קלקסן ולידה

אור308

New member
קלקסן ולידה

היי,
שבוע 28 ואני נוטלת קלקסן 60 (בהמלצת קופרמינץ- אני הומוזיגוטית לmthfr)
מקריאה באינטרנט הבנתי שעושים זירוז לפני שבוע 40 במידה והלידה לא מתחילה לפני, זה נכון?
לדעת קופרמינץ הקלקסן הוא טיפולי והרופא שלי חושב שהקלקסן מניעתי, לא יודעת אם זה משנה את הטיפול לקראת הלידה.
ועוד שאלה, התחלתי את ההריון עם משקל 58 היום אני בערך 68 והרופא שלי אומר ש60 זה מספיק ומלכתחילה היתי צריכה להיות עם 40, אני סומכת על הרופא שלי, אבל לא יודעת אם יש טעם ללכת לקופרמינץ בשביל חו״ד לגבי מינון.
אשמח לעזרה :)

Pims77

New member
מצב דומה לשלך..

גם אני עם mthfr ומקבלת קלקסן 60. אני במשקל יותר גבוה משלך, הייתי בייעוץ אצל קופרמינץ (לא זוכרת את השבוע, אי שם באמצע 20+) ובהמלצתו עליתי ל 80, לאחר כמה שבועות אשפזו אותי בהיי ריסק בגלל דימום, אחרי ששללו הפרדות שליה וכו, הרופא המטפל (שלא מאמין בכלל בנחיצות הקלקסן) ביקש שאחזור לפחות ל 60 כדי למנוע הישנות של דימום, חזרתי חזרה ל 60..
מבחינת הרופא המטפל אין צורך להגיע לזרוז היות ובמקרה שלנו (mthfr הומוזיגוט) אין בעצם התוויה לטיפול בקלקסן מבחינתו אני יכולה להפסיק להזריק בשבוע 37 ולהמתין להתפתחות של לידה. אני לגמרי בדילמות בעניין

מבחינת קבלה של אפידורל, עם קלקסן 60 צריך להמתין לפחות 12 שעות לפני שמאשרים אפידורל, לא יודעת כמה זמן צריך להמתין עם מנה גבוהה יותר.

אור308

New member
אנחנו באמת באותו מצב :)

אני אהיה אצל הרופא שלי שבוע הבא ואשמע מה דעתו..
אעדכן אותך :)
בכל מקרה הבנתי שעם קלקסן 60 צריך לחכות 24 שעות עד מתן אפידורל ועם קלקסן 40 מספיק 12 שעות.
ואין מצב שהייתי מפסיקה עם הקלקסן בשבוע 37.. רק מהחשש הכי קטן שחס וחלילה יקרה משהו.

זה תלוי בבי"ח ולא במינון

לרוב- 24 שעות....
וגם אני לא ממליצה להפסיק קלקסן בשבוע 37- אלו השבועות הקריטיים בהם ח"ח קורים גם אסונות

Pims77

New member
היות ואני במעקב בת"הש אני

מניחה שזה תואם את מדיניות בית החולים. .
עינב איך היית מציעה לנהל את זה? להמשיך קלקסן ולבקש זירוז? אם כן באיזה שבוע? אני באמת לא יודעת איך לפעול בנושא והזמן להחלטה מתקרב (טפו 555)

בתה"ש

זה בעייתי כי הגישה שלהם לקרישיות יתר איך נאמר? לא משהו....
לא בטוחה שיסכימו לזירוז
אבל שוב אני בשום אופן לא הייתי מפסיקה קלקסן. זו גישה שלא מבינה את מהות הבעיות שקורות בשבועות האלה

Pims77

New member
אז בעצם זה

פשוט להמר שהלידה תאותת לפני שתגיע ואספיק לא להזריק באותו יום כדי לאפשר את הסיכוי לאפידורל?
מייאש משהו..
אני חושבת כן אולי לרדת ל 40 מג כדי שבוודות לפחות לא ידרשו ממני 24 שעות של הפסקה

rabit11

New member
לא משנה המינון- זה עדיין 24 שעות הפסקה....

וגם זה לא ודאי, כי אם המרדים יחליט שלא לתת, כמו במקרה שלי (בהריון הקודם) אז לא תקבלי, ואני ילדתי בחיפה.אפשר להתמודד עם הכאב....
, לגבי הלידה הזאת ברביעי אני אמורה לקבל זירוז ונאמר לי להפסיק 24 שעות לפני, וזה יהיה בבית חולים אחר. אז כנראה שההוראות ל24 שעות הן אחידות.
בכל מקרה בהצלחה

Pims77

New member
לא הייתי קובעת את זה בוודאות...

הרופא שלי הוא מנהל מיון יולדות בתה"ש.. אני לא מאמינה שהוא זורק 12 שעות סתם מהשרוול, אני מניחה שזה הקו המנחה של בית החולים הספציפי הזה.
זה לא אומר כמובן שיכול להיות מרדים שיחשוב אחרת..

זה לא מולט

עם 40 ואפילו עם 60 יש מרדימים ויש בתי חולים שיתנו אפידורל
בכל מקרה לידה ראשונה בד"כ לא מתחילה ונגמרת ב-12 שעות. השלב הפעיל (מפתיחה 3-4) בממוצע בלידה ראשונה הוא 12-15 שעות. ולפני זה יש שלב לטנטי שלפעמים לוקח יום=יומיים. יש זמן להפסיק... ואם הלידה כ"כ מהירה שאין זמן- אין ברירה ולא מקבלים אפידורל. לכן חשוב להכין את עצמכן גם לתרחיש הזה
(ויש עוד תרחישים- למשל שנותנים לכן אפידורל והוא לא עובד- קרה לי בלידה השניה)

Pims77

New member
תודה

אני מודעת לאופציות האלו ובהחלט מכינה את עצמי למצב של לידה לא מאולחשת (עד כמה שאפשר)
בעיקר קוראת ומנסה להתכונן נפשית למצב כזה כדי לא להיתפס לפניקה.. אני גם מאוד חוששת מהאפידורל עצמו (מבחינת תופעות לוואי, עיכוב הלידה, חוסר בתנועתיות וכו') כך שבכל מקרה יש בי איזו תקווה שאצליח להתמודד ללא אלחוש
הלידות של אמי היו מאוד מהירות, לכן אני חוששת ממצב שבו לא אוכל להפסיק את ההזרקה לפחות יום לפני (אבל גם מקווה ללידות כמו שלה)

אור308

New member
עינב שאלה..

בגדול אותי סיכרן אם עושים זירוז בערך בשבוע 38-9 בגלל הקלקסן..
אז אני מבינה שאם מדובר בקלקסן מניעתי (שעד כה כל הרופאים שהייתי אצלם אמרו שמדובר במניעתי- למרות שאני מאמינה שאכן הוא טיפולי, אבל זה ממש לא משנה מה אני חושבת ;() הרוב המוחלט לא מתערב וגם יתנו לי להגיע לשבוע 40? או גם יותר?
את יודעת איך בלינסון בעניין הקלקסן?
כי אני ממש מקווה ללדת בלי השריית לידה ובלי זירוזים (אבל קודם מחכה להגיע לחודש 9. :))

זה לא תלוי מינון

זה תלוי אם יש בעיית קרישיות יתר או לא
אם יש MTHFR אז בהחלט יש בעיית קרישיות יתר
אני מבינה את החשש מזירוז. ומצד שני החשש ממה שיכול לקרות לאחר שבוע 38-39 הוא גדול יותר מבחינתי מכן או לא זירוז
הסיבה לזירוז היא הקרישיות. משבועות 38-39 השיליה מתחילה לא לתפקד באחוזים גבוהים. זה אומר שהסיכוי להאטה בגדילה ו/או רעלת ו/או הפרדות שיליה ו/או הפסקת דופק גדל פי 10 בשבועות האלה לנשים עם קרישות
לא יודעת איך בלינסון- לדעתי לא מהמחמירים. אבל מבחינתי זו לא סיבה לבחור בהם ולסכן את העובר
בעבר תה"ש למשל גם לא אפשרו לעבור את שבוע 40

אור308

New member
אז איך מתנהלים?

עדיין לא החלטתי איפה ארצה ללדת זה או בבלינסון או בתל השומר.
איך מתנהלים? מגיעים לביה״ח ומבקשים זירוז? צריך הםניה מהרופא המטפל? ואם הוא לא יהיה מוכן לתת? מבחינתו אין לי בעית קרישיות

אז רגע גם לי יש שאלה בנושא

לי יש בעיית קרישיות מאובחנת (קריש דם שנגרם עקב טיפולי פוריות).במקרה שלי הלכתי לייעוץ אצל קופרמינץ והוא וההמטולוג שלי מתל השומר
הסכימו על אותו מינון של 100, ואפילו ההמטולוג העלה לי את המינון אחרי בדיקת anti xa (של לפני הזרקה, לא ה-3 שעות אחרי)
ככה שהיום אני מזריקה 60 * 2 ביום וההמטולוג עוקב אחרי כל כמה שבועות. עוד לא שוחחנו על הלידה כי יש זמן
אבל ממה שאת יודעת באיזה שבוע מומלץ לבצע זירוז?

בד"כ 38-39

אגב- אין לי נסיון עם הבדיקה של לפני ההזרקה. לי תמיד בודקים 3.5 שעות אחרי

הוא בדק לי גם וגם

הבדיקה של 3.5 שעות אחרי היתה תקינה והבדיקה של לפני ההזרקה הבאה הראתה שכנראה החומר מתפוגג
מהר מדי אצלי , זה הראה כאילו לא הזרקתי קלקסן בכלל ולכן הוא פיצל לי ל-2 ל-60 כל פעם

אצלי תמיד

משבועות 18-20 מפצלים בלי בדיקה.. פשוט בהריו הפינוי מהיר יותר מהרגיל ומקובל לפצל מי שבמינון מעל ל-60 ליממה

למעלה