צה"ל איתר את החשוד בסרטון ההמרדה: "הפרטים הועברו למצ"ח"

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
הנואם קרא לשר הביטחון יואב גלנט להתפטר. "אתה לא יכול להיות שר ביטחון", אמר. "אתה לא יכול לנצח את המלחמה. אתה לא יכול לפקד עלינו. והנה אני מודיע לך - אם אנחנו לא נלך עד הניצחון, מאה אלף חיילי מילואים יישארו על הגדר. לא נזוז מהגדר. אנחנו נקרא לתושבי מדינת ישראל להגיע לעזה תחת אבטחה של הצבא שלנו. אנחנו נקשיב למנהיג אחד. זה לא שר הביטחון, זה לא הרמטכ"ל - זה רק לראש הממשלה".

לאיזה צד לדעתכם שייך הנואם?

Harrington

Well-known member
מנהל
הנואם קרא לשר הביטחון יואב גלנט להתפטר. "אתה לא יכול להיות שר ביטחון", אמר. "אתה לא יכול לנצח את המלחמה. אתה לא יכול לפקד עלינו. והנה אני מודיע לך - אם אנחנו לא נלך עד הניצחון, מאה אלף חיילי מילואים יישארו על הגדר. לא נזוז מהגדר. אנחנו נקרא לתושבי מדינת ישראל להגיע לעזה תחת אבטחה של הצבא שלנו. אנחנו נקשיב למנהיג אחד. זה לא שר הביטחון, זה לא הרמטכ"ל - זה רק לראש הממשלה".

לא כל כך אכפת לי לאיזה צד הוא שייך. אכפת לי אם דבריו היו דברי טעם או לא ו/או אם ראוי שיאמר אותם (כשהוא בתפקיד כביכול). אגב לכנות את הסרטון "סרטון המרדה" זאת נקיטת עמדה/צד בעניין בפני עצמו :). ודאי כך לאחר שנה בה נחשפנו לעשרות אירועי המרדה אם לא יותר, אבל 'מהצד השני'. אירועים אלו כמובן לא טופלו, אף לא אחד מהם, כאירוע המרדה.

אפרת10512

Well-known member

האמירות הן לא הבעייתיות, הן דעה פוליטית.
השימוש במדים הופך את כל העניין לבעייתי.
אישית, קשה שלא להרגיש שהדברים יוצאים ללוחם מהלב.
לא קל לחיילי המילואים היקרים שלנו.
נכון היה לומר את הדברים בצורה אחרת ולא על מדים אך באופן אישי קשה לי להיות נגד חייל מילואים שמשרת בעזה בזמן שהרבה אחרים "חזרו לשגרה"

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
קשה
האמירות הן לא הבעייתיות, הן דעה פוליטית.
השימוש במדים הופך את כל העניין לבעייתי.
אישית, קשה שלא להרגיש שהדברים יוצאים ללוחם מהלב.
לא קל לחיילי המילואים היקרים שלנו.
נכון היה לומר את הדברים בצורה אחרת ולא על מדים אך באופן אישי קשה לי להיות נגד חייל מילואים שמשרת בעזה בזמן שהרבה אחרים "חזרו לשגרה"
לי להאמין שהאיש , הוא איש מילואים, אולי אני נאייבית, נראה לי שזה אחד המנסה לפלג את העם.

משתפרת1

Well-known member
קשה

לי להאמין שהאיש , הוא איש מילואים, אולי אני נאייבית, נראה לי שזה אחד המנסה לפלג את העם.
מניחה שמצ"ח יחקור אם מדובר באמת בחייל או שזה סרטון מבויים. במידה והוא מבויים אין לי מושג אם מדובר באיש של נתניהו שמנסה להאדיר את ראש הממשלה (ומשיג מחלוקת) או קונספירציה של אדם שמתנגד לו, שהבין שתקום התקוממות נגד הסרטון.
מה שמעורר את חשדי בביום הסרטון הוא המהירות בה הוא הופץ קודם כל ע"י בנו הגולה של ראש הממשלה.

למעלה