קריטריונים לבחירת בי"ח..

הסיבה היא

שאם יש חדרים אחרים פנויים ויולדת שרוצה אפידורל רוצה את החדר עם הג'קוזי- זה לא הגיוני לתת לה כי אולי עוד חצי שעה תגיע יולדת שלא רוצה אפידורל וכן תשתמש בג'קוזי...
בדיוק כמו שמחליטים שאת תכנסי לחדר 2 ולא ל-5. החלטה של שיקול דעת מיילדותי/רפואי

זה פשוט לא נכון

אני לא מבינה למה את מתעקשת
בחינמיים אין מיילדת צמודה אלייך
ליויתי לא מעט לידות בחדרים טבעיים- הן בכרמל ואין ברמב"ם- אין שם שום מיילדת צמודה אלייך. זה חדר לידה במצבת כל חדרי הלידה והמיילדת אחראית על עוד חדרים

זה פשוט לא נכון

אני לא מבינה למה את מתעקשת
בחינמיים אין מיילדת צמודה אלייך
ליויתי לא מעט לידות בחדרים טבעיים- הן בכרמל ואין ברמב"ם- אין שם שום מיילדת צמודה אלייך. זה חדר לידה במצבת כל חדרי הלידה והמיילדת אחראית על עוד חדרים

הוא כולל מיילדת אישית

שאינך בוחרת, לאורך משמרת של 8 שעות, אחרכך היא יכולה להתחלף. המיילדות אנורות להיות באוריינטציה טבעית, לרוב הן באמת כאלה , ויש פעמים שלא ממש....

אני איתך.

בהתחלה התלהבתי מהמחשבה על חדר טבעי וכו ואז הבנתי שהחדר זה פרט שולי, חשוב ליצור לעצמך תנאים ומיילדת אישית ללידה שלי בלבד זה מאסט, כזאת שתהיה רק איתי והיא איש הצוות היחיד שיהיה בחדר. הנה דוגמא ממני, בסוף לא הספקתי לחדר הטבעי בכלל וילדתי עם המיילדת שלי בחדר רגיל לידה אומנם מאוד קצרה אבל עדיין זה היה אחרת אם הייתי עם מיילדת המתחלקת בין כמה חדרים ( וילדתי בשעת לחץ מטורפת בחדר לידה וכולן עסוקות) , שלב הנשימות- לחיצות של התינוקת אצלי היה לא קצר מאוד , והייתי זקוקה לתמיכה ולחיזוק והרפייה בין לבין , המיילדת היא זו שאמרה לי להרפות בין לבין ולנשום אותה החוצה רק כשיש ציר לחץ בשיאו... הניעה אותי, סובבה לי את האגן, הרימה לי את הרגל וזרמה איתי. בלעדיה נראה לי כבר היו עושים לי וואקום וזהו .. הראש היה גדול והיה צריך הרבה סבלנות . חוץ מזה לפעמים מי שמזמינה רק חדר נופלת בין הכסאות כי עלולים לתקוע אותה עם מיילדת שממש לא באוריינטציה טבעית וכו... אם לא מיילדת פרטית אז דולה לפחות זה מאסט , בלידה אישה צריכה תמיכה ( ללדת היא יודעת לבד) התמיכה אמורה להיות סוג של סנגוריה בשביל רצונות האישה לכבד את פרטיותה ולתת לה את התנאים לחדת בשקט. בבית חולים זה קריטי שכן הרבה מתייחסים ללידה כמצב רפואי ומנסים להתערב.

בלניאדו את יכולה לשלם רק על החדר

1050 ש"ח אאל"ט ומיילדת כוננת מגיעה ליילד אותך, מיילדת עם אוריאנטציה טבעית (יש שם מספר לא מבוטל של כאלו והן גם מקבלות לידות טבעיות גם בחדרים רגילים לרובן אין בעיה ליילד טבעי גם במיון
)
באיכלוב אותו סיפור את משלמת רק על החדר ומיילדת כוננת מגיעה אבל שם זה עולה 4200 ש"ח ואין הבטחה למיילדת עם אוריאנטצייה טבעית למרות שהאחראית על המיילדות שם אומרת שבשנים האחרונות היא הכשירה את רוב הצוות שלה ללידות טבעיות והיא משתדלת שהכוננות לחדר יהיו מיילדות טבעיות.

אני בכל אופן בחרתי לניאדו גם כי באותו מחיר רק של חדר באיכלוב אני מקבלת מיילדת פרטית שמכירה אותי ואני בחרתי. וגם כי הנכונות שלהם ליילד טבעי גם אם בסוף תגיעי לחדר רגיל מאוד מאוד קורצת לי.

בקיצור אחרי שהתלבטתי רבות בין השניים- איכילוב ולניאדו - הגעתי למסקנה (יותר נכון הרגשה פנימית) שבאיכילוב זה יותר עניין טרנדי ובלניאדו זה באמת עניין של מצווה.

אבל זאת רק אני ...

בהצלחה!!!

ללילילל

New member
הייתי השבוע בסיור במרכז בליס

לפי מה שהוסבר שם, עובדות במרכז הטבעי 15 מיילדות שכולן נבחרו לכך ומסורות לעניין, עוברות הכשרות ייעודיות וכולי. לפי ההבנה שלי לא נכון להגיד שאת משלמת רק על החדר, כי אין אפשרות לקחת את החדר בלבד ללא ליווי מיילדת של המרכז. ואם את רשומה למרכז אבל מסיבה כלשהי לא יכולה להיכנס אליו או בוחרת שלא להיכנס או לצאת ממנו, אפשר להמשיך באותו סידור עם אותה מיילדת רק בחדר שכן. יש מסלול אחר שבו את משלמת רק על ליווי אישי של מיילדת, ללא החדר הטבעי (וזה גם מתאים לכל סוגי הלידות), ואז המחיר נמוך ב-1000 ש"ח בערך.

כמי שילדה במרכז של ליס -

התכנית שם קצת אחרת מבמקומות האחרים.
אכן צוות המיילדות מאוד מסור לעניין הלידה הטבעית וגם לקראת התל"מ מזמינים אותך לפגישה עם כולן, כך את מכירה אותן והן אותך. זה נעים כי כך כשתבואי ללדת סביר להניח שתראי פנים מוכרות (לא כולן נוכחות בפגישה כי חלק במשמרת...). אז נכון שאת לא בוחרת עם מי מהן ללדת ולפי הספר הן עשויות להתחלף בסוף המשמרת שלהן אבל לרוב הן מעדיפות לסיים את הלידה בעצמן ולא להתחלף.

לגבי ה"תפאורה" של מרכזים טבעיים - אני אישית לא רואה איך הייתי עוברת את הלידה בקלות יחסית (מבחינת כאבים) כמו שעברתי ללא אמבטיה/בריכה. לצערי באף חדר לידה רגיל אין אפשרות כזו אלא רק במרכזים טבעיים...

מרינהג

New member
אז "קירות"/חדר בליס עלות 1000 ש"ח

>>לפי ההבנה שלי לא נכון להגיד שאת משלמת רק על החדר, כי אין אפשרות לקחת את החדר בלבד ללא ליווי מיילדת של המרכז.

ברור שבמקרה הזה לא מדובר בתשלום עבור רק "קירות", אבל גם במקרה הזה גם המחיר בהתאים, משמעותית יותר מ1500 ש"ח שמשלמים על "קירות" בלניאדו.

פזית גל אור

התרשמתי ממנה עוד בסיור שהיא העבירה נראית לי ג'דאית בדיוק כמו שאני צריכה
והכי אהבתי אצלה שהיא ישר אמרה בתחילת השיחה שלא צריך לשלם לחדר טבעי בשביל ללדת טבעי ושהמיילדות ישמחו גם ללא תשלום לסייע למי שתרצה בחדרים הרגילים.

סיסייד

New member
אל תבני על מיילדת באוריינטציה טבעית בלניאדו

בלי שתהיה לך בחירה. מנסיון מר עם מיילדת אנטיפאטית ברמות שלא חשבתי... במיוחד מלניאדו.

למעלה