ראש עיריית אלעד דואג לשבת של התושבים

לאחרונה חל עיכוב בהעברת הסובסידיות למספר חברות אוטובוסים , אשר מאיימות בהשבתת פעילותן. כך גם בעיר החרדית-ברובה אלעד.
להלן ציטוט מתוך "כלכליסט" של מכתב שהוציא ראש העיר: "מדובר בין השאר ב-5,000 תלמידי ישיבות שרובם מתגוררים מחוץ לאלעד ומדי שבוע נוסעים ביום שישי אל משפחותיהם ושבים במוצאי שבת. בעיר שאחוז ניכר מתושביה לא מחזיק ברכב פרטי, מדובר בעוצר של ממש".

דווקא מוצא חן בעיני הרעיון שהמתנגדים העיקריים לתחבורה ציבורית בשבת ירגישו את הטעם של עוצר שבת ואי- יכולת לבקר את המשפחה, ולו רק לשבוע-שבועיים (או עד הבחירות).
האם יצאתי מרשעת?

היה עוד משהו:

לאחרונה חל עיכוב בהעברת הסובסידיות למספר חברות אוטובוסים , אשר מאיימות בהשבתת פעילותן. כך גם בעיר החרדית-ברובה אלעד.
להלן ציטוט מתוך "כלכליסט" של מכתב שהוציא ראש העיר: "מדובר בין השאר ב-5,000 תלמידי ישיבות שרובם מתגוררים מחוץ לאלעד ומדי שבוע נוסעים ביום שישי אל משפחותיהם ושבים במוצאי שבת. בעיר שאחוז ניכר מתושביה לא מחזיק ברכב פרטי, מדובר בעוצר של ממש".

דווקא מוצא חן בעיני הרעיון שהמתנגדים העיקריים לתחבורה ציבורית בשבת ירגישו את הטעם של עוצר שבת ואי- יכולת לבקר את המשפחה, ולו רק לשבוע-שבועיים (או עד הבחירות).
האם יצאתי מרשעת?
היה עוד משהו:
שהם לא יוכלו לנסוע בימי החנוכה לאדמורים ולרבנים להדלקת נרות.
וזה שלא יוכלו לנסוע לעבודה, לא מדאיג אותם?

ואת אמנם חמצמצה, אבל בהחלט לא מרשעת.

Ccyclist

Well-known member
קארמה. שישמרו שישי וישמרו חנוכה.

היה עוד משהו:
שהם לא יוכלו לנסוע בימי החנוכה לאדמורים ולרבנים להדלקת נרות.
וזה שלא יוכלו לנסוע לעבודה, לא מדאיג אותם?

ואת אמנם חמצמצה, אבל בהחלט לא מרשעת.
טוב שהציבור החרדי ירגיש את אי הצדק שנעשה בשמו לציבורים אחרים.
&nbsp
משמעות שמו של הרכב העירוני הציבורי הראשון, ה Omnibus היא "לכולם". לכל חלקי הציבור כולל החרדי שמתארח בשבת והחילוני שיוצא במהלך השבת יש זכות לתח"צ שתשרת אותם.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

matrix200200

Active member
קארמה זה דבר טוב, רק שזה חרב פיפיות

טוב שהציבור החרדי ירגיש את אי הצדק שנעשה בשמו לציבורים אחרים.
&nbsp
משמעות שמו של הרכב העירוני הציבורי הראשון, ה Omnibus היא "לכולם". לכל חלקי הציבור כולל החרדי שמתארח בשבת והחילוני שיוצא במהלך השבת יש זכות לתח"צ שתשרת אותם.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
אני מקווה שאתה גם מסכים שזה קארמה, כשכל אלה שמאמינים ב"זכות לתחבורה ציבורית", גם נאלצים לממן במיסים שלהם, את אותם החרדים

אתה חושב שיש לך זכות לכפות על אחרים את המימון של תחבורה ציבורית בשבת והם חושבים שהם יכולים לכפות עליך את הזכות שלהם ללמוד בישיבה.
הגיוני בסה"כ, לא?

Ccyclist

Well-known member
מה זה כמה שבועות לעומת 71 שנה?

אני מקווה שאתה גם מסכים שזה קארמה, כשכל אלה שמאמינים ב"זכות לתחבורה ציבורית", גם נאלצים לממן במיסים שלהם, את אותם החרדים

אתה חושב שיש לך זכות לכפות על אחרים את המימון של תחבורה ציבורית בשבת והם חושבים שהם יכולים לכפות עליך את הזכות שלהם ללמוד בישיבה.
הגיוני בסה"כ, לא?
מה זה כמה שבועות לעומת 71 שנה?
הלימודים שלהם זה יותר עליך מעליי.
&nbsp
בביקור הבא שלי בארץ הכוונה היא לשכור רכב ולטייל. כחלק מזה אגיע לתל אביב ואחזור לרעננה בשבת במחיר שכיוון אחד יעלה לך במונית ספשל מרחובות, אחנה כנראה בחניון של פארק הירקון / רוקח, אהנה ממגוון מקומות בעיר הודות למערכת הקווים הפנימית, ואחזור מביקור יום שבת בעיר הרבה לפני שהאוטובוסים של מוצ"ש יואילו בטובם להופיע.
&nbsp
מה שמדהים אותי הוא שאתה חושב שיש הצדקה לכך שבאותו הזמן תהיה מרותק לרחובות במצב שאין לו אח ורע בעולם.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
מי כופה עליהם מימון של תח"ץ בשבת? הם הרי גרים בעיר אחרת...

הגיוני בסה"כ, לא?
והסיבה היחידה שהתח"ץ בשבת היא חינם היא שאי אפשר לגבות עליה תשלום. אה, ושכחת עוד דבר – אלה שלומדים הם אלה שבעיקרון לא עובדים (אלא בשחור...) ולכן גם מבחינת מיסים, איך לומר? לא משתתפים גדולים בנטל. לעומת זאת תושבי ת"א משלמים הרבה יותר מיסים (מבחינת הכנסות המדינה, אלה נתונים שהתפרסמו) אז הגיוני בסה"כ? לא, לא ממש.

matrix200200

Active member
לא אמרתי שכרגע כופים עליהם, אבל פותחת האשכול (ושאר מגיבים)

והסיבה היחידה שהתח"ץ בשבת היא חינם היא שאי אפשר לגבות עליה תשלום. אה, ושכחת עוד דבר – אלה שלומדים הם אלה שבעיקרון לא עובדים (אלא בשחור...) ולכן גם מבחינת מיסים, איך לומר? לא משתתפים גדולים בנטל. לעומת זאת תושבי ת"א משלמים הרבה יותר מיסים (מבחינת הכנסות המדינה, אלה נתונים שהתפרסמו) אז הגיוני בסה"כ? לא, לא ממש.
היו בהחלט רוצים.
והם משום מה מתנגדים לכך שחרדים מכריחים אותם לממן להם את הלימודים?
אירוניה הלכה לתלות את עצמה

אני לא בעד החרדים, אני בדיוק כמו מגיבים אחרים, בסה"כ בעד קארמה.
קצת מודעות עצמית לא היתה מזיקה למגיבים באשכול הזה, זה כל מה שרציתי להגיד.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא מה שהם כתבו. אין פה שום אירוניה או חוסר מודעות עצמית.

היו בהחלט רוצים.
והם משום מה מתנגדים לכך שחרדים מכריחים אותם לממן להם את הלימודים?
אירוניה הלכה לתלות את עצמה

אני לא בעד החרדים, אני בדיוק כמו מגיבים אחרים, בסה"כ בעד קארמה.
קצת מודעות עצמית לא היתה מזיקה למגיבים באשכול הזה, זה כל מה שרציתי להגיד.

matrix200200

Active member
אני מודה, אירוניה היא כולה שלי

את חושבת שאפשר באותה נשימה להתנגד למימון הישיבות ולדרוש מימון ציבורי לתחבורה ציבורית בשבת?
ואחרי זה לטעון שאין חוסר מודעות עצמית?

trilliane

Well-known member
מנהל
מה הקשר? ומי ביקש מימון?

את חושבת שאפשר באותה נשימה להתנגד למימון הישיבות ולדרוש מימון ציבורי לתחבורה ציבורית בשבת?
ואחרי זה לטעון שאין חוסר מודעות עצמית?
מה הקשר? ומי ביקש מימון?

שלום 202

Active member
איך את תקועה בעבר.... לא יאמן!

איזה לא משלמים מיסים?
משלמים יותר ממך!
מע"מ - קונים יותר מוצרים ממך+משלמים יותר ממך,
וכן הלאה.........

trilliane

Well-known member
מנהל
יש לך קושי ניכר בהבנת הנקרא

איזה לא משלמים מיסים?
משלמים יותר ממך!
וכן הלאה.........
כי זה לא מה שכתבתי.
&nbsp
ואגב, לא, הם ממש לא צורכים ומוציאים יותר (מבחינת הכסף; כמות המוצרים אינה רלוונטית למע"מ, רק הסכום). זו טענה שלא מחוברת למציאות.

שלום 202

Active member
חבל שאת לא זוכרת מה שאת כותבת

כי זה לא מה שכתבתי.
&nbsp
ואגב, לא, הם ממש לא צורכים ומוציאים יותר (מבחינת הכסף; כמות המוצרים אינה רלוונטית למע"מ, רק הסכום). זו טענה שלא מחוברת למציאות.
"אלה שלומדים הם אלה שבעיקרון לא עובדים (אלא בשחור...) ולכן גם מבחינת מיסים, איך לומר? לא משתתפים גדולים בנטל. לעומת זאת תושבי ת"א משלמים הרבה יותר מיסים (מבחינת הכנסות המדינה, אלה נתונים שהתפרסמו)"

איזה לא משלמים מיסים?
משלמים יותר ממך!

הנה דוגמה כדי שתביני:
תושב תל אביב קונה חלב אחת לשבוע
חרדי קונה כמה שקיות בשבוע
תכפילי את המע"מ
וכן הלאה.........

trilliane

Well-known member
מנהל
זוכרת מצוין. אתה שוב לא מבין מה אתה קורא

"אלה שלומדים הם אלה שבעיקרון לא עובדים (אלא בשחור...) ולכן גם מבחינת מיסים, איך לומר? לא משתתפים גדולים בנטל. לעומת זאת תושבי ת"א משלמים הרבה יותר מיסים (מבחינת הכנסות המדינה, אלה נתונים שהתפרסמו)"

איזה לא משלמים מיסים?
משלמים יותר ממך!

הנה דוגמה כדי שתביני:
תושב תל אביב קונה חלב אחת לשבוע
חרדי קונה כמה שקיות בשבוע
תכפילי את המע"מ
וכן הלאה.........
וגם לא מבין כלום במיסים. חבל על הזמן שלי, שיהיה לך שבוע טוב.

שלום 202

Active member
אל תקשקשי סתם!

וגם לא מבין כלום במיסים. חבל על הזמן שלי, שיהיה לך שבוע טוב.
אל תקשקשי סתם!
כשתביני באמת במיסים דברי!
חבל לי לבזבז את הזמן לי עלייך....
יום טוב!
ולמה חשבת שאני גבר?

trilliane

Well-known member
מנהל
שלום שלום (זה שם של גבר, לידיעתך) אם נראה לך שחרדים משלמים

אל תקשקשי סתם!
כשתביני באמת במיסים דברי!
חבל לי לבזבז את הזמן לי עלייך....
יום טוב!
ולמה חשבת שאני גבר?
יותר מיסים כי הם קונים יותר חלב, באמת שאני לא רואה טעם בדיון איתך. שיהיה גם לך יום טוב.

שלום 202

Active member
המילה שלום היא לא רק שם

יותר מיסים כי הם קונים יותר חלב, באמת שאני לא רואה טעם בדיון איתך. שיהיה גם לך יום טוב.
המילה שלום היא לא רק שם
ואם את לא מבינה למה שקונים יותר משלמים יותר
אז חבל על הדיבור איתך
יום טוב

trilliane

Well-known member
מנהל
כאילו דה? אבל במקום שבו אנשים כותבים שם... שאלת למה, עניתי.

המילה שלום היא לא רק שם
ואם את לא מבינה למה שקונים יותר משלמים יותר
אז חבל על הדיבור איתך
יום טוב
ואם את לא מבינה שמשלמים יותר כשקונים במחיר גבוה יותר, יש לך בעיה קשה בהבנת המציאות סביבך. בואי תני לי לעזור לך: זה לא קורה כשקונים יותר מוצרי יסוד בפיקוח/מסובסדים. חרדי יכול לקנות גם 600 שקיות חלב בשנה, אבל מי שקנה מכונית חדשה כבר שילם הרבה (הרבה!) יותר מיסים ממנו (שלא לדבר על העלויות הנלוות, כמו דלק, שממוסה בטירוף) בזמן שהחרדים נוסעים בתחבורה ציבורית (שהיא מסובסדת).

תושבי ת"א משלמים יותר מיסים – זאת עובדה, לא דעה.
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001101364
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001101488
לעומת זאת בבני ברק אין פריחה של קניונים, יש פריחה של גמ"חים. הם מעבירים בגדים מילד לילד, לא מעבירים את זמנם בזארה (לגיטימי לחלוטין, אבל לא מכניס מיסים למדינה).

ולא, רוב לומדי התורה לא עובדים. חלקם לא יכולים כי אין להם פטור, ואם לא ילמדו ייאלצו להתגייס (ולכן חלקם עובדים בשחור) ורבים מהאברכים המבוגרים יותר לא בהכרח רוצים, או שלא רוצים אותם, או יש להם גם חסמים נוספים כמו מחסור בלימודי ליבה וכישורי עבודה.
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3764961,00.html
https://www.themarker.com/news/1.1990106

לא כתבתי בשום שלב שבמגזר החרדי לא עובדים או לא משלמים שום מס, אבל הרבה הרבה ה-ר-ב-ה פחות. במקרים רבים אלה משפחות שיש בהן רק מפרנס יחיד (במקרים רבים מפרנסת), כושר ההשתכרות נמוך יותר, התבססות רבה על מוסדות המדינה ועוד.

אני לא מציינת את זה בתור ביקורת, כל אלה פשוט עובדות. את רוצה להתווכח עם המציאות? שיהיה לך לבריאות; רק תפסקי בבקשה להאשים אחרים שהם "מקשקשים סתם" או "תקועים בעבר" כי מי שמקשקשת פה סתם היא רק את.

שלום 202

Active member
חדל קשקשת! הנה כמה עובדות

ואם את לא מבינה שמשלמים יותר כשקונים במחיר גבוה יותר, יש לך בעיה קשה בהבנת המציאות סביבך. בואי תני לי לעזור לך: זה לא קורה כשקונים יותר מוצרי יסוד בפיקוח/מסובסדים. חרדי יכול לקנות גם 600 שקיות חלב בשנה, אבל מי שקנה מכונית חדשה כבר שילם הרבה (הרבה!) יותר מיסים ממנו (שלא לדבר על העלויות הנלוות, כמו דלק, שממוסה בטירוף) בזמן שהחרדים נוסעים בתחבורה ציבורית (שהיא מסובסדת).

תושבי ת"א משלמים יותר מיסים – זאת עובדה, לא דעה.
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001101364
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001101488
לעומת זאת בבני ברק אין פריחה של קניונים, יש פריחה של גמ"חים. הם מעבירים בגדים מילד לילד, לא מעבירים את זמנם בזארה (לגיטימי לחלוטין, אבל לא מכניס מיסים למדינה).

ולא, רוב לומדי התורה לא עובדים. חלקם לא יכולים כי אין להם פטור, ואם לא ילמדו ייאלצו להתגייס (ולכן חלקם עובדים בשחור) ורבים מהאברכים המבוגרים יותר לא בהכרח רוצים, או שלא רוצים אותם, או יש להם גם חסמים נוספים כמו מחסור בלימודי ליבה וכישורי עבודה.
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3764961,00.html
https://www.themarker.com/news/1.1990106

לא כתבתי בשום שלב שבמגזר החרדי לא עובדים או לא משלמים שום מס, אבל הרבה הרבה ה-ר-ב-ה פחות. במקרים רבים אלה משפחות שיש בהן רק מפרנס יחיד (במקרים רבים מפרנסת), כושר ההשתכרות נמוך יותר, התבססות רבה על מוסדות המדינה ועוד.

אני לא מציינת את זה בתור ביקורת, כל אלה פשוט עובדות. את רוצה להתווכח עם המציאות? שיהיה לך לבריאות; רק תפסקי בבקשה להאשים אחרים שהם "מקשקשים סתם" או "תקועים בעבר" כי מי שמקשקשת פה סתם היא רק את.
אני חרדית מהבית אבא ואמא שלי עובדים
בבעלותינו מכונית חדשה שנרכשה לפני חודש
דרך אגב מי שקונה מכונית ולא משתמש בתח"צ זאת בעיה שלו
גמ"חים של בגדים? יש חיה כאת?
אנחנו לא ב-1920 אלא ב-2020
אני רואה מה לובשים בשכונה החרדית שבה אני גרה -אם זארה זה
גמ"ח מבחינתך - בסדר

אה, מיסים אנחנו משלמים כחוק וגם על הרכב, אל תדאגי

לרענון הזכרון: כשנרשמים לאתר יש שתי תיבות שם פרטי ושם משתמש

ומה היה בכתבה שצירפת?
שכל הארץ חיה על חשבון תושבי תל אביב שבחרו לגור בה?
בתוספת ערימת סטיגמות של הארץ וידיעות
שמאוד אוהבים את הדת

trilliane

Well-known member
מנהל
לא, חמודה, אלה כמה *אנקדוטות*. סטטיסטיקה לא עובדת כך

אני חרדית מהבית אבא ואמא שלי עובדים
בבעלותינו מכונית חדשה שנרכשה לפני חודש
דרך אגב מי שקונה מכונית ולא משתמש בתח"צ זאת בעיה שלו
גמ"חים של בגדים? יש חיה כאת?
אנחנו לא ב-1920 אלא ב-2020
אני רואה מה לובשים בשכונה החרדית שבה אני גרה -אם זארה זה
גמ"ח מבחינתך - בסדר

אה, מיסים אנחנו משלמים כחוק וגם על הרכב, אל תדאגי

לרענון הזכרון: כשנרשמים לאתר יש שתי תיבות שם פרטי ושם משתמש

ומה היה בכתבה שצירפת?
שכל הארץ חיה על חשבון תושבי תל אביב שבחרו לגור בה?
בתוספת ערימת סטיגמות של הארץ וידיעות
שמאוד אוהבים את הדת
לא, חמודה, אלה כמה *אנקדוטות*. סטטיסטיקה לא עובדת כך
יש נתונים רשמיים של הלמ"ס, אתם (וגם המשפחה או החברים שלכם) לא מייצגים את כלל המגזר. כל מה שכתבתי מבוסס על המציאות (וקיבלת גם הוכחות מעיתוני כלכלה), לא על סטיגמות. בכל מקרה, אין לי כוונה לנסות לשכנע אותך או להתווכח איתך, כבר הבנתי שאין טעם, עכשיו גם הבנתי למה
.

למעלה