רוצה לזכור אותה יפה....

valeryela

New member
רוצה לזכור אותה יפה....

היום שאחרי הגיע. ידעתי שהוא קרוב אבל לא תיארתי לעצמי עד כמה..
פחדתי שהיא תיפול בלילה ותשכב על הרצפה עד הבוקר אבל זה לא קרה..
פחדתי שלא תרגיש טוב ולא תספיק להגיע לטלפון אבל גם זה לא קרה...
כשיצאנו עם אחותי מבית החולים והשארנו את אמא עטופה , אמרנו שמכל התסריטים האפשריים, מה שקרה היה " הכי בסדר"...
לקחתי אותה בבוקר לבית החולים, היא קיבלה שתי מנות של מורפיום ונרדמה... בילתה סה"כ שעה בפנימית... מזל שלה.
אני מתנחמת בעובדה שהיא לא סובלת.. זה הדבר היחיד שיכול לחזק אותי...
עוד לפני שבוע הייתי מתקשרת ושומעת שקט בצד השני... אמא לא דיברה מאז שאמרו שזה סופני... גם עכשיו יש שקט אבל לפחות אני יודעת שהיא לא עצובה, ולא כאובה.. ולא עייפה ומותשת...

אני רוצה לזכור אותה יפה, מסתכלת בתמונות באלבומים שלה... אבל הסוף הלא רחוק והכואב מותיר בי תמונות קשות של מחלה איומה שהפכה את אמא לכנועה... כשאני חושבת עליה, אז קודם מופיעה התמונה האחרונה שלי ושל אחותי מחזיקות ידיים עם אמא וצועקות שאנחנו אוהבות אותה ושנישאר ביחד, אחר כך מופיעה תמונה של אמא מתהלכת בקושי, אחרי זה עוד איזה תמונה של אמא מקווה שאולי היא תחלים... ואת אמא היפה כרגע קצת קשה לי לזכור. אבל אני אעבוד על זה, שישאר לי זכרון מתוק של אהובה נצחית....

אני רוצה לחזק את כל האנשים שהמחלה הנוראית הזאת לא פסחה על משפחתם, להגיד שאין מה לומר ושקשה למצוא את המילים המנחמות, אבל בכל זאת לחיים יש את הדרך שלהם ולנו לא נותר אלא להתגבר.

שלכם
ולרי

ולרי היקרה

צר לי על אובדנך. את מתארת ברגישות זכרונות שעולים וצפים מהטיפול ומהימים האחרונים בלווית אמה. עם הזמן הזכרונות יתעבו ותוכלי לשחזר זכרונות מתקופות חיים שונות, רגעים נעימים, מצחיקים, עצובים. אולי כעת יש תחושה שהחולי והאובדן השתלטו על הכל, אך אט אט מבעד למסך הערפל תצליחי ליצור את הפסיפס.
את צודקת, כי קשה למצוא נחמה במילים, אך לשותפות יחד יש משמעות. אשמח אם תמשיכי לשתף אותנו בהמשך הדרך.
שלך
,
ענבר

saribon

New member
ולרי יקרה

אכן זכיתם לחוות את "התסריט הטוב" -אותו ביקשתן לעצמכן או לפחות הטוב יותר מאלו שחששתן מהם ועל כך אפשר לנשום לרווחה ואפילו לשמוח.
העצב והאובדן קיימים בכל מקרה, והזכרונות הללו, התמונות של הקושי והמראות של אמא עייפה מותשת וחולה מעיבים כעת על כל השאר. אבל עם הזמן גם זה מתפוגג , לא נעלם אבל זה קל יותר, ואת תשובי (אני מבטיחה לך)לזכור את אמך יפה וצוחקת, צעירה ובריאה. דווקא התמונה האחרונה שאת מתארת - את ואחותך מחזיקות ידיים עם אמא - וצועקות שאתן אוהבות אותה - מתארת זרימה של אהבה, מתארת ביחד, מתארת קרבה וחיבוק אוהב. זכתה אמך לעבור הלאה מכאן כשידיה אחוזות בידי בנותיה האוהבות.
אל תשכחי שאנחנו כאן - מן הסתם עוד יעלו בך מחשבות ורגשות שתרצי אולי לחלוק עם מי שמבין ויודע.
חיזקי ואימצי יקירה .

ehuda01

New member
עכשיו היא יפה מתמיד...

כשאדם נפתר מין העולם הוא תמיד חוזר עם הזמן לדמותו הצעיר, בריא, חזק ויפה... אבל הוא עדיין זקוק לקשר משפחתי חם, בעיקר להארה נפשי בהירה של קרובי משפחה שיכולים להנחיל לו אותה באדיבות וללא ציפיה של שום תמורה מצידו... כמובן לא היה צריך לחכות לרגע אחרון בשביל הזה אבל גם עכשיו זה לא מאוחר... והכי חשוב שתהיה הארה זו גם בחיים שלך בהמשך דרכך ושתוכלי להשפיע אותה לאחותך ולשאר בני המשפחתך היקרים...

healerit

New member
אני כל כך מבינה אותך

תנחומיי
שלא תדעו עוד צער

מה שאת מתארת עבר עליי ועוד עובר עליי.
אבי נפטר לפני 10 חודשים.
הוא היה חולה במשך כמעט שנתיים אז קשה לי לזכור איך הוא היה קודם.
היומיים האחרונים בחייו היו איומים ומהודעתך אני מבינה שזה נחסך מאמך ומכם וטוב שכך.
אני שמחה לשמוע שאת מגדירה את זה כ"הכי בסדר".
הנחמה שלי היא שאבי אינו סובל יותר, שאנחנו לא סובלים יותר (על אף הכאב הכרוך באובדן) ושהוא נפטר בבית כפי שביקש.
זכיתי שיהיה בחתונה שלי ויש לי איתו תמונות יפיפיות. הוא אמנם היה במצב לא משהו אבל כולו מחייך וקורן.
אני בוחרת לזכור את התמונות האלה. ביחוד תמונה אחת שבה הוא, אחי ואני מחובקים יחד והוא צוחק.

לפעמים מספיק למצוא תמונה שמקפיאה רגע יפה של אושר, לא משנה באיזה שלב של המחלה.

אסבת1

New member
תייהי חזקה

אני מבינה אוך לגמרי אבל אני אומר לך מה אני עושה אני חושבת על איך שהיא עמדה בזה כל הזמן אבל בינינו שתינו יודעות שכמה שננסה התמונות של זה עדיין יישארו נישאר רק להיתמודד

למעלה