רילוקיישן

SupermanZW

Well-known member
גם אי אפשר לסלוח למחבלים שרצחו במקרים מסוימים משפחות שלמות

על פי שיטה זו גם בישראל אי אפשר לחיות. זה יכול להיות טיעון להעביר את כל היהודים לירח או למאדים.

לא זכור לי שעברתי לגור בבית של המחבלים האלה.

למדינות בהנהגה מוסלמית באמת אין לי כוונה להגר (לא שמישהו ייתן לי...). אלה בהחלט ל-א כל המדינות בעולם.

SupermanZW

Well-known member
מבחינתך זה הבית שלך ומבחינתם זה הבית שלהם

ולכן הם מנסים לרצוח אותך.

שוב, מלחמה על שטח היא עניין שונה לחלוטין,

ומשהו שקורה לאורך ההיסטוריה (כולל היום) בלי שום קשר לעניין הדת - ולא דומה לניסיון שיטתי לחסל עם שלם.

SupermanZW

Well-known member
כל אחד יכול למות במלחמה

אפילו לא צריך ניסיון שיטתי כדי למות, אפשר גם למות ללא כוונת מי שהרג, למשל בתאונת דרכים. עוד לא שמעתי על אדם שהרג אדם אחר בתאונת דרכים בכוונה. אל תביאי את הטיעון פיגוע דריסה כי זו לא תאונה, פיגוע הוא פעולה מכוונת, תאונה קורית לא בכוונה.

היום בישראל יש טרור ובגרמניה אין, לכן בשורה התחתונה היום בטוח יותר לחיות בגרמניה מאשר בישראל.

Cמן רשום

New member
פשש, מה הייתי עושה בלעדיך שתנתח לי את המצב

ורק בשביל הדיון, תואיל להראות לי איפה כתבתי כזה דבר.

SupermanZW

Well-known member
לעגת לה בכך שאמרת שהזמנת את חבריך הנאצים לארוחה

בכך בעצם הגחכת את טיעונה בנוגע לנאצים כאילו אינם קיימים כלל.

SupermanZW

Well-known member
האם את טוענת שכל הגרמנים נאצים?

זו הכללה לא פחות גרועה מהטענה שכל היהודים נוכלים עם אף ארוך שמטרתם להשתלט על העולם או שכל הערבים רוצחים.
&nbsp
ההכללות שלך מביכות ומעידות יותר מכל עלייך.

ברור שלא. אפילו במלחמת העולם השנייה לא כל הגרמנים היו נאצים.

אני טוענת שאי אפשר לסלוח לגרמניה על מה שהיא עשתה, וגם שזו תמימות לחשוב שגרמניה היא מקום בטוח ליהודים גם עכשיו.

SupermanZW

Well-known member
אין בעולם מקום בטוח ליהודים

כל שיש הוא תחושה סובייקטיבית של בטחון. לו השיקולים שלו ולך השיקולים שלך, אבל למה לעשות דלגיטימציה לבחירה שלו?

לא נעים לי לחזור על עצמי, אבל קנדה היא סבבה.

וזו שטות להגיד שכל המקומות לא בטוחים ליהודים במידה שווה. וגרמניה היא לא איזו בחירה ככל בחירה אחרת - ואני חושבת שדמם השפוך של המשפחה שלי ושל העם שלי (טוב, ליתר דיוק לא תמיד נשפך דם, כי היו להם גם שיטות נקיות ומסודרות) קנה לי את הזכות לעשות דלגיטמציה לבחירה שלו.

SupermanZW

Well-known member
לא טענתי שבמידה שווה אבל אחרי הכל השיקולים היכן לחיות הם

סובייקטיביים. לאנשים שונים סדרי עדיפויות שונים והשקפות עולם שונות וגם שיפוט שונה. מה שנכון לך לא בהכרח נכון לאחר וגם בחירותינו משקפות זאת, אך יש גם מעבר לכך. למרות שגם אני וגם את מסכימים ש"קנדה היא סבבה" אני בקנדה ואת בישראל, כך שלמרות ההסכמה ביננו בנושא זה בחירותינו שונות, כמו כן אני יודע שגם את לא מרוצה מהמצב בישראל, אבל בגלל שהשני בחר לחיות בגרמניה יצאת משלוותך והחלטת לתקוף אותו, מה מצדיק זאת?

אתה יוצא מנקודת הנחה שאני זו שבחרה את מקום המגורים שלי.

אם אני הייתי בוחרת את מקום המגורים שלי, אין סיכוי קלוש שהייתי גרה בעיר שבה אני גרה כרגע (אם כי יתכן שכן הייתי גרה בישראל, במיוחד עכשיו כשיש אנשים במשפחתי שזקוקים לביקורים תכופים ולטיפול). אתה מבין, אנשים בודדים יכולים לבחור את הבחירות של עצמם. אנשים שחיים עם אנשים אחרים לא בוחרים לבד, וכך יצא גם שאשתו גרה בגרמניה, על אף התנגדותה הסבירה ביותר.

SupermanZW

Well-known member
יש בחיים דבר שנקרא פשרה

לא חייבים ללכת "My way or the high way", זה רעיון די רע להיכנע לחלוטין לרצונו של אחר במקום למצוא פתרון שבו כל צד ירגיש שהשיג חלק ממה רצה ושויתוריו לא היו כואבים מדי.

כל אחד בוחר את הבחירות שלו

ולא לבחור זאת גם בחירה. ולהתחבא מאחורי אין לי ברירה זאת גם בחירה, כי תמיד יש ברירה.

SupermanZW

Well-known member
זה מאוד תלוי בסדרי העדיפויות והשקפות העולם של בני הזוג

יש כאלה שיחסיהם השתפרו משמעותית לאחר גירושיהם.

אוקיי. בוא נגדיר את זה ככה: מישהו עם ילדים שמתגרש

רק כי לא מוצא חן בעיניו מקום המגורים שלו, הוא @#)*$#

alien life form

New member
בדיוק אותו דבר אפשר להגיד גם על אשתו

שהיא מוכנה לפרק את הנישואין ובלבד לא לעבור איתו. למה הוא מה שקראת לו והיא בסדר? יש פה קונפליקט שכל צד מתבצר בעמדתו ואם לא יגיעו לפשרה, ייפרדו. פרידה שממנה כנראה שניהם יפסידו. ולא, הוא לא מה שקראת לו כי הוא רוצה משהו. זכותו המלאה לשאוף לדברים שחשובים לו.

למעלה