צריכה המלצה לחנות

ק ר מ י

New member
אם כך- לתמונות תקריבים מהסוג הזה

ובשביל להשיג "בוקה" חלק ויפה, על איזו עדשה אתה ממליץ.

slarti

New member
עדשת מקרו כמו ה-60/2.8

או טמרון 60/2.

קחי בחשבון שזה עדשות כבר בתקציב אחר, אבל גם ברמה אחרת.

אני החלפתי את הקנון 50/1.8 שלי בטמרון 60/2 - אורך המוקד המעט ארוך יותר הוא מוצלח יותר, הבוקה נהדר, והיא מאפשרת להיות גם עדשת פורטרטים וגם עדשת תקריבים.

תקריב או מאקרו?

כי לצרכיך,פורטרטים,פנים או מאקרו,
לטעמי ומניסיוני,
עדשת מקרו כמו ה90\2.8 - יש לטמרון,למשל,עולה הרבה פחות מעדשת הניקון המקבילה,אם רוצה לחסוך בתקציב
או המקבילה של ניקון שהבנתי שהיא תענוג,יש בה גם מייצב

אפשר להתחיל מאורך מוקד של 60 ממ ,כמו עדשות המקרו הקצרות למיניהן,עולות ושוקלות פחות.
הן גם מאוד איכותיות.
יותר לצילום גוף שלם או רוב הגוף,ממרחק (לא אהבתי להתקרב איתן לצורך צילום פנים).

כדאי לברר לעצמך,בעזרת העדשה הנוכחית שלך:
לצלם פורטרט כפי שאת אוהבת-פעם ב60 ממ ופעם ב105 ממ ולהחליט.
המקרו כבר מובנה בעדשה בה תבחרי (עדשת מקרו).

כל עדשה אחרת,שאינה 'מאקרו' אמיתית,תתן 'כאילו' תקריב,לא באמת.

אולי אולי,עדשה שמצוין בה יחס הגדלה של 1:2 ומאפשרת צילום מקרוב (הקנון 35 F2 היא כזו,נחמדה,אבל לא מחליפה באמת עדשת מקרו)

לחיסכון כספי ניתן לחפש ביד השניה,עדשה שמורה.לא חייבים לרכוש חדש במחיר מלא בחנות,אלא אם כן ההפרש זניח.

זו דעתי.

ה100 ממ מאקרו אצלי,כשהיא על המצלמה,מעולה גם לפורטרטים,גם למאקרו.היא החליפה את ה60 ממ ממנה התחלתי (או ה50 ממ) והרבה יותר נוחה,בעיני.

shuli 1

New member
זהו מחיר טוב לעדשה זו עם אחריות הדר

מחירים נמוכים יותר תוכלי להשיג בחנויות בתל-אביב אבל עם אחריות שאינה של הדר ולתקופות קצרות יותר.
בחיפה לא נראה לי שתוכלי להשיג מחיר טוב יותר.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=678770

shuli 1

New member
ואגב תוכלי לראות בקישור

כי חנויות המוכרות עם אחריות הדר (דוגמאת פוטו שורץ, פוטו נגבה, יוגנד ושפע) מוכרים את העדשה במחיר די דומה.

dudi4321

Member
שכחת לכתוב לאיזה גוף המצלמה.

אולי במקרה יש לך גוף מלמה פול פריים. או האם קרופ היותר עממי?
גם אני ממליץ על עדשה 35 מ"מ 1.8 G שהיא נהדרת לצילומי פורטרטים.

ק ר מ י

New member
אוקי...התבלבלתי קשות.

אני לא יודעת אם אני מרגישה ספק בעדשה שבחרתי, אבל בסופו של דבר לא קניתי אותה היום.
אני אלמד עליה עוד קצת ואחליט.

ק ר מ י

New member
ו- steiff

לומר שכל מה שיש בעדשה הזו זה מחיר נמוך מזלזל גם בעדשה וגם במי שהחליט כי היא מתאימה לו.
אני מכירה לא מעט אנשים שמשתמשים בה ומרוצים מאד.

steiff

New member
אבל...

בעצם, כל מה שיש בעדשה הזו זה מחיר נמוך. לא באמת משנה איך נהפוך את זה...
מרבית אלו שמשתמשים בה ו״מרוצים״ פשוט לא ניסו עדשה אחרת ומה שמדבר מגרונם זה הדיסוננס הקוגניטיבי.

DorSht

New member
אני אעיד על עצמי.

היו לי את שתי הגרסאות של ה50 (1.8 ו1.4)
ואת ה35 1.8

למען האמת, ואין לי שום דיסוננס קוגנטיבי, כי אין לי אף אחת מהן כרגע,
ה50 מ"מ הייתה הרבה יותר שימושית ומהנה לדעתי. אחלה של עדשה לתנאי תאורה לקויים, אחלה חדות, לדעתי מתאימה לצילומי פורטרט (לדעתך לא, אבל אי אפשר לריב על זה כל היום), בנוסף מצאתי אותה שימושית לצילומי מזון.

DorSht

New member
ועוד משהו ששכחתי לציין...

יש לי עדשה עם אורך מוקד מאוד קרוב ל85 מ"מ... המאקרו 90 מ"מ שלי.
להגיד לך שמצאתי את אורך המוקד הזה מתאים לפורטרטים? לא ולא.

ק ר מ י

New member
מצאת שיש הבדל גדול

בין ה 50 1.8, ל 50 1.4 מבחינת איכות התמונה והבוקה?

ravivme

New member
אין הבדל גדול, אם בכלל

במבחן עדשות 50 מ"מ לניקון, שכלל 7 עדשות שונות, ניצחה באופן מפתיע הניקון 50 1.8G. זו שאת מתעניינת בה.
הבוקה שלה לא מדהים אבל הוא סביר.
זו עדשה מוצלחת.
לקחת בחשבון שהצבעים קצת קרירים.

DorSht

New member
היו לי את דגמי הD של העדשות

שאינם רלוונטים למצלמה שלך כי לא יהיה פוקוס אוטומטי,
התרשמתי מה1.4 לטובה בכמה דברים:
1. איכות הבניה
2. מהירות הפוקוס
3. חדות טובה יותר בצמצמים פתוחים

החסרון כמובן טמון במחיר. קניתי את ה1.4 משומשת במחיר טוב למדי.

ravivme

New member
לא יודע לאיזה בונקר נכנסת היום

אבל לא יעזור אם תתחפר בו עוד יותר עמוק.
אני לא מסכים איתך ואתה יודע את זה.
היתה לי 50 1.8 והיתה לי גם 85 1.8, כך שיש לי ניסיון עם שתיהן.
מכרתי אותן עם כל ציוד ניקון שהיה לי.
חזרתי ל- 50 מ"מ כי זה אורך מוקד טוב שאפשר לעשות איתו כמה דברים כולל צילום פורטרטים. 85 מ"מ לא קניתי. היא מוגבלת מאוד.
למען האמת גם היום השתמשתי ב- 50 מ"מ (לא ניקון), ואני אמשיך להשתמש בה כזו גם בלי דיסוננס קוגניטיבי.

העדשה הספציפית שפותחת השרשור מכוונת אליה היא גרסה G, ואינה זולה כמו גרסה D.
היא עולה כמו ה- 35 מ"מ, כך שאין פה רק עניין של מחיר.
ה- 50 מ"מ מתאימה יותר לצרכים שתוארו.
האופציה הנוספת ששווה לשקול זו מאקרו 60 מ"מ. היא תענה על הצורך בתקריבים על חשבון צמצם פחות פתוח ותוספת מחיר.

steiff

New member
בסוף גם אתה תראה את האור

את מה שאני אומר היום אני טוען, באותו להט ושכנוע, כבר מיומי הראשון בפורום.
מאומה לא השתנה. צלמים ממשיכים לקנות 50 מ׳מ כי היא זולה וחדה ובעלת עומק שדה רדוד. זה לא הופך אותה למתאימה לשימוש לצילום פורטריטים. גם גרסת G, למרות ה״בוקה״ המשופר, עדיין לא תהיה הבחירה הנכונה למטרה שלשמה היא נרכשת.

sagiKor

New member
או שאולי...

עמדתך תשתנה מעט ותתרכך מעט.

אני מסכים ש 50מ"מ הופכת להיות מאד נישתית בעידן הקרופ.
אני מסכים שהטענה שעולה ממובילי דעה שזאת עדשה חובה בתיק היא טעות ומטעה. העובדה היא שתמיד יש כמה כאלו למכירה בלוחות היד-2 השונים כי לא מעט אנשים בסופו של דבר מגלים שהיא לא מתאימה להם.

זה לא אומר שאי אפשר להשתמש בה, זה לא אומר שאי אפשר לצלם איתה פורטרטים כשלא מדובר בצורך מסחרי לבוק של דוגמנים.

עולם הצילום השתנה מאז תקופת הפילם, גם מבחינה טכנולוגית, גם מבחינת הכלים, גם מבחינת סגנונות הצילום והגישה לצילום. צילומים היום נראים מאד שונים מאיך שנראו צילומים בפילם כאשר לא נופלים לבור הפריסטים של סרטי צילום ישנים...
היום כצלמים מקצועיים בוחרים לעיתים לצלם באייפון גם פורטרטים של דוגמניות ב 30מ"מ, זה חלק מהלוק התצלומי בעידן הנוכחי. הדיוק הפיסיקלי היום כנראה פחות חשוב מאשר בעבר, ואולי הוא מעולם לא היה חשוב מלבד קומץ שמפריע להם שהאף מעט גדול במציאות (משהו שרק מי שמכיר את המצולם *אולי* ישים לב אליו).
הגישה הבלתי מתפשרת שלך מתחילה לצרום מאד. זה בסדר להחזיק בדעה הזאת, זה אפילו חשוב שתייצג בדיונים את הגישה הזאת, לתת לאנשים את כל המידע, להסביר יתרונות וחסרונות. אבל הנחרצות שלך טועה ומטעה.

אבל כל זאת לא ממש משנה, עם הנהירה של היצרניות הגדולות לחיישן המלא היא עוד תחזור לגדולתה, אז בטח המחירים יקפצו אז אולי שווה להשקיע באחת שתהיה בתיק, הרי היא חובה לא?

למעלה