פשיטת רגל

hanan502

New member
פשיטת רגל

עו"ד מר אסף איל שלום רב, אנחנו(רעייתי ואנוכי) עומדים על סף הכרזה כפשט"ר, בופת הכונס מצטברים כספים הן מהתשלומים החדשיים והן מהכספים שעתידים להשתחרר מקרנות ההשתלמות המעוקלים ע"י הכנ"ר, שאלתנו היא האם על סמך כספים אילו בבו העת ניתן להגיש בקשת הפטר, או שניתן להגיש את הבקשה בלי קשר לכספים הנ"ל? שאלה נוספת הקשורה לרכוש המשותף, הבית ממושכן והמשכנתא משולמת מידי חודש, ערכו של הבית 750-800 אלף ש"ח, המשכנתא עומדת על כ-400 אלף ש"ח והחוב הכולל לנושים עומד על 1.2 מיליון ש"ח מתוכו 500 אלף ש"ח מהווה ריבית, האם לפי המצב שתארתי קיים סיכוי כלשהו שידרשו מאתנו למכור את הנכס, התשלומים החודשיים עבור המשכנתא עומדים על סך של כ-2400 ש"ח, אנחנו משפחה בת חמישה נפשות האם בנתונים הללו יכולים לדרוש מאתנו לעבור לשכירת דירה, השכירות בב"ש לבית בגודל שלנו עומדת על כ-3000-3500 ש"ח בחודש, נשמח לקבל ממך עצה שתאפשר לנו לקבל תמונה לגבי עתידנו, הינו מאוד רוצים לא להיות במצב של פושטי רגל לאורך תקופה הקבוע בחוק 5 שנים, ד"א האם משך התקופה מתחיל מיו שקיבלנו את צו הכינוס? שבת שלום, בכבוד רב, חנן

תשובה!

סביר להניח שבקשה להפטר שתוגש מטעמכם ע"ס הכספים המצויים בקופה ובקרנות השתלמות - (שבין כה מוקנות לנאמן) תידחה! בשים לב, כי יש לכם נכס (דירה) כשלאחר סילוק המשכנתא יוותר סכום רציני...ובשים לב למשך הזמן בו אתם מצויים בהליך... יתכן ויוחלט לממש/לפדות את דירתכם במסגרת הליך הפש"ר. לשאלתך - ע"פ נהלי הכונס הרשמי - הוא לא יתנגד למתן הפטר לאחר חלוף 4 שנים מיום צו הכינוס ככל שאין תועלת לנושים בהמשך ניהול הליכי פש"ר. מומלץ להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום. בהצלחה!

hanan502

New member
פידיון הנכס

עו"ד איל שלום רב, אני מבין מדבריך שלאור שווי הנכס ביחס לחוב המשכנתא יתכן ותתקבל החלטה על פיה הכונס יוכל לממש את מחירת הנכס על מנת להגיע לסיום ההליך שבסיומו אנו עתידים לקבל הפטר והישאר ללא הנכס הבית, אני מקווה מאוד שהשכל הישר הפעל לטובתנו על מנת לא "להיזרק" לרחוב או לעבור לשכירות שגם כך היא בשמיים. בכל אופן התייעץ עם עו"ד שלי במקביל לפנייתי בפורום כמובן, מודה לך על התגובה, בברכה, חנן

למעלה