ריאיון משאבי אנוש

vinney

Well-known member
הא, זה בסדר, הוא גם לא מחק את ההודעות

בהן עברת על החוק. נאלצתי להפעיל תותחים משפטיים ולכפות את זה על תפוז. אתה לא כזה צדיק.

tamarhp

New member
לידיעתך

יצא לי כמה וכמה פעמים לפתוח/להשתמש בניק פיקטיבי בשביל שאלות שונות בפורומים שונים שלא רציתי שיזהו אותי, למשל דברים שקשורים לרפואה או הריון שעוד לא סיפרתי עליו או חיפוש עבודה ועוד. אני ניק לא אנונימי בכלל ולכן יש דברים שאני לא רוצה שכולם ידעו עלי. אז אולי הניק פיקטיבי, אבל השאלה שמאחוריו ממש לא פיקטיבית. ובתור אחת שגולשת בתפוז כבר הרבה מאד שנים - אז כן, הגדרות של פרטיות זה אחד הדברים הראשונים שאני עושה בד"כ.

לא יודעת אם זה המקרה, אבל השיפוטיות שלך לא במקום.

tenen

New member
לך לא מפריע הצד השני של המטבע?

את אישית. לא הפריע לך חצי מההתקפות בפורום נגד כל מה שמזכיר את הדת ?

עכשיו בכנות, אם חברה דתיה שלך הייתה מבקשת ממך עזרה בלשפץ קורות חיים כי היא מחפשת מקום עבודה בו לעולם לא יבקשו ממנה לעבוד בשבת וזה לא יראה מוזר והמטבח יהיה כשר.

את היית מעיזה לשלוח אותה לפה עם השאלה הזו או שהיית מוותרת עקב התגובות הצפויות?

אני ויתרתי, חצי מהקולגות שלי בעבר היו נשים דתיות, אני מעיז לשלוח לכאן רק חילונים וגם אז מסייג בזהירות, אומר להם להעלות קו"ח מצונזרים משם ופרטים נוספים ולא לקחת אישית תגובות אלא רק מקצועית.

שלא תביני לא נכון, הבחור שקורא לי פאשיסט , אני בטוח לחלוטין שעצות הקריירה שלו מעולות וגם העצות הנוגעות להשכלה, ובטח ובטח העצות למי ששוקל להגר לארצות הברית.

אבל לכי תסבירי לאשה דתיה שדרך ההתבטאות שלו לא אמורה לפסול את הנאמר.

את מבינה, העצה המקצועית שהיא תקבל תהיה מצויינת, אבל היא תצא מכאן ולעולם לא תחזור וספק שתיישם אותה

זו נראית לך דרך?
אני חושב שבמקום בו הרוב גלוי, האלימות יורדת, אני לא אומר תשאירי לתמיד , אבל לדעתי חודש חודשיים בלי שום הודעות מסחריות או מכינויים אנונימיים יצליח לשנות המצב לטובה

סה"כ שאנשים רואים שנעים להם הם לא ממהרים לחזור למצב קודם, אבל זה מצריך להגיע למצב שחודש נעים להם

vinney

Well-known member
תזכיר לי בבקשה, על מה אתה מדבר?

פעם אחרונה שהיה פה דיון בנושא הדת, דווקא הדתיים נהנו פה מתמיכה רחבה. אני זה שטענתי שזה לא בסדר שאסרו עליי להשתמש במטבחון בפסח, וזכיתי לקיטונות של שנאה בתגובה מכלל הפורום. למה שמישהו יחשוש לשאול כאן שאלות כי הוא דתי? מאיפה הבאת את הטיעון הזה?

vinney

Well-known member
ואגב, מי בדיוק קרא לך פאשיסט?

נראה לי שכהרגלך אתה ממציא דברים יש מאין. אני מזכיר לך, היחיד שהוכח להנהלת תפוז שעבר על החוק הוא אתה. הם נאלצו למחוק את ההודעות שלך בעקבות לחץ משפטי, לא כי הם אוהבים אותי. אתה, לא אף אחד אחר. אז אם מישהו מעכיר פה את האווירה, אז תסתכל במראה כדי לראות מי זה.

barak1412

New member
השאלה היא כזו

האם האלימות המילולית שאתה טוען שיש בפורום, נגרמת ע"י אנשים עם כינויים פקטיביים? אני חושב שלא.
כך שלדעתי עניין הכינויים הפקטיביים לא קשור לעניין האלימות המילולית בפורום.
אני דווקא חושב שזה לגמרי לגיטימי לשאול שאלות תחת כינוי זמני/חדש. (מסיבות כאלו ואחרות כמו שתמר ציינה)

בפרט, לגבי עניין הדתיים, היו לי דיונים רבים בפורום בעניין ההכללות בנושא הדתיים, ואני חושב שאכן ההתבטאויות התמתנו. (אם כי רק לפני שבוע סיימתי בה"ד 1 ומזמן לא נכנסתי לפורום)

לגבי התבטאויות מזלזלות באופן כללי, אני חושב שהפיתרון הכי טוב הוא שכל אחד ישתדל להגיב בצורה מכובדת מבלי לפגוע באחר. כמובן שבמקריםקיצוניים (קללות, הסתה וכו') על המנהלים להתערב.

vinney

Well-known member
מזל טוב, תתחדש על הסיכה!

עכשיו שקיבלת אותה, שכח כל מה שהם לימדו אותך שם, פן תקבל סג"מת!

barak1412

New member
תודה. סגמ"ת בטוח לא אקבל, אני מקבל סגן :)

מה גם, שאני לא הולך לנהל אף אחד בשלשת השנים הראשונות (אני מתחיל כמתכנת בצוות פיתוח).

בקשר לתכנים עצמם של בה"ד 1 -
כמו כל דבר בחיים, יש דברים שאני מסכים עימם ויש כאלו שלא.
בסופו של דבר, לא הרגשתי כל שינוי ביציאה מבה"ד 1 מהכניסה לבה"ד 1.

tenen

New member
מזל טוב, כל הכבוד!

אני חושב שאלימות נובעת מכינויים שאינם חשופים לחלוטין בלי קשר לוותק הכינוי.

תסתכל שום על הכינויים היותר אלימים, ותגיד לי אם אתה יכול להבין מהכתוב על ידם 3 דברים.
1. את פרטי הזיהוי שלהם (שם / טלפון)
2. את החברה בה הם עובדים.
3. שהם מתכוונים להעזר בפורום בחיפוש העבודה הבאה ולכן יזהרו כאן בלשונם כי אולי בעתיד יזדהו לשם כך.

אתה תראה, שכמעט כל מי שמשתמש באלימות כאן לא עונה לך על הקרטריונים.

מי שמתכנן לענות על הקרטריונים לא משתמש באלימות, לכן אני אומר, תעלים האנונימיות לחודש ונפטרת מהאלימות או לפחות נתת לכל מי שלא אלים חודש הפסקה

gamani4

New member
אני טוען שיש לבטל את הדיון הזה בטענה שהמושג

"כינוי.ניק פיקטיבי" הוא redundant.

tamarhp זה בדיוק ככה גם במקרה שלי

לא לוקחת סיכון שיזהו אותי ומשנה הגדרות פרטיות לפני ההודעה הראשונה.

ממש מרגיז שהחליטו שאני פיקטיבית למרות שהניק אומר "אלמונימית לרגע אחד".
אז נכון, בעולם שלנו כבר אין פרטיות, אבל זה מאוד מטריד אותי מה שעשו לי בשרשור הזה....

tamarhp

New member
יש דברים יותר נוראיים,

פעם התייעצתי פה בעניין חשוב בניק בדוי כי לא רציתי שיזהו אותי, וכולם תקפו אותי שאני עיתונאית במסווה

(אם מישהו מנחש במה מדובר, אז במסר בבקשה. אל תשימו פה קישורים)

מבט שונה

זה סך הכול היה נושא לדיון. זה לא שום שיקול בבחירת המועמד, רק דרך לפתוח אתו שיחה ולראות האם הוא אדם תקשורתי ושאפשר לדבר אתו. אותי שאלו את כול השאלות שציינת ועוד הרבה, התקבלתי ואני מכיר אישית את האישיות ששאל אותי והוא בן אדם נהדר, אחד האנשים המיוחדים שהכרתי.
יכול להיות שלך זה נושאים רגישים, מצד שני כל נושא שהוא לא מקצועי, יהיה מרואיין שזה יפריע לו.
תנסי להסתכל על זה כך, אולי זה פחות יציק.

vinney

Well-known member
יש אנשים שאין להם בעיה להיות עירומים

האם זה בסדר לדרוש מכל אחד להתפשט? לא, זה לא.

vinney

Well-known member
לא לגיטימי ולא רק את נתקלת בזה

בדיוק כמו שזה לא לגיטימי לשאול על מתי את מתכננת ללדת, להתחתן או לעבור דירה.

המטרה היא בדרך כלל להשפיל ולספק את היצרים של השואל, ותו לא.

לסיכום

קודם כל, אני שמחה שאופי כזה של שאלות זו לא הנורמה (אבל עדיין מכעיס שיש חברות שמרשות לעצמן לשאול שאלות כאלו).

לגבי עניין הניק ה"פיקטיבי": הניק הזה, כפי שמעיד עליו שמו, מאפשר לי להיות אנונימית לרגע. השתמשתי בו כאן מסיבות שכבר פירטתי.
באופן אישי, אני לא רואה בעיה שמישהו יפתח ניק חדש לצורך שאלה מסויימת, כמובן בתנאי שהניק החדש לא משמש למטרות זדוניות (כמו להציק למשתמש אחר, לפרסם במסווה של המלצה תמימה וכו'). יתרה מזאת, הניק הזה מעיד על מטרתו בשמו, כך שבאמת קשה לי להבין איך מישהו יכול לבוא אליי בטענות.

הייתי מצפה שלפני שמכריזים קבל עם ועדה שמישהו הוא פיקטיבי עם כוונות מסחריות ומנסים לגרות את הסקרנות של כולם ולשלוח אותם למסע חיפושים בנבכי הרשת, תהיה בדיקה של העובדות. הרי בסופו של דבר היה ניתן לגלות את הניק "האמיתי" שלי עם עוד קצת מאמץ או אפילו לשלוח לי מסר לפני שחושדים בכשרים.

אני מודה לכולם על התגובות (הענייניות). נתראה בניק האחר

למעלה