רילוקיישן

Cמן רשום

New member
גם אצלנו עלתה השאלה לפני ההגירה לגרמניה

היו כל מיני לבטים, גרמניה, היסטוריה, אמוציות, שפה קשה שצריך ללמוד, אנטישמיות, להיות מהגרים וכו'. גם אצלנו באותה תקופה היחסים בבית לא היו מי יודע מה. דווקא ההגירה קרבה מאד בינינו, בין השאר כי היה יותר זמן פנוי וגם הרבה יותר פעילויות שאפשר לעשות ביחד. Let face it, בארץ אין יותר מדי מה לעשות. מסעדה והביתה. פה יש הרבה יותר אפשרויות בילוי קצר וארוך, מקומות לטייל בהם לעשות פיקניקים, מוזיאונים, קונצרטים, ועוד. גם כל הירוק הזה מסביב משפיע. אנחנו בדרום בוואריה, אם יש יום יפה בסוף שבוע אפשר לקפוץ לאזור זלצבורג למשל לאכול במסעדה אוסטרית מצויינת על ראש הר בנופים שצילמו בהם את צלילי המוזיקה. אם יורד גשם אז נוסעים לרגנסבורג לאכול צהריים במסעדה על גדות הדנובה בתוך בית מהמאה השבע-עשרה וכך הלאה.

אבל בשורה התחתונה זה בעיקר השלווה. בישראל היה סיר לחץ. פה הכל על מי מנוחות, בלי דרמה. חוזרים מהעבודה בארבע, אפשר לאכול ארוחת ערב משפחתית. יש זמן לקניות וסידורים כך שסופי השבוע הם פנאי נטו עם המשפחה. זה עשה לנו ממש טוב ליחסים.

יש לגרמניה יתרונות רבים -

תחבורה מעולה (רכבות למשל), מחנות לילדים (וגם למבוגרים!) עם הסעה, טיולים ביער עם ליווי חמוש צמוד, מקלחות משוכללות ומיוחדות, יעילות מדהימה ותרבות אוהבת אדם (אבל רק ארים הם בני אדם, כידוע. היתר ג'וקים וכאלה), ושמעתי שגם מרזים שם המון! What's not to like? לא ברורה לי ההתלבטות שהייתה.

Cמן רשום

New member
אין בעייה, תישארי בארץ

באמת, אבל באמת שאת לא חייבת לבוא. אנחנו בסדר גמור בלעדייך כאן.

Cמן רשום

New member
תודה, תודה, ריגשת אותי עד דמעות

ד"ש בחזרה לביבי ושרה ויאיר ומירי ובנט וחזן וביטן ועמסלם וליצמן ודרעי ויסלחו לי כל המורמים מהעם ששכחתי ואיך אפשר בלי לברך ולהוקיר כל ערס ודוס ממטולה עד אילת שבזכותם הגענו עד הלום. כפיים.

כן, הרבה יותר גרועים מנאצים. איך אפשר בכלל להשוות?

הדתה מול המתה?
קבר רחל מול קבר אחים?
ברור מה עדיף. עשיתם את הבחירה הנכונה, והעובדה שאתם שם היא אות כבוד לעם שלנו, שיודע לסלוח על כ-ל ד-ב-ר אם זה אומר שהוא יוכל לנסוע לזלצבורג בסופ"ש (כי אוסטרים הם בכלל פנטסטים).

Cמן רשום

New member
לא שזה לא משעשע לראות טרולית מתפתלת

אבל אני נאלץ להתנתק פה כי עוד מעט שני זוגות מחברינו הנאצים מגיעים לארוחת צהריים ונשאר לי להכין כמה דברים.

אתה הזוי ונמצא בדיסוננס קוגניטיבי קשה

אם אתה חושב שצריך "להתפתל" כדי לשנוא את גרמניה וכל מה שקשור בה. טוב, אני מניחה שחייבים להיות במצב הזה כדי להגר לשם.

הוא דווקא נשמע לי שפוי ורציונלי

אני מכיר מעט מאד חילונים משכילים עם מקצוע טוב שלא משתעשעים לפחות עם הרעיון לעוף מפה. הלוואי שאני הייתי יכול.

סבבה, אבל למה לגרמניה?

תאמין לי שבקנדה רגוע עוד הרבה יותר, ולפחות הם לא ניסו לחסל את כולנו.

יש מעט מקומות שלא ניסו לחסל את כולנו

ולפחות בגרמניה הם למדו את הלקחים ממלחמת העולם השנייה. כיום ישראל מדינה הרבה יותר פאשיסטית מגרמניה.הרבה, הרבה יותר. והמשפחה שלי מגרמניה, הנאצים מחקו 80% מהמשפחה שלי. ואין לי שום בעייה מוסרית או רגשית לעבור מחר לגרמניה.

נראה לי שאיבדת כל קשר למציאות

שיהיה לך רק טוב. עם מטורללים אני לא מתווכח.

SupermanZW

Well-known member
גם בישראל מנסים לחסל יהודים

ע"ע פיגועי טרור. ההנחה שיהודים בטוחים בישראל אינה אלא אשליה. הנחה מפוכחת צריכה להיות שאין מקום בטוח ושמוטב לכל אדם לחיות היכן שסיכוייו הגבוהים ביותר להשיג איכות חיים מקסימלית עבורו. בשביל זה מן הסתם צריך לצאת מאזור הנוחות ולהשתדל לשפוט באופן אובייקטיבי.

SupermanZW

Well-known member
לשניכם דיסוננס קוגניטיבי קשה

את משכנעת את עצמך שכל הגרמנים נאצים והוא משכנע את עצמו שנאצים לא קיימים עוד, שניכם משקרים את עצמכם ושניכם טועים.

לא יודעת במה הוא משכנע את עצמו, אבל אני לרגע

לא ניסיתי לטעון שכל הגרמנים נאצים (או שאי פעם כל הגרמנים היו נאצים).

SupermanZW

Well-known member
אם כך למה את משתמשת בטיעון הנאצים כדי לעשות דלגיטימציה

לבחירתו לחיות בגרמניה?

למעלה