קמבאק של החורף-עדכוני ערב

• פותח הנושא m70
  • פורסם בתאריך

m70

New member
אם לא הייתי מורידן בעצמי מגפ"ס

הייתי חושד שממודל הפינגווינים

m70

New member
וההמשך קטלניייי../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif

שימו לב שבשבת אפיק רום בעל ערכים קיצוניים לתקופה מעמיק מצפון היישר לכיוונינו,ויכול לתדלק את המערכת ולהפכה לסערה של ממש בשבוע הבא. תכינו את הסירות. זה עקבי,ויגיע בענק.

Rama4

New member
אני לא חושב שזו אופטימיות זה מה

זה מה שרואים במודלים, פשוט.

משה, שים לב:

הרמה באירופה מתערערת ואפיק הרום שבעדכוני הבוקר היה מעט צפון לנו מצפין עתה מאד לכן, לצערי, קטנו מאד כמויות הגשם החזויות בשישי- שבת לעומת העדכון הקודם. גדי

m70

New member
דונט וורי גדי

עזוב מפות משקעים. לי לא זכורה גלישת אפיק כזה מצפון,שלא הסתיימה במערכת קיצונית. מבנה הרמה באירופה ידרים אותו עוד

profesorain

New member
אני מריח אכזבה רבתי

גפ"ס עד רביעי אפיק רום רדוד מאד נעלמו השקעים

profesorain

New member
../images/Emo4.gifזה מה שאני לא מבין

אולי הלחות הפעם תעשה את שלה ..כי המצב ברום ובקרקע על הפנים יחסית למה שהיה בבוקר

ערן ח11

New member
מדובר על א.י.ס רחב שיכול לסגור שקע

רדוד מול חופי הארץ. אוויר קר ברום ולחות רבה יכולים לגרום להתפתחות מקומית של ענני סי.בי ולגשם מקומי בעוצמות שונות עם ס"ר

טעות. זהו שקע שמתפתח ונע לעברינו

ולא א.י.ס שסוגר שקע. מה שמטעה זו העובדה שכשהשקע מתקרב לחופינו, קיים מערך לחצים שמקנה לכל העניין תצורה של כביכול סגירת שקע מא.י.ס ,אך זה כאמור ,לא המקרה. אפשר להיווכח בעובדה מהתבוננות בפאנלים השונים: GFS , EC

ערן ח11

New member
אבל השקע נבלע בא.יץס ביום שלישי-רבי

רביעי. שים לב שהוא לא נראה בולט במפות. רק כשהוא מתעמק מחדש בחמישי הוא מופיע כשקע קפריסאי לכל דבר

הוא אכן 'נטמע' באיזובר ששייך לא.י.ס

ולמרות זאת לא הייתי מגדיר את השקע ככזה שנגזר או נוצר בהשראת א.י.ס. הוא לא בולט במפות בין השאר משום שאינו עמוק במיוחד וקשה לאבחן שקעים כאלה במפות של טופקארטן ,בהן הקפיצות בין האיזוברים הן של 5 מיליברים.

למעלה