטווח לשחק עם השיפועים) ובנוסף ביציאה מהבית יש ירידה של 3 ס"מ לטובת מסילות האלומיניום (בקיצור שמח) יש לך מושג לגבי מחירים לעבודות שתארתי? כיצד בוחרים/בוחנים רצף טוב? תודה

בצע עפ"י תכנוני

רק דרוש חתימת האדריכלית על זה
אפשר להוסיף מרזבים אך יש להתחשב באסתטיקה ובהסכמת דיירים. הגבהים שנתתי הם מינימליסטיים ואם אין לך גובה מצעים לייצרם - אתה באמת בבעייה ואז אולי רק תוספת מרזבים תציל אותך. ניקוז אדניות מתחת לריצוף?! - היכן למדה האדריכלית הזו? - לאן המים צריכים היו לזחול כדי לצאת החוצה? ברור שריצוף בשיפועים קשה יותר מריצוף מפולס דירתי וגם העבודה בשמש לא מקלה על הרצף. בוחרים רצף טוב לפי המלצות בלבד! שיתן לך רשימת 10 ממליצים ולא כולם מהתקופה הזו אלא כאלה שחיים עם עבודתו גם כמה שנים. אגב, האם עשית מבחן הצפה ובדיקת איטומים לגג לפני הריצוף? איזה סוג מרזבים יש לך?- האם החור ברצפה או בקיר/מעקה? איזה קופסת רשת הותקנה בפתח המרזב? האם הנחתה האדריכלית בקשר למידת המיישקים בין האריחים? הכיצד לא קלטה ש-60/60 בעייתי מאוד בריצוף עם שיפועים מסובכים שכאלה? לא ענית לי בקשר לביטוח האחריות המקצועית שלה. לא רוצה להיכנס לענייני מחירים באזור שאינני מכיר ובתנאים המיוחדים הקיימים.

צביקA

New member
תשובות לשאלותיך

ושוב
אז ככה : 1. אין סיכוי להוסיף מרזבים - זו החזית של הבניין לרחוב 2. לגבי "הגבהים שנתתי הם מינימליסטיים " - אני חושב שצריך להיות מספיק מקום , מה ש"תקע" את הקבלן אלו צינורות ניקוז האדניות (2ס"מ ?) שמגיעים למרזב (הנקודה הכי נמוכה) מתחת לריצוף 3. לגבי "האם עשית מבחן הצפה ובדיקת איטומים לגג לפני הריצוף?" - כן , בדרך הקשה, לצערי ירד גשם (חורף)חדר לשכנים למטה - הרבה עוגמת נפש - עשינו איטום חדש (יריעות ביטומניות, רולקות וכו') 4. איזה סוג מרזבים יש לך? - הצפוני (העליון ) חור ברצפה שהולך בתוך קיר הבניין, המזרחי (שמאל) חור בקיר ומרזב חיצוני 4.איזה קופסת רשת הותקנה בפתח המרזב? - משהוא רגיל כמו קופסת ביקורת עם חיבורים לצדדים בשביל ניקוזי האדניות מתחת לרצפה 5. מידת המיישקים בין האריחים? 2 מ"מ (כמו בתוך הבית - הקווים ממשיכים) 6.בקשר לביטוח האחריות המקצועית שלה. - לא בדקתי , באופן אישי אני לא איש של עימותים ותביעות - רוצה לסיים את הפרויקט (עוד 3-4 שבועות) ולשכוח מהסרט הזה ועוד כמה שאלות: האם הרצף הטוב שאביא יכול לתכנן את השיפועים ולתת אחריות על עבודתו? כיצד אני בודק את הריצוף בתוך הבית (נראה בסדר...) לוודא שגם שם לא עשו פשלות (היו 3 רצפים סינים)? אם לא ניקוז אדניות מתחת לריצוף , אז איך? - שמעתי על תעלה היקפית בתוך הריצוף, וצינור מעל מכוסה בפנלים תודה וחג שמח

moti789

New member
לצערי ירד גשם ???

לא לצערך אלא לשמחתך ולמזלך אחרת היית היית מגלה את זה בחורף הבא ...

הערות

1. מרזב היוצא מהקיר איננו קולט כמו זה מהרצפה - שיהיה לך ברור! 2. קולטן רגיל כמו של מקלחת לא יעיל בגגות - יש אלמנט מיוחד שקולט גם הרטיבות שמתחת לריצוף והוא מיוחד למטרה! 3. קשה להתייחס למערכת הניקוז של האדניות מבלי לראות תוכניות או לבקר בשטח. אם אינך סומך עוד על המתכננת- השג ייעוץ נוסף ממומחה. 4. רצף לא מתכנן שיפועים - בקושי יתמודד עם הביצוע! ראה הוזהרת מלתת לרצף לתכנן משהו! 4. פוגות של 2 מ"מ אינן מספיקות בחוץ לצורכי איטום רובה מבוקר ויעיל. רציפות הפוגות מבפנים כלפי חוץ - ממש הדבר האחרון שצריך להדאיגך- זו הזוטה שבזוטות לעומת בעיותיך האחרות אתן עליך להתמודד. 6. החיפזון מן השטן!- אתה רוצה להתפטר מהר מהעבודה? - אז דע לך שתתחתן עם הבעיות חתונה קתולית לכל החיים. 7. גם אינך איש מדון- עליך לפעול למען האינטרס שלך נכון ולפני חיפוש רצף טוב- חפש מתכננת נכונה וטובה ומזו שלצדך - דרוש לראות פוליסת ביטוח אחריות מקצועית. אם אין לה- תבין שהיא חאפרית מושלמת...ותחליט מה אתה עושה הלאה. לעמוד על זכויות זה לא להיות איש מדון - זו רק צרכנות נבונה.

איציק100

New member
צביקה איפה הדירה?

א.60*60 כפי שנאמר לך לא מתאים למרפסת כזאת ועוד עם 2 ניקוזים ב20*20 יהיה קשה להביא מצב טוב ב.איפה מצאת אדריכלית כזאת שלא יודעת פרט איטום למרפסות? מי עושה ניקוז מרפסת עם קופסא רגילה ? מי עושה איטום מרפסת ללא בד גאוטכני לפחות מסביב לקופסא יש פיתרון טוב אם עדיין לא עשית אלומיניום תתקשר 0528842942 איציק

איציק100

New member
ראיתי הדירה בר"ג

מה שהכי טוב שיש "גלאי ווילון" זה מעניין את הדייר אבל לא מעניין אותו הניסיון והידע של קבלן השיפוצים שהוא הביא ולא של האדריכלית בכל זאת אתה יכול ליצור קשר אשמח לעזור

אטיוד5

Active member
עשיתי איטום מרפסת

ללא בד. בשביל מה הבד? ואיפה? יש לי 2 יריעות ביטומניות, זו מעל זו, ומעליהן סומסומית, ומעל זה ריצוף קרמיקה עם פוגות ורובה. מה רע?

איציק100

New member
לא רע בכלל אבל מה יקרה במשך הזמן למ

למי הגשם שמצטברים בין הריצוף ליריעות?

אטיוד5

Active member
במשך הזמן ...

המים לא יצטברו שם אלא יזחלו להם על השיפוע שהוכן להם לעבר צינור מי הגשם. לא כתבתי קודם, אבל כמובן שהיריעות הונחו על שיפועי בטקל.

צביקA

New member
האם חובה לעשות בטקל?

אנחנו מפרקים את כל הריצוף ועושים חדש במרפסת אין שיפועים בבטון וכבר נעשה איטום (יריעות) על הבטון לפני חודש האם חובה לפרק הכל לעשות בטקל + איטום ואז לרצף?! פשוט דכאון...

למעלה