קודם כל...

yairfridman

New member
קודם כל...

קודם כל תודה רבה לכל מי שענה לי לשאלתי הקודמת, עזרתם לי רבות. שאלתי השנייה היא: רוב הודעות הפורום פה טוענות כי האוניברסיטה העברית הינה בעלת הפקולטה הטובה ביותר לרפואה בארץ. אינני מתנגד לטענה זו אך אני מעוניין להבין אותה ולהבין על סמך מה אתם קובעים זאת ועל פי אילו קריטריונים? דבר שני, שמתי לב כי אינכם מתייחסים כלל וכלל למוסד האקדמאי "הטכניון" אשר לפי דעת כולם נחשב לאחד ממוסדות האקדמיה הגבוהים בארץ וכל ידי לא מעטים לטוב ביותר, מדוע הוא זוכה ליחס שכזה וכמו כן מהי רמת הפקולטה לרפואה שם (לפי דעתכם כמובן)? תדוה מראש, יאיר.

ולדי

New member
תשובה

טוב, אנחנו קובעים שהפקולטה לרפואה בירושלים היא הכי טובה בארץ, כי פשוט טוב לנו כאן. אני אישית גם שומע דברים מאנשים בפקולטות אחרות, ואני רואה שהיחס לסטודנטים אצלנו יותר טוב, והקרבה ל"הדסה" גם עושה את שלה - רוב המרצים הקליניים הם גם רופאים בפועל, מה שבהכרח נותן הוראה יותר טובה ומעודכנת. עם זאת, כמו שכבר אמרתי, כל הפקולטות בארץ מוציאות בסופו של דבר רופאים טובים מאוד, ולכן אין לי ולו מילה אחת רעה לומר עליהן מהבחינה הזו. גם שם יש מרצים טובים, לימודים איכותיים ומבחנים קורעים. אבל מה - רוב המחקר הרפואי בארץ מתבצע באוניברסיטה העברית. ובקשר לטכניון - הפקולטה לרפואה שם, כמו שכבר אמרתי בהודעה הקודמת, קצת לא שייכת למקום שבו היא נמצאת. הטכניון הוא מוסד מכובד מאוד בתחומי ההנדסה והמדעים המדויקים - הוא פשוט הכי טוב בארץ בדברים האלה - אבל הרפואנים מרגישים שם קצת לא בבית. הרמה של הפקולטה לדעתי בסדר גמור - בחיפה יש בתי-חולים מעולים (רמב"ם לדוגמא), וגם משם יוצאים מחזורים גדולים של רופאים. אין לי מושג למה היחס לפקולטה שם מזלזל - אולי זה כי חיפה זה קצת רחוק ממרכז העניינים....

piql7

New member
Response

Yair - Each is unique in its own special way. One of the reasons for saying that Hebrew U is the best that there is is the following: Let´s say that you are applying for a position in a hospital in any Christian country, or many others, too. When they ask you where you learned medicine, and you say "Technion" or "Ben Gurion University" or even "Tel Aviv University" they may not know where that is, or may not have heard of the school. On the other hand if you say "Jerusalem", most of the world has heard of that city, even if they haven´t heard of the school. It is also the oldest med-school in Israel, which means more of its doctors are out there. I am not against any other schools. Each is unique in its own special way. The Technion is great in the sciences, and many of the more technical disciplines. I hope that this has been a little bit helpful, and that I don´t get "bashed" by all of the other med-schools because of this message. Have a nice day. Sincerely, PIQL7

למעלה