קמבאק של החורף-עדכוני ערב

• פותח הנושא m70
  • פורסם בתאריך

termometer

New member
אוליי לא שלג בירושלים..

אבל שלג בחרמון בשבילי זה מאוד משמעותי אני יהיה שם ב-5-6 בדצמבר(שישי שבת) וזה מאוד משמעותי אם ירד שם שלג...
ככה שזה מאוד חשוב בשבילי להתעדכן..

ערן ח11

New member
האתר יהיה סגור בשישי עקב ערפל ושלג

במיוחד ברכבל העליון. חבל על הנסיעה

ערן ח11

New member
זו הערכתי לפי המודלים מהבוקר ורשמתי

את תחזיתי לשלג בחרמון (בעיקר ברכבל העליון) כבר היום בבוקר

סוף שבוע הבא יכולה להיות מערכת

נחמדה שתוריד כמויות גשם יפות. שלג קל ורטוב צפוי ברכבל העליון של החרמון.לפחות כרגע רוחות חזקות לא צפויות ולכן השלג ברכבל העליון יכול לרדת בצורה יפה כמו בספר.אל תשכח שברכבל התחתון ירד גשם וזה לא הכי נעים לעלות רטובים למעלה.ספק אם הרכבל יהיה פעיל.

בשביל שלג כבד טוב ואיכותי נצטרך

לרדת מתחת לאפס מ"צ ברכבל העליון. רק שרשרת ענני C.B תוכל לדעתי לעשות זאת. האמת שזה ממש מוקדם לתת הערכות לשלג בחרמון לשבת הבאה. ביום שני נוכל לתת הערכה מדוייקת יותר.

Rama4

New member
תמיר, אם יהיו משקעים יפים אז

זה לא יכול להיות שלג קל הוא דווקא שלג כבד.

ראה הודעתי מעליך. אם יהיו משקעים

יפים וטמ"פ של מתחת לאפס אז יהיה שלג כבד. להערכתי ועל פי ניסיוני(הכולל אכזבות רבות) לחיזוי שלג, הטמ"פ ברכבל העליון נעה סביב אפס ויהיה צורך בעננים כבדים וטעונים בכדי להורידד את הטמ"פ מתחת לאפס. פרט נוסף שאני מתייחס אליו הוא הרוח- היא גורם חשוב בירידת שלגים, הרוח לא תהיה חזקה למדי ולכן הספק עדיין נשאר בליבי האם יהיה שלג כבד או קל. בכל מקרה מאד מאד מוקדם לקבוע!!!

m70

New member
יום שלישי-יום גשום.

מיקום המערכת בשלישי טובה בהרבה ממה שראינו אתמול.

ערן ח11

New member
בשלישי גשמים מקומיים עם ס"ר יחידות

מהצפון הרחוק ועד צפון הנגב. בקרקע אין ציקלוניות חזקה. להערכתי מדובר על התפתחות מקומית של עננות מעלינו. המצב נשאר ככה גם ביום רביעי ומתחזק-מתגבר בחמישי

m70

New member
יום רביעי

נראה שהמערכת נחלשת מעט עקב התרכסות ברום,זמנית.

m70

New member
בהמשך רביעי,לתוך חמישי

אפיק הרום מעמיק מאוד מצפון. יום גשום מאוד. חורף במיטבו.

ערן ח11

New member
התחזית שלי מהבוקר בתוקף - גשם מקומי

עם ס"ר יחידות בשלישי - רביעי מצפון הארץ עד צפון הנגב והתקררות. בחמישי - התחזקות - ממטרים עם ס"ר וברד. התקררות נוספת. שלג בפסגת החרמון בלילה. בשישי - גשום וקר. שלג בחרמון העליון. אלן - האם יש ארוחה??

למעלה