קריטריונים לבחירת בי"ח..

מרינהג

New member
זה אולי לא נכון בפרפריה, כן כנראה נכון במרכז

מניחה שזה קשור לתנאים כללים בחדרים הרגלים...

הינה מתוך כתבה על מרכז במאיר כאן http://www.midwife.co.il/לידה_טבעית_מאיר/:

"למרות שהשימוש בחדרים הטבעיים ניתן בחינם, אין כיום "ביקוש היסטרי" לשימוש בהם ופעמים רבות הם נותרים ללא שימוש. כיוון שכך, גם אם מגיעים בהפתעה לחדר הלידה במאיר ומבקשים להשתמש בחדר הטבעי, הדבר בד"כ אפשרי."

והינה מתוך כתבה על מרכז בבלינסון כאן http://www.midwife.co.il/חדר_לידה_טבעי_בילינסון/:

"על פי מה שידוע לנו, מסיבות שלא ידועות לנו, עדיין לא מתקיימות לידות בחדר המפואר שבנייתו הושלמה זה מכבר..."

לגבי מאיר

זה כבר לא נכון
בכל מקרה אין לי ויכוח שבמרכז זה אחרת
אני פשוט מציינת שלא בכל מקום זה ככה וזה שאת מכירה רק בתי חולים במרכז לא הופך את האמירה שלך שבכל בי"ח בו יש חדר טבעי חינמי יש מיילדת אישית- לנכונה. לו היית מסייגת את זה לבתי החולים שאת מכירה- ניחא... אבל כתבת בנחרצות וזה לא ככה

מרינהג

New member
צודקת,

פשוט לא ידעתי שיש עוד סוג...

>> לגבי מאיר זה כבר לא נכון
תגובה מתחת בשירשור עוד משהי כותבת על "אין ביקוש" במאיר..

פרפריה ומרכז זה בכל מקרה באותה מדינה, תוהה איך במרכז הארץ למרכזים חינמים אין ביקוש (אפרופו למרכזים בתשלום וכוללים מיילדת אישית כן, בתל השומר חודשים לפני תאריך משוער עלולים להיגמר מקומות לשני חדרים...)
ובפרפריה - פועלים כל הזמן...

אבל הוא פועל

וקיים וממש לא רק יחצני....
להפך- בגלל שאין הרבה ביקוש אשה שרוצה אותו- כנראה תקבל אותו בלי בעיה כי הוא לא יהיה תפוס...

במאיר שני החדרים הטבעיים ללא תשלום

ולכל מי שחפצה להכנס אין צורך להזמין מראש
אבל את לא מקבלת מיילדת צמודה
ד"א שם החדרים האלו לרוב לא פעילים בגלל שאין ביקוש מצד הנשים שבאות ללדת

מרינהג

New member
למה לדעתך אין ביקוש?

במיוחד בלהתחשב בעובדה שבמרכזים בתלשום עם שירות מיילדת אישית בתשלום (כ3000 בלניאדו, 5200 כולל המרכז בתל השומר) כדאי להבטיח מקום ככל המוקדם (משהי שאני מכירה התקשרה לבדוק לגבי המרכז בתל השומר בשבוע 32 וכבר לר היו מקומות...)

זה פשוט לא נכון

אני לא מבינה למה את מתעקשת
בחינמיים אין מיילדת צמודה אלייך
ליויתי לא מעט לידות בחדרים טבעיים- הן בכרמל ואין ברמב"ם- אין שם שום מיילדת צמודה אלייך. זה חדר לידה במצבת כל חדרי הלידה והמיילדת אחראית על עוד חדרים

מרינהג

New member
זה נכון לבתי חולים בהם חדר לידה לא סמוך

לחדרים רגלים/אחד החדרים הרגלים. ולכן פיזית אין אפשרות למיילדת לעבוד גם במרכז וגם בחדרים רגלים.

על קיום שירות מהסוג שאת מתארת בכרמל ורמב"ם לא ידעתי ...ממה ששמעתי בכל החדרים הרגלים (לפחות במרכז) יש כדור וגם מקלחת - זה לא הופך אותם לחדרים טבעים...

ולכן כדאי לכתוב פחות בנחרצות

כזו שבכל מקום חינמי יש מיילדת אישית... כי זה פשוט לא נכון
עובדה- יש לפחות 5 בתי חולים שבהם זה לא כך
אני מבינה במדינת המרכז נחשבית בעיניך למקום היחיד בו נשים יולדות. אבל למען מי שקוראת בעתיד- חבל לכתוב כאלה דברים בנחרצות כשזה לא נכון לפחות בצפון

ט ו ש ה

New member
אז מה זה "חדר טבעי" בהגדרה שלך?

נכון, ברוב חדרי הלידה היום יש כדור ומקלחת. מתי חדר הופך ל"טבעי" ומתי זה סתם חדר.
ואם זה סתם חדר? אי אפשר ללדת בו טבעי?
או שחייבים שיהיה לזה טייטל של חדר טבעי כדי שזה יהיו מקום טוב ללידה ללא התערבויות?
באמת, לא ברורה לי ההגדרה שלך.

מרינהג

New member
לא הגדרתי, כך שלי לא ברור

על איזו הגדרה את שואלת: "לא ברורה לי ההגדרה שלך"

בכל אופן,
אם מיילדת לא למדה/לא יודעת/ ללוות לידה כשיולדת בתנוחות פיזיולוגיות בכל שלב, הקריטי כמובן שלב פליטת תינוק,
ואם החלטות/התערבות של מיילדת מושפיעות מגורם הזמן (כמובן שהכל יחסי...גם מיילדת בית רוצה הביתה...) ועומס,
אז ברור ש"חדר טבעי" כזה ללא קשר חינמי או בתשלום זה בעיקר גימיק/טרנד (טוב, אנחנו חיים בעולם הטרנדים ...).

סוג שתואר למעלה בשירשור הוא כנראה תוצאה של רמת שירות כללית בבתי חולים האלו...
זה גם יכול להסביר את הביקוש...לעומת "אין ביקוש" במרכז הארץ.

השלה הקריטי בלידה טבעית

או בכל לידה הוא שלב פליטת התינוק?
קריטי למה?
השלבים הקודמים בכלל לא מושפעים מתמיכה של המיילדת?
ממש לא.. להפך- לדעי האישית יש שלבים הרבה יותר קריטיים לאשה שיולדת טבעי. שלב לטנטי ארוך למשל יכול לעשות הבדל ענק אם היא קיבלה תמיכה מהמיילדת שלה. שלב הלידה הפעילה בשלבו הראשון (מפתיחה 3-4 עד פתיחה מלאה) ללא מיילדת תומכת בלידה טבעית שיודעת מה היא עושה- על סף הבלתי אנושי ללדת כך. דווקא בפליטת התינוק אם היולדת הגיע עד כה היא יכולה ללדת בלי תמיכה מקסימלית של מיילדת תומכת לידה טבעית (זה לא 100% כמובן אבל הבנת את כוונתי)

מרינהג

New member
"על סף הבלתי אנושי ללדת כך"???????????

>>שלב הלידה הפעילה בשלבו הראשון (מפתיחה 3-4 עד פתיחה מלאה) ללא מיילדת תומכת בלידה טבעית שיודעת מה היא עושה- על סף הבלתי אנושי ללדת כך
אני ילדתי ( לידה ראשונה) ללא שום תמיכה/התערבות עד הפתיחה מלאה (בדיקה פנימית ראשונה היתה בפתיחה מלאה, לפי תחושות שלי בשלב שני של הלידה). בכיף היתי מוותרת על ה"תמיכה" גם בהמשך הלידה. אני לא צריכה "עוזרים" בתהליך פיזיולוגי בסיסי ...

מפתיע לשמוע גישה כל כך התערבותי מדולה בפורום לידה פעילה...

<קריטי שדיברתי עליו הוא בהקשר למיומנות מיילדות "רגילות" בלווי לידה בתנוחות פיזיולוגיות, לדוגמא אם מיילדת לא יודעת לקבל תינוק כשיולדת בכריעה על הריצפה...>

כתבתי- בלי תמיכה

ז"א אם יש מיילדת שמכריחה אותך לשכב (וזו המשמעות בד"כ של מיילדות שלא מעוניינות בלידה טבעית אצלן בחדר)- אז כן לדעתי זה ממש ממש קשה ללדת ככה טבעי. זה לא אומר שבלתי אפשרי....
מה בין זה לבין גישה התערבותית? קטונתי...
אבל בכל השרשור הזה את לא באמת קוראת עד הסוף ומדייקת עד הסוף
אגב- יש מיילדות נהדרות שיודעות לקבל בכריעה- אבל אפעס הפריצת דיסק שלהן לא מאפשרת להן לקבל ככה לידות. אז מה? זה לא הופך אותה למיילדת "נוראית" רק לכזו שלא מתאימה ליולדת הזו

ט ו ש ה

New member
כתבת:

"מה ששמעתי בכל החדרים הרגלים (לפחות במרכז) יש כדור וגם מקלחת - זה לא הופך אותם לחדרים טבעים...", כלומר, חדר רגיל, גם אם יש בו כדור ומקלחת הוא עדיין לא חדר טבעי לדעתך, ואני שואלת - מה לדעתך כן יהיה חדר טבעי?

מרינהג

New member
וגם כתבתי:

"אם מיילדת לא למדה/לא יודעת/ ללוות לידה כשיולדת בתנוחות פיזיולוגיות בכל שלב, הקריטי כמובן שלב פליטת תינוק,
ואם החלטות/התערבות של מיילדת מושפיעות מגורם הזמן (כמובן שהכל יחסי...גם מיילדת בית רוצה הביתה...) ועומס,
אז ברור ש"חדר טבעי" כזה ללא קשר חינמי או בתשלום זה בעיקר גימיק/טרנד (טוב, אנחנו חיים בעולם הטרנדים ...)."

ט ו ש ה

New member
ועוד משהו

למיטב זכרוני (לפחות לגבי בתי החולים הגדולים במרכז), המקום היחיד שבו חדר הלידה הטבעי ממש מרוחק פיזית מהחדרים האחרים זה בבלינסון, ושם באמת החדר פעיל יחסית לעיתים רחוקות, ובשעות
מאד מסויימות, וזה קשור ישירות לדרישה של המיילדות להפעיל את החדר בעזרת כוננת, כדי לא לגרוע מהמציבה של הצוות הקבוע, ומתוך ההבנה שמי שנמצאת בחדר הטבעי יכולה להיות שם, ורק שם, כיוון שזה מרוחק משאר החדרים.
בתה"ש זה לא המצב, כי החדרים הטבעיים אומנם מנותקים מחדרי הלידה האחרים (לא מרכז הלידה, שהוא עסק לגמרי נפרד, אלא החדרים הידועים בכינוי "ג'אקוזים"), אבל לשם מוקצית במהלך משמרת מיילדת אחת, והיא אחראית על כל 3 החדרים.

מרינהג

New member
הסבר שאני קיבלתי לגב חדרים עם ג'קוזי

ממיילדות תה"ש שבפועל יולדות ההם רק יולדות בשירות מיילדת אישית
והסיבה מרחק פיזי (אומנם את הסבר הזה קיבלתי לפני 4 שנים, אבל המרחק אני מניחה לא השתנה...).

ט ו ש ה

New member
מניסיון הסטאז' שלי במיילדות

והעבודה של חברותיי לקורס בחדר לידה:
בחדרים האלה יולדות נשים לידות טבעיות כשהם פנויים, וכשיש לחץ, ממלאים אותם בלי קשר לאוריינטציה של הלידה.
ואכן, הם מרוחקים פיזית, זה עדיין לא סותר את מה שאמרתי קודם לכן - שיש שם מיילדת מן המשמרת, שמוקצית לאותם 3 חדרים, ואלה החדרים שלה.

מרינהג

New member
מדבריך

אם אין "לחץ", יולדת "רגילה", ללא "אוריינטציות", שמגיעה ללדת בתה"ש ומעוניינת בחדר עם ג'קוזי שפנוי,
לא תקבל אותו? מה תהי אם כך סיבה שיסרבו לה? מדובר באפליה על רקע "אוריינטציה"?
נשמע מאוד מפוקפק...

למעלה