פרספקטיבה+מזל טוב

• פותח הנושא jsk
  • פורסם בתאריך

jsk

New member
פרספקטיבה+מזל טוב

המונית נוסעת נדחפת בין ההמון אלפי אנשים מתגודדים ברחובות .עוני מדהים ילדים חסרי סיכוי לאיכות חיים קבצנים ובתוך כל העולם הזה הכל כך עצוב של דלהי ובנגלור שבהודו אני חושב עלייך מדינתי היקרה ועל כמה מזל היה לי שנולדתי בך ולא במקום כמו זה. המונית עוצרת ואני נכנס לבנין אין ספק ההיי-טק בנה פה מבנים של איכות מעין חממה של איכות בתוך כל החרא. חובה פשוט חובה על כל קוטר, בכיין לבוא ולראות ואולי להעריך אותך קצת יותר וביחוד לאור העובדה שלמרות הקשיים למרות המצב, לכזה מצב לעולם לא הבאת אותנו.אולי זה יעזור לראות דברים בפרספקטיבה שונה. אז מזל טוב לך יקירתי את כבר לא ילדה נשמה הגיע הזמן להתפקח מחלומות הילדות אני את יום העצמאות הזה לא אחגוג איתך אך מחכות לנו עוד שנים ארוכות ביחד אז תשמרי על עצמך וחלאס די עם השטויות לא מעט אנשים היו שמחים אז בך לחיות

באיה

New member
../images/Emo45.gif jsk ../images/Emo24.gif ../images/Emo140.gif ../images/Emo24.gif../images/Emo104.gif

jsk ../images/Emo163.gif

ולתפארת מדינת ישראל
כמה נכונים דברייך
חג עצמאות שמייח לכולם כאן
ולכל עם ישראל
ושיבוא שלום אמן

מיקש

New member
אכן, נחמה, בשביל אלו עבורם זה עובד

הלכתי, טבלתי בחרא, והופ, כמה שהכל נראה עכשיו ורוד. זכרונות על אנקדוטה אודות רבי ועז עולים בזכרוני.

parakeet

New member
הנה עוד משהו לתמוך בדברייך

אני מסכים אתך גם כן. ההשוואה בין היי טק לשאר המדינה בהודו יכולה לתפוס גם בישראל - בארץ הרווחתי קרוב ל-30000 ש"ח בחודש (בהיי טק) והחלומות של האנשים בכתבה הם על חצי מזה. כמו שכתוב בכתבה (בצורה אחרת) - כנראה החיים הקשים בישראל מקטנים את השאיפות של רוב הישראלים. מי אמר שהישראלים שאפתנים? תקראו ותחשבו על זה עוד פעם...

חג שמח (מאד) ל-JSK

אני חושב ש-JSK יהיה דווקא מאד מבסוט כשיחזור לסידני,וישמע על מתנות החג שפיטר וג'וני החליטו שמגיע לנו... (והם כמובן צודקים ! ) במקום "לקחת מאיתנו עוד מיסים" באים הדודים הנחמדים ומחליטים לקצץ במיסים. ישראל ? תאמין לי עדיף לחיות בהודו, אתה פשוט נפלת על המקומות הלא נכונים.. באנגלור (אולי נשמע טוב) אבל זה מקום על הפנים ... בהזדמנות (בפעם הבאה שתגיע לשם..) תסדר לך סופשבוע רגוג באום ביץ'(גו קרנה) בגדול.. הרבה יותר רגוע שם ושלו ו..תמיד יש משהו לעשן ! הבעיה היחידה עם הודו ... קשה לעשות שם כסף... מזכיר משהו ? נכון.. מדינת עולם שלישי אחרת .. ישראל ...

באיה

New member
סתם משהו נחמד ../images/Emo104.gif../images/Emo166.gif ../images/Emo102.gif

מאת יאיר לפיד "זוהי המדינה היחידה שבה פטריוט הוא מי שקונה בצומת מילד רוסי דגל כחול לבן, שאותו יצר פועל תאילנדי מבד שהגיע ממתפרה בעזה. זוהי המדינה היחידה שבה 61 אחוז מהציבור תומך בניוד רצועת האלכסון, אבל רק 12 אחוז מהם יודעים מה זה בעצם. זוהי המדינה היחידה שבה את החינוך העצמאי משלמת המדינה, אבל את החינוך חינם משלמים ההורים. זוהי המדינה היחידה שבה המובטלים שובתים. זוהי המדינה היחידה שבה כביש חוצה נגמר לפני החצי, נתב"ג 2000 עוד סגור ב2003 -, יבוא המים מתחיל דווקא בשנה הכי גשומה ופי גלילות מפורק כבר שמונה שנים רצוף, ועדיין קיים. זוהי המדינה היחידה שבה בני 60 עדיין שונאים את המ"כ מהטירונות. זוהי המדינה היחידה שבה יש שני שרי אוצר שלשניהם אין גרוש, מקובל בן 101 מקים מפלגה, לראש הממשלה אסור להיות שר בטחון לפי החלטת ועדה ממלכתית, האופוזיציה שכחה להריץ מועמד בעיר הבירה, וחברי הכנסת שבחרו בזכות השתיקה לא סותמים את הפה. זוהי המדינה היחידה שבה משרד התחבורה הציב בצד את השלט: "כוהנים- סעו בצד שמאל של הכביש", ועכשיו צריך רק לקוות שהכוהנים נוסעים מהר יותר. זוהי המדינה היחידה שלאמא של הרב"ט יש את הטלפון של המ"מ ושיזהר לו. זוהי המדינה היחידה שבמועדוני טראנס מוכי אקסטזי הלהיט הוא "פרחים בקנה, ובנות בצריח", הזמר שהפרויקט שלו כבש את המצעדים עדיין גר עם ההורים בכפר סבא, לאמן הראפ הכי בוטה קוראים מוקי והקמבק של צביקה פיק נמשך עשר שנים. זוהי המדינה היחידה שהעלתה לחלל לווין תקשורת, אבל אף אחד לא נותן לגמור משפט. זוהי המדינה היחידה שבה התפוצצו כבר טילים מעיראק, קטיושות מלבנון, מתאבדים מעזה ופגזים מסוריה, ועדיין דירת שלושה חדרים עולה יותר מאשר בפאריז. שחקני כדורגל באים למגרש עם אבא כדי שהוא יצעק על המאמן, וביום שישי, כשהולכים להורים, כל אחד יושב בדיוק באותו כיסא שבו ישב בגיל חמש. זוהי המדינה היחידה שבה ארוחה ישראלית מורכבת מסלט ערבי, קבב רומני, פיתה עיראקית וקרם בוואריה (שזה מחוז בגרמניה). אנחנו כנראה אוהבים לאכול אנטישמים. זוהי המדינה היחידה שבה האיש בחולצה הפתוחה עם הכתם הוא כבוד השר, וזה שלידו עם החליפה והעניבה הוא הנהג שלו. זוהי המדינה היחידה שבה הביטוי "אני לא הפרעתי לך", משמעו שאני רוצה להפריע לך. זוהי המדינה היחידה שבה מוסלמים מוכרים מזכרות קדושות לנוצרים, תמורת שטרות שעליהם מודפס פרצופו של הרמב"ם. זוהי המדינה היחידה שבה בגיל 18 עוזבים את הבית ובגיל 24 עדיין גרים בו. זוהי המדינה היחידה שבה אנשים שהולכים לתאטרון מקליטים את "משחק החיים". זוהי המדינה היחידה שבה אנשים שבאים אליך בפעם הראשונה, שואלים אם "אפשר לקחת מהמקרר?" זוהי המדינה היחידה שבה אף אישה לא מסתדרת עם אמא שלה, אבל בכל זאת מדברת איתה שלוש פעמים ביום, שתיים מהן עליך. זוהי המדינה היחידה שבה מראים תמונות של הילדים, גם כשהילדים נמצאים (ומתביישים נורא). זוהי המדינה היחידה שבה אפשר לדעת מה המצב הבטחוני לפי השירים ברדיו. זוהי המדינה היחידה שבה העשירים הם בשמאל הסוציאליסטי, העניים בימין הקפיטליסטי והמעמד הבינוני משלם הכול. זוהי המדינה היחידה שבה נהוג להאשים פוליטיקאים בכך שהם רוצים מכונית שוודית משפחתית עם תאוצה של טרקטור. זוהי המדינה היחידה שבה אין בעיה להשיג תוכנת מחשב להטסת חלליות, אבל צריך לחכות שבוע כדי שיתקנו לך מכונת כביסה. ורק פה, אם כבר מדברים, קיימת יחידת הזמן הקרויה "אני אגיע בין אחת עשרה לשש". זוהי המדינה היחידה שבה בדייט הראשון שואלים את הבחורה איפה היא שירתה בצבא. והמדינה היחידה שבה מתברר שהיא היתה יותר קרבית ממך. זוהי המדינה היחידה שבה בין היום הכי שמח ליום הכי עצוב יש בדיוק שישים שניות. זוהי המדינה היחידה שבה רוב האנשים אינם מסוגלים להסביר למה הם גרים דווקא בה, אבל יש להם המון סיבות למה אי אפשר לגור במקום אחר. זוהי המדינה היחידה שבה אם אתה שונא פוליטיקאים, שונא פקידים, שונא את המצב, שונא את המיסים, שונא את איכות השירות ושונא את מזג האוויר, סימן שאתה אוהב אותה. זוהי המדינה היחידה שיכולתי לחיות בה."

parakeet

New member
Any celebrations in Sydney?

I'm going to meet a friend for beer in a couple of hours and he sounded like he'd like to celebrate, but he's just a month here so doesn't know where. Is anyone aware of some public place were we can get some Israeli atmosphere?

ghen7

New member
חג שמח לכולם - למרות שלא היתה הרגשה

של חג במלבורן בכלל (או לפחות בדירה שאני הגעתי אליה)

xela4

New member
טוב שלא נסעת לסודן

לחפש את האושר, כי שם בנוסף לעוני ולחרא גם היו הורגים אותך... בכל מקרה, היום בבוקר, בפעם הראשונה מאז שהגענו לאוסטרליה מאוד הייתי רוצה להיות בארץ (זה בטח יעבור לי עד מחר...) יאללה, שיהיה חג שמח לכולנו ולכל שאר עם ישראל. דרך אגב, מישהו יכול להסביר מה היה כל כך דחוף לחגוג את חגיגות העצמאות במלבורן דווקא אתמול כשבארץ אנשים עוד היו ביום הזכרון ?

sabih

New member
הוא לא סודני, הוא חבשי.

ההגיון הוא הבדלי השעות. אתה לא מחכה שתצא השבת בארץ לעשות פה הבדלה, ולנעילה בארץ להתחיל לאכול אחרי יום כיפור. כמו שבארץ לא התחילו את יום הזיכרון לפי זמני הטכס האוסטרלי. נכנסתי אתמול בערב עם חברים לפאב השכונתי והיה מפתיע לגלות חבורה, גדולה מהרגיל, של ישראלים שם. רק חילופי ה'חג שמח' הקולניים הזכירו לי למה. תחי מדינת ישראל.

xela4

New member
מצד שני

כן מוסיפים פה עוד יום לכל חג כדי שזה יהיה מתואם עם הארץ. (לא מזמן חגגנו 2 ערבי פסח). בכל מקרה, זה נראה לי קצת מוזר שאדם חוגג חגיגות עצמאות במלבורן כשבאותו זמן בדיוק החבר שלו בארץ מתאבל.

sabih

New member
החיים מוזרים

או יותר נכון, כפי שג'ים היטיב לבטא, people are strange שני סדרים... זה שמישהו עושה שטות אחת לא אומר שעוד שטות תאזן את זה. האבל הוא לא לפי שעות אלא לפי הלב. הרבה מה'מתאבלים' בארץ עוסקים בזמן האבל יותר בלהצטייד למנגל של צאת האבל.

מיקש

New member
לא כ"כ מסכים

מי שיש לו על מה להתאבל, תאמין לי, מתאבל. מי שלא, שומר פרופיל נמוך, עומד בצפירה, נהנה מהיום בשנה עם המוסיקה הכי נפלאה ברדיו, ואכן מחכה למנגל.

point618

New member
יום טוב שני של גלויות

> כן מוסיפים פה עוד יום לכל חג כדי שזה יהיה מתואם עם הארץ אין להוספת היום השני שום קשר "להתאמה" עם הארץ. המנהג נקרא "יום טוב שני של גלויות" ומוסבר כאן.

למעלה