קבלת החלטות -

אנילה1

New member
הדס, טוב שההתלבטות היא רק בדברים

קטנים, כך את לא עושה שגיאות גדולות. אם אני מתלבטת בין לזרוק דברים ובין להשאיר, אני בוחרת בלזרוק, כי אז יש לי מקום לדברים חדשים שנכנסים לחיי, וזה יותר מעניין מהדברים הישנים מן הסתם.

רננהלי

New member
החלטות

אני חושבת שהבעיה שלי היא בד"כ לא ההתלבטות בין 2 דברים, אלא בין האם לעשות צעד לקראת משהו או להישאר בחוסר עשיה. או שאולי לא עומדות בפניי בחירות מוגדרות שאני יכולה לבחור ביניהן, אלא משהו אמורפי כזה, ואז אני נשארת בחוסר עשיה כי מפחדת מההשלכות שלה. יש דברים שאני הרבה זמן רוצה לעשות: ללכת לחוג ריקוד, ללמוד גיטרה או להתקדם בפסנתר. ובמקום לתפוס דבר אחד אני פשוט נשארת במקום בגלל התלבטויות: מה אם לא יהיה לי כסף, אני הרי לא בטוחה אם העבודה מספיק מסודרת, או שאולי אני ארצה להוסיף שעות בעבודה אחרת ולא יהיה לי זמן. או אם אני ארצה לשכור דירה אז אני אצטרך להצטמצם ואני לא אוכל להרשות לעצמי גם חוגים. וכל מיני תירוצים כאלה שמשאירים אותי בחוסר עשיה. בצות - כמו שאת מכנה את זה יעל. אני מחכה שתתחיל השנה שדברים יתבהרו ואני אראה את הסדר יום שלי ואז להחליט. אבל משום מה כבר שנים לא ממש מתבהר הסדר יום שלי. צרך לחיות ולפעול גם בחוסר ודאות. דוקא השנה כן החלטתי ללכת ליוגה למרות ההתלבטות הכלכלית. אבל כל החלטה גורמת לי עוד יותר לא להחליט את ההחלטות האחרות, כי יש לי פחות זמןופחות כסף וכו' וכו'. אוף. ופתאום נראה לי כאילו גלשתי לנושא אחר בכלל...

אופיפה

New member
אהבתי את הדוגמא...

של הדתקיעות מול דרך מתפצלת. אכן התלבטות היא מקום לא טוב להיות בו זמן רב. וגם אצלי זה קורה הרבה לצערי.

loreleii

New member
לקיחת החלטות התלבטויות

המון שנים התלבטתי שעות בבחירות קטנות, בין דברים , בקניות, לפני מעשה....ובזבזתי על זה הרבה אנרגיה. בזמן אחרון אני מרגישה שאני מגיבה אחרת כאשר אני צריכה להחליט בעיקר בנושאים חשובים, (אני עדיין יכולה להישאר שעה וחצי בסופר עד שאני מסיימת את הקניות, אבל אני גם נהנית מזה).כלומר אני עושה סדר עדיפויות ולוקחת אחריות אליו.אבל גם אני יותר מתייחסת ל"איך", איך אני מתמודד עם הצורך בהחלטה ,מאשר עם ה"מה". בסופו של דבר כל החלטה יכולה להיות נכונה, כל עוד אני מחוברת לעצמי ולעולם. בחודשים אחרונים ממש הרגשתי שאני עוברת סוג של "מסע" בחיפושיי אחרי מקום מגורים...ועברתי שם המון מצבים שונים, התלבטויות, איך אני אדע מה נכון, איך אני אמצא משהו שעונה לכל הקריטריונים, מה בכלל חשוב לי... עד שלאחר תקופת חיפוש, ההחלטה פשוט היתה מאוד מובנת מאליו וללא התייעצות (שזה די ראוי להערכה אצלי). אבל אני יודעת שאני גם צריכה את הזמן להחלטה, הזצןן לדברים להתגלגל, בלי להינעל(לפחות להשתדל שלא), כי לקחת החלטה בתוך לחץ זה גם לא נכון. כמובן שהכל תלוי במקרה. אני מקווה שלא התפלספתי מידי והייתי לפחות קצת ברורה. ערב נעים לכולם

למעלה