ציפרלקס ואלפרליד

פוניתה

New member
ציפרלקס ואלפרליד

שלום לכולם, אני לא יודעת אם זה הפורום הנכון להפנות אליו את השאלה שלי, אבל אנסה.
לאחר שנים רבות שבהן אני סובלת מכאבים פסיכוסומטיים בכלל והתקפי חרדה (לעתים לא מאוד רחוקות גם דיכאון) בפרט, קיבלתי מרופאת משפחה ציפרלקס. התחלתי עם 5 מ"ג ליום. כבר באותו לילה התחלתי להתעורר מס' פעמים עם בחילות קשות והרגשה של "סמרטוט" וחוסר אנרגיה מטורף. וככה זה בכל יום מאז שהתחלתי עם התרופה, כבר שבועיים וחצי מאז.
משיחות שעשיתי עם אנשים שנוטלים את התרופה בעצמם, הם אומרים שגם אצלם תקופת ההסתגלות הייתה קשה ואחר כך התרופה עשתה להם טוב.
בעקבות התופעות, ביקרתי אצל פסיכיאטר לפני כשבוע וחצי - לא רק שהוא טען שהתופעות הנ"ל נורמליות ויעברו עם ההסתגלות לתרופה, הוא גם אמר שתוך כחודש מתחילת התרופה, אצטרך לעלות למינון של 15 מ"ג.
מאחר ואני עדיין לא ממש מתפקדת (אם כי ההרגשה ה"סמרטוטית" הכללית השתפרה) הלכתי היום לרופא משפחה אחר. הוא אמר בתוקף שהוא לא מכיר אף אחד שהתלונן על תופעות כל כך קשות עם הציפרלקס, אמר שהיא לא מתאימה לי, הורה לי להפסיק אותה ונתן לי מרשם לאלפרליד במקומה, כלומר לקחת כל יום.
מקריאה באינטרנט הבנתי שהכדור הנ"ל לא מומלץ ללקיחה בכמות גדולה, אלא בתדירות שהיא לא גבוהה.

בבקשה, אני באמת לא יודעת כבר מה לעשות מאחר וכל אחד אומר לי משהו אחר.
יש כאן מישהו שיכול לשפוך אור בשבילי?

bababingo148

New member

עד 15מג זה עשה לי טוב כשהגענו ל 20 מג הרופא הפסיק את הכדור תופעות לואי לא טובות

bababingo148

New member
מלח פלפל

ה 5מג היה נחמד 10 מג נתן קצת שלוה ב 20מג זה הפך לסיוט נסעתי מיד לרופא ואמר לי להפסיק.....מאז לא המשכתי עם הכדור הנ"ל....

bababingo148

New member
אוי וי

תודה על ההשתתפות במצב המגעיל ולא צפוי שנקלעתי אליו.....כמו שכתבתי. ה 5מג ,10מג ,היה בסדר (כדי למנוע ממך בהלה מיותרת)מאז אני קורא 5 פרקי תהלים לפני שאני פוגש רופא ....

והנה סיבה אחת למה לא נותנים בפורום ייעוץ תרופתי

אף אחד כאן לא רופא ולא רוקח. כל ניסיון שבו מדובר הוא ניסיון אישי של הגולש ותו לא, ואין להסיק ממקרה של מישהו אחד למקרה של מישהו אחר. את צריכה לקחת את מה שנאמר כאן בערבון מאוד מוגבל ולזכור מה שכתבתי. מי שמגיב כאן זה רק מניסיון אישי, ולא בהכרח אצל כולם יהיו אותן תופעות. תביאי את זה בחשבון לפני שאת נתקפת חרדה מסיפורים של אנשים.

bababingo148

New member
בדחילו ורחימו

כתבתי שעד מינון מסוים התרופה פעלה היטב עם העלת המינון הענין השתבש לחלוטין.אני מאחל בריאות ושמחה לכל חברי הפורום.כיום אם יש חרדה או עצבות אני קם מהמיטה ומנקה את הבית ממש מתיגע ומזיע ,מטאטא מסדר ,מאורר עד שלב של הזעה ,פעילות בבית לא צריך חדר כושר,אחרי כן יושב ליד השולחן עם נס קפה וחלב ועולם נראה הרבה יותר טוב

פוניתה

New member
תודה לך על התשובה

את יודעת אולי איפה כן אוכל לקבל ייעוץ תרופתי?

יש בתפוז קומונה בשם 'פסיכיאטריה לכל', תבקשי להצטרף

או באתרים כמו דוקטורס, כמוני (אם אינני טועה). כמובן תוכלי להישאר ולשתף אותנו (חוץ מהקטע של ייעוץ תרופתי)

אופירA

New member
מנהל
אלפרליד הוא קסנקס.

קסנקס הוא מקבוצת הבנזודיאזפינים, כלומר ממכר, ולא עדיף לשימוש תדיר. תקחי את זה כרגע זמנית, ותקבעי פגישה עם פסיכיאטר - רצוי קבוע שמכיר אותך.
ספרי לפסיכיאטר כל מה שנאמר לך ע"י 2 רופאי המשפחה והפסיכיאטר האחד, ושאלי אותו אם הוא יכול להחליף את הציפרלקס לכדור אחר מאותה משפחה, אך לא ממכר. יש הרבה כדורים לא ממכרים נגד חרדה. אם הוא דווקא מעדיף קסנקס (אלפרליד) לבעיה שלך, אז שהוא יחליט על כך, ולא רופא משפחה כלשהו.

bababingo148

New member

לחפש ולברר מי הרופא אם אחוזי הצלחה הכי גבוהים בתחום שלו....ואת זה אמרו לי מומחים בתחום הרפואה

פוניתה

New member
בינתיים אני הולכת לפסיכי' דרך הקופה..

בתקווה שהוא טוב.
אני לא יודעת, הייתי אצלו רק פעם אחת.

למעלה