רהיטים...

JustMarried

New member
רהיטים...../images/Emo52.gif

שלום לכולם וברכות על הפורום החדש! את ההיכרות עם הפורומים של תפוז התחלתי עוד כשהיינו פורום חתונות ב- IOL (למי שעדיין זוכר) ואני מקווה שהפורום הזה יהיה באותה הרו של פורום חתונות! בכל מקרה, מזל טוב לכל רוכשי הדירות. מה דעתכם לגבי ריהוט - כמה שאלות: 1. האם כדאי להשקיע בריהוט שווה ומעוצב (ולהגדיל את המשכנתא) או לקנות רק מה שממש ממש חיוני 2. האם כדאי לחכות עד שמקבלים את המפתחות לדירה לפני שבוחרים רהיטים או שכדאי לעשות את זה קודם? ועוד שאלה בנוגע לרהיטים בנויים (מאבן): מישהו יודע אם הם פוגעים בריצוף? זה הפיך העניין הזה? יש לנו רעיון לספה פינתית בנויה, אבל לא בטוחים אם זה צעד נכון, כי יש לנו ריצוף שיש בדירה וחבל אם הוא יהרס...

JustMarried

New member
יפה יפה!../images/Emo9.gif

ואתם בבלוודר בראשון נכון? אני לא מאמינה שכבר עבר כל כך הרבה זמן מהחתונה שלנו. כבר יותר מחצי שנה...

אתי@

New member
לשאלתכם, ההחלטה אם להגדיל את

המשכנתה תלויה בגובה הריבית שאתם משלמים ותקופת המשכנתה. תעשו חשבון כמה כסף אתם מפסידים בעקבות הגדלת המשכנתה (בעיקר סכום הריבית שתשלמו, וסכום הריבית שתפסידו על הכסף בבנק) ואז תחשבו אם זה שוה או לא שוה את אי הנוחות הזמנית. לגבי העיתוי לקנייה - אנחנו לפני שבחרנו את הרהיטים הלכנו לדירה (כשעוד גרו בה הבעלים הקודמים) ועשינו מדידות כדי שנוכל להזמין את הרהיטים בהקדם (היה לנו חשוב להיכנס לדירה מהר ככל האפשר).

amonit

New member
זה נראה טוב אבל לא נראה לי שכדאי

רהיטים בנויים יפייפיים, אבל יש עם זה קצת בעיות, של לשנות מיקום לפי צרכים משתנים כובד ועומס, והשאלה מבחינת הריצוף: איך בנויים, בטון ובלוקים? אבן- רק מונחת פרטי קצת יותר.... ובקשר לרהיטים הקנויים לדעתי רצויי לעבור קודם, להתארגן מעט ואחר כך לקנות לפי הצורך.

JustMarried

New member
אני חושבת שמה שאנחנו מתכוונים אליו

זה בטון ובלוקים. רהיטים שנראים כמו קיר גבס. החסרון של חוסר ניידות וגמישות פחות מטריד אותנו, כי במקום בו הרהיט אמור לעמוד אין הרבה אפשרויות משחק. השאלה של פגיעה בריצוף רלוונטית לזמן שבו נרצה לשנות/ להחליף וכו...

amonit

New member
זה באמת העניין,

וזה לא כל כך בריא להעמיד בטון ובלוקים על הריצוף... אז זה שיקול וקחו את זה כך,, אם אתם הולכים על זה -זה פשוט משהוא קבוע.. כמו קיר שאם רוצים להסירו צריך לטפל בריצוף אחר כך.

pumpkin

New member
מה שאנחנו עשינו

אנחנו ניסינו לקחת משכנתא כמה שיותר קטנה, לכן לא קנינו שום ריהוט לדירה החדשה. חדר שינה היה שם והשארנו אותו , בנוסף היו גם שולחן אוכל וכיסאות וארונות קיר, בכולם אנחנו מיתכונים להשתמש. ספות לסלון לקחנו מסבא שלי, שולחן כתיבה ומיטת יחיד מהחדר ילדות שלי. חוץ מזה שעכשיו פשוט אין לנו זמן להתעסק עם ריהוט. נראה לי שעדיף קודם להכנס לדירה ואז לקנות כי אז יש תחושה טובה יותר של מה באמת רוצים כנ"ל גם לגבי תאורה ( אנחנו ניסתדר ביניתים עם בית מנורה תלוי)

ברוכה הבאה לפורומינו!

בקשר לרהיטים מאבן - למה אתם שוקלים את האפשרות בכלל? האם לא עדיף לא להגביל את עצמיכם ולקנות משהו שניתן להזיז? אולי תספרי לנו קצת על הדירה והעיצוב שלה, ומה בדיוק אתם מתכוונים לבנות בגבס? אם זה אח זה יכול להיות מגניב...

למעלה