קרונועי "אסלינגן" בסרט - עכשיו.....

מצב
הנושא נעול.

עכשיו בערוץ 2 רואים את הסרט "אלכס חולה אהבה". בסרט ראו כרגע את אלכס נוסע לתחנת רכבת, ושם ראו קרונועי "אסלינגן", מישהו יודע באיזה תחנה מצולם הסרט? עוד משהו, אני רואה שניתן להגיע לרציף ללא קניית כרטיס, כדי להפרד מהנוסעים עד לעליתם לרכבת.

dvir golan

New member
תחנת לוד

עכשיו בערוץ 2 רואים את הסרט "אלכס חולה אהבה". בסרט ראו כרגע את אלכס נוסע לתחנת רכבת, ושם ראו קרונועי "אסלינגן", מישהו יודע באיזה תחנה מצולם הסרט? עוד משהו, אני רואה שניתן להגיע לרציף ללא קניית כרטיס, כדי להפרד מהנוסעים עד לעליתם לרכבת.
תחנת לוד
תחנה מאד פופולרית שמדובר בצילום סצנות לסרטים ישראלים, וזאת עקב המראה ה"עתיק" שלה.

../images/Emo51.gif

תחנת לוד
תחנה מאד פופולרית שמדובר בצילום סצנות לסרטים ישראלים, וזאת עקב המראה ה"עתיק" שלה.

וכמו בכל סיום של סרט ישראלי, סוף מרגש. האם מישהו יכול לאמת את המחשבה שלי לגבי האסלינגנים? (או שמא מדובר בקרונות ה"חומים") עוד משהו, אני יכול להגיד שזה בתקופה שהכרטיסן, היה מנופף בדגל ירוק לנהג.

שלילי בזנ"ט !!! לוד לוד לוד בלבד

דווקא לדעתי זאת תחנת ת"א דרום
שלילי בזנ"ט !!! לוד לוד לוד בלבד
מזהה את התחנה עוד מלפני השיפוצים שהיא עברה ב-5 השנים האחרונות. הזיהוי עפ"י השלטים של 4 רציפים, הפרסומת של בנק דיסקונט שאני זוכר בתחנה וכן עפ"י המעבר התת-קרקעי עם הלבנים הלבנות שהיה עוד מזמן המנדט הבריטי. בתחנת ת"א דרום ("החדשה" זאת ליד צומת הולץ) יש 4 רציפים אך אין מעבר תת-קרקעי. כמו כן בת"א דרום "החדשה" יש עמודי בטון בדומה למה שיש ברוב תחנות הדלק, משהו שמזכיר פטריה העשויה בטון שהראש שלה מרובע ושטוח. בסרט גם ראו במפורש שזאת תחנה עם מראה עתיק (בריטי). ת"א דרום הישנה, זאת שליד בית הדר (כתוב עליה בית המכס) היתה רק עם רציף אחד או שניים והיא פורקה ונסגרה בסוף שנות ה-60. לכן, התחנה היחידה שגם נראית עתיקה וגם יש בה 4 רציפים היא תחנת לוד. סיבה נוספת לצילום בתחנת לוד היתה העובדה שבשנת 86', אז צולם הסרט, היו פחות מ-6 רכבות ביום בסה"כ בתחנת לוד, כך שלא היתה בעיה תפעולית להביא רכבת מיוחדת לסשן של שעות צילום רבות. היום, למשל, הדבר יהיה כמעט בלתי אפשרי או אפילו בלתי אפשרי בכלל.

oren*

New member
בתחילת הסרט התלמידים נסעו לטיול

בתחילת הסרט התלמידים נסעו לטיול
שנתי באוטובוס אגד ישן (הסרט צולם בשנת 1986, כך שאולי מדובר באוטובוס ממוזיאון אגד?). גם כשאני הייתי קטן, היה אפשר להגיע ממש לרציפי הרכבת מבלי לרכוש כרטיס (באותם ימים נסיעה ברכבת הייתה מינימום טיסה לאירופה, אני זוכר איך התרגשתי כשעשו לי יום כיף פעם בשנה בנסיעה מת"א לחיפה). לפי מבנה הבתים, הרחובות וחוף הים, הסרט צולם בת"א.

ליילנד

New member
../images/Emo141.gif תחנת הרכבת ת"א מרכז

תחנת הרכבת ת"א מרכז
עוד כשפסי הרכבת היו למעלה בגובה התחנה ממש ביציאה ממנה, אז לא היו כרטיסים לכניסה ויציאה לתחנת הרכבת אלא רק לרכבת עצמה. וכן אז באמת ליוו את הנוסעים עד הרכבת ולא רק בסרטים. זה מזכיר ימים אחרים (אופס.... נוסטלגיה זה פורום אחר לא?)

ההגיון....

תחנת הרכבת ת"א מרכז
עוד כשפסי הרכבת היו למעלה בגובה התחנה ממש ביציאה ממנה, אז לא היו כרטיסים לכניסה ויציאה לתחנת הרכבת אלא רק לרכבת עצמה. וכן אז באמת ליוו את הנוסעים עד הרכבת ולא רק בסרטים. זה מזכיר ימים אחרים (אופס.... נוסטלגיה זה פורום אחר לא?)
ההגיון....
בסרט רואים את אלכס הולך ברגל לחוף הים. אבא שלי, בוגר בית ספר, "מכמורת" (תיכון ימי), זיהה תוך חצי שניה את חופי ת"א. בסרט רואים את אלכס נוסע באופניים לתחנה.

ליילנד

New member
אני מזהה אותה ב-99%

ההגיון....
בסרט רואים את אלכס הולך ברגל לחוף הים. אבא שלי, בוגר בית ספר, "מכמורת" (תיכון ימי), זיהה תוך חצי שניה את חופי ת"א. בסרט רואים את אלכס נוסע באופניים לתחנה.
אני מזהה אותה ב-99%
אני נסעתי פעם המון בשנות השבעים לחיפה ברכבת כמעט כל שבוע, ואחר כך לימי כיף עם הבנים שלי לחיפה. אני כותבת 99% ולא 100% רק בגלל שזה סרט ובסרט הם יכולים גם לצלם בתחנה שקטה יותר ו"לאפר אותה" עם תפאורות ואם באמת עשו כך, עשו זאת מצויין, כי אני ממש מזהה.

תחנת לוד

אני מזהה אותה ב-99%
אני נסעתי פעם המון בשנות השבעים לחיפה ברכבת כמעט כל שבוע, ואחר כך לימי כיף עם הבנים שלי לחיפה. אני כותבת 99% ולא 100% רק בגלל שזה סרט ובסרט הם יכולים גם לצלם בתחנה שקטה יותר ו"לאפר אותה" עם תפאורות ואם באמת עשו כך, עשו זאת מצויין, כי אני ממש מזהה.
תחנת לוד
צר לי לאכזב, אבל התחנה שבסרט היא אכן תחנת לוד, מכל הסיבות שכבר הזכירו אחרים, וגם מפני שבתחנת תל אביב מרכז המקורית היו רק שני רציפים (ומסילה מרכזית אחת).

../images/Emo51.gif חן! ומה לגבי הרכבת?

תחנת לוד
צר לי לאכזב, אבל התחנה שבסרט היא אכן תחנת לוד, מכל הסיבות שכבר הזכירו אחרים, וגם מפני שבתחנת תל אביב מרכז המקורית היו רק שני רציפים (ומסילה מרכזית אחת).
חן! ומה לגבי הרכבת?
האם אלו אכן קרונועי "אסלינגן"?

ליילנד יקירתי, צר לי לאמר לך

אני מזהה אותה ב-99%
שזיכרונך בגד בך קמעה. אם ראית את הסרט אזי בסוף נסיעתו המהירה באופניים הוא עובר במעבר תת-קרקעי בריצה בין הרציפים. מה שמייחד את המעבר התת-קרקעי הזה הוא מעין קיר הגנה (כמו מחסום) עשוי לבנים לבנות. עכשיו, תחנה מלפני שנת 87' שיש בה מעבר תת-קרקעי בין רציפים היתה רק לוד או בת-גלים. בת-גלים זה ברור שזאת לא התחנה. נשארה רק האפשרות של לוד. והיכן הבגידה של הזכרון, את שואלת? או, הנה. את בעצמך אמרת, וזה נכון מאוד, שהרכבת היתה מייד ביציאה מהתחנה באותו גובה של התחנה. לא היה שום מעבר תת-קרקעי בתחנת ת"א צפון (מרכז בשמה הפורמלי).

ליילנד

New member
באמת המעבר התתקרקעי

שזיכרונך בגד בך קמעה. אם ראית את הסרט אזי בסוף נסיעתו המהירה באופניים הוא עובר במעבר תת-קרקעי בריצה בין הרציפים. מה שמייחד את המעבר התת-קרקעי הזה הוא מעין קיר הגנה (כמו מחסום) עשוי לבנים לבנות. עכשיו, תחנה מלפני שנת 87' שיש בה מעבר תת-קרקעי בין רציפים היתה רק לוד או בת-גלים. בת-גלים זה ברור שזאת לא התחנה. נשארה רק האפשרות של לוד. והיכן הבגידה של הזכרון, את שואלת? או, הנה. את בעצמך אמרת, וזה נכון מאוד, שהרכבת היתה מייד ביציאה מהתחנה באותו גובה של התחנה. לא היה שום מעבר תת-קרקעי בתחנת ת"א צפון (מרכז בשמה הפורמלי).
באמת המעבר התתקרקעי
לא התאים לי לשום דבר ולמען האמת את התחנה של לוד אני ממש, אבל ממש לא מכירה, או קיי קיבלתי

אתה בסדר ?

ההגיון....
אתה בסדר ?
כי מה הבעיה לצלם סצינת נסיעה באופנים במקום אחד וכעבור כמה ימים לצלם את המשכה במקום אחר לגמרי? צריך רק להקפיד שהוא יהיה לבוש אותם בגדים ויראה קצת מזיע. זה הכל. הסרט אכן צולם בתל-אביב באזור שלא רחוק ממגדל שלום (יהודה הלוי, נחלת בנימין, הרחובות הקטנים שליד אלנבי וכדומה) אך הרכבת צולמה בתחנת לוד. לא בעיה גדולה לבצע את המונטאז' הזה. אפילו לא לקולנוע הישראלי של שנות ה-80...

singera

New member
הנה שירשור של תמונות מהסרט הנ"ל

אתה בסדר ?
כי מה הבעיה לצלם סצינת נסיעה באופנים במקום אחד וכעבור כמה ימים לצלם את המשכה במקום אחר לגמרי? צריך רק להקפיד שהוא יהיה לבוש אותם בגדים ויראה קצת מזיע. זה הכל. הסרט אכן צולם בתל-אביב באזור שלא רחוק ממגדל שלום (יהודה הלוי, נחלת בנימין, הרחובות הקטנים שליד אלנבי וכדומה) אך הרכבת צולמה בתחנת לוד. לא בעיה גדולה לבצע את המונטאז' הזה. אפילו לא לקולנוע הישראלי של שנות ה-80...
הנה שירשור של תמונות מהסרט הנ"ל

מצב
הנושא נעול.
למעלה