פרוייקט גילמור סטראט או The Partocaster..

byrdparis

New member
פרוייקט גילמור סטראט או The Partocaster..

אז אחרי שה ק"ש של גילמור הלכה לה אל מעבר לים והכסף נעטף בארנק מיוחד עבור פרויקטים (אה?) אחרים.. החלטתי בכל זאת ללכת על "גילמור סטראט" אבל תחת תקציב נמוך יותר.

אבל קודם קצת הקדמה...
לפני כמה שבועות ישבתי ושמעתי מוסיקה בשעת לילה מאוחרת וכהרגלי הסינגל מאלט נמזג בכמות גדולה מהרצוי.. כך מצאתי את עצמי מסתכל על SMS מ PP שבו קצת יותר מ 16,000 ₪ נשלחו אל מעבר לים עבור גיטרה שחורה עם פיקאפים לבלבנים.. ועם שמו של גילמור שהתנוסס על כל ה"קטע".
אני לא ממעריצי גילמור הנלהבים ביותר ואף פעם לא הייתה לי להקה שעושה קאוורים ל PF, האמת שאני גם לא זוכר שניגנתי PF יותר מידי מאז שאני צעיר. אבל להוקיר, להעריך ולהבין את גודל הבשורה בסאונד וברגש של גילמור, זה כן. אז נו שיהיה.. לא הצטערתי שרכשתי. לפחות בינתיים.
אחרי כשבוע וכמה ימים, הגיטרה הגיע עם שליח עד הבית, שילמתי עוד כמה מעות עבור עמילות ועוד כל מיני קשקושים בירוקראטיים שבארץ חייבים לעבור (נבלות!) והגיטרה נחתה סוף סוף בחדר המוסיקה שלי. פתחתי, ליטפתי, חיברתי, ניגנתי, אהבתי, המשכתי, שמתי בצד, ניגנתי על אחרות, ומידי פעם פתחתי את הקייס שלה כדי להוציא אותה גם כן.
בגדול הדבר שהכי ביאס אותי בגיטרה הזו זה הרדיוס העגול מידי והמאוד פנדרי וינטאג' שהיה לצוואר שלה. אני אוהב לנגן PF איתה, אבל ברגע שרוצים להגביר מהירות (נגיד כדי לנגן EJ..
) אז יש להתרגל קצת לעגול המעצבן הזה. חוץ מזה, הגיטרה הייתה מעולה, בנויה היטב, צבועה היטב, נראית היטב וכל דבר אחר שאתם מצפים שיהיה בה היטב. בכל זאת ק"ש, גם אם לא מאסטרבילט.

בהמשך לכך, הדבר השני שהכי עצבן אותי בה, שפשוט נזהרתי איתה כמו איזה תינוק.
נכון, זו לא גיטרה ב 40 אלף שקל משנות ה 50.. אבל עדיין, היא חדשה ועולה המון כסף וכל הזמן מצאתי את עצמי מנגב אותה מזיעה, מלכלוך ומאבק.. כך שיצא ש"אהבתי" אותה הרבה יותר מאשר יצא לי לנגן עליה. זו סיבה מספיק טובה להמשיך הלאה ולמכור, אבל גם פרויקטים ו"חלומות" אחרים שישבו אצלי בקנה, הספיקו בשביל הרצון להמשיך הלאה.
אמרתי לעצמי, יופי, ניסית, אחלה, מגניב וכו.. אבל היא לא שווה את הכסף עבורך.. סה"כ אין פה שום דבר שהוא באמת מיוחד ששווה את המחיר המטורף הזה.. (יחסית כן?!) ואפשר להמשיך הלאה.
במחיר שקנית אותה, אתה יכול להביא 3 גיטרות טובות מאד , לפחות.. או איזו סור פיצוצית שמניסיון כנראה תהיה טובה ממנה בהרבה.
אז, כאמור.. היא הלכה לה.. אבל במקביל לחיפושי השונים, התחלתי לעבוד על גילמור סטראט קצת יותר "סטנדרטית", אבל עם כל האלמנטים שיעשו אותה, גם נוחה וגם גילמור סאונד.
סה"כ זו גיטרה עם גוף אלדר של פנדר, עם צוואר שלי לא היה נוח ואלקטרוניקה מאד מאוד ייעודית, שאותה ניתן לרכוש ולהרכיב וזהו.
נכון, יש שוני בסוגי העץ, במשקל, בבנייה ועוד.. אבל תכלס, בשביל 5,500 שקל במקום יותר מ K15..
גם אם אקבל 95% מהגילמור המדוברת, אני אהיה מרוצה מאד ואני חושב שכולם יהיו גם כן.
בעיקר אם נשמעת כמו גילמור אחד לאחד ותהיה אף נוחה הרבה יותר (זה בעקבות צוואר אחר שאני שם בה)

אז -
אני פותח את השרשור הזה ועוד שרשור אחרי שאסיים את הבנייה בתור "שרות" לכל אלו שירצו אי פעם
לבנות לעצמם partocaster כזו.
בעצם שחושבים על זה גם הסטראט המקורית של גילמור היא בעצם Partocaster. הוא צבע גוף ישן בשחור, הרכיב צוואר מגיטרה אחרת, שם פיקגארד שונה, פיקאפים מכמה סוגים, חיווט שונה לגמרי, סוויצ' שלא קשור לפנדר בכלל, זאת על מנת להכניס את הפיקאפ צוואר בכל פוזיציה ועוד כמה דברים כמו טרבל בליד פילטר וכיוצ' שבסופו של דבר יחד כמובן עם האצבעות, הלב והמח של גילמור היא התגלמות הסאונד של PF בכל הזמנים.

בינתיים כל החלקים הוזמנו לפני כמה ימים ובתקווה שהכול יגיע למעוני הצנוע בקרוב ואתחיל לעבוד עלייה.
גוף שחור, אלדר מקורי של פנדר וצוואר של פנדר גם כן (נוח ומדהים ביופיו!) כבר קניתי והגיע,
חוץ מזה הכול כולל הכול הוזמן ויגיע בעוד שבועיים בתקווה -
מהפיקגארד המקורי (1 פלי 0.120), פוטנציומטרים, קבלים, סוויצ'ים, נובים בצבע הנכון, פיקאפים (קסטום שופ 50 ו 69 ו SSL1 DG) מכסים, ידית טרמולו קצרה, מפתחות כיוון של קולסון מקוריים, נק פלייט עם חריטה, מיתרי GHS DG גשר, קפיצים, חיווט ועוד ועוד ועוד..
בקיצור – הולכת להיות חגיגה. זו גיטרה שסה"כ לא נחשבת לקסטום שופ של פנדר ואין לה את הסחירות שיש ל"מקוריות", אבל בשבילי היא תהיה סופר מיוחדת, גם מסיפוק הפרויקט וגם מהגיטרה עצמה שאתן לעצמי ליהנות ממנה מבלי לחשוב על דברים אחרים. היא תהיה נוחה לי תודות לצוואר שבחרתי לעצמי ותיתן לי את הסאונד תודות לכל השאר. (בתקווה).

אז עד הפעם הבאה..
תודות לקרן על הדחיפה

deathOrat

New member
partocaster זה כיף לגמרי זה גם מרגיש שלך

ואתה בוחר בה כל פרט(תרתי משמע)

byrdparis

New member
אהבתי

את משחק המילים, תודה גם לך,
אני מקווה שזה באמת יצליח והיא תהיה מספיק מיוחדת :)

deathOrat

New member
היא תהיה, אני לא מבטיח שהיא תצלצל בדיוק

מה שאתה רוצה אבל היופי בהתנסות הזו שהיא מלמדת לא מעט, ההתנסות שלי בסופו של דבר גם חסכה לי כסף כי היא נתנה לי להבין מה אני אוהב ומה אני לא כ"כ אוהב ואיך מגיעים למה שאני אוהב ואיזה טעויות לא לחזור עליהן

byrdparis

New member
אחרי קצת יותר מ 30-40 גיטרות בחיים

ומשהו כמו 25 שנה בתחום, נראה לי שאני מבין\יודע מה אני אוהב ומה לא כל כך ;-P (לפחות אני חושב שאני יודע)
ההתנסות הזו שלי היא בשביל הכיף כדי שתהיה לי גיטרה מגניבה שדומה 2 טיפות מים לזו היקרה יותר, שמכרתי די מהר אחרי שקניתי..
זה יותר קטע של "חסכון" מאשר "התנסות" גרידא - על בסיס ההבנה שפשוט את זו הספציפית ניתן "לחקות" די "בקלות"..

תודה בכל מקרה, על המילים המעודדות

N i r T

New member
בולשיט!

אם באמת היית יודע, כבר היית על מטוס לניו יורק לרחוב 48 או ל- LA לשדרות השקיעה לקנות את ה- EJ...

התבאסתי. 30-40?? עוד יש לי לאן לשאוף. לא נראה לי שעברתי את ה-30 (את ה-20 כבר עברתי בחשבון זריז).

רונסולD

New member
עכשיו אני מרגיש כמה שאני צעיר

עברו אצלי.. 4 גיטרות (שתי חשמליות ושתי קלאסיות)

N i r T

New member
בוא נעשה עסק

קח את כל הגיטרות שלי, המגברים, האפקטים... ותן לי שוב להיות בן 16.
תהיה צעיר. תהנה מכל שניה. מכל גיטרה. הזמן פאקינג עובר ועובר מהר (מה מהר?? הוא טס!!).

byrdparis

New member
אני קצת חצוי בעניין הזה

מצד אחד כולנו היינו רוצים לחזור לגיל 16, אבל הקטצ' שכולנו רוצים לחזור לשם עם מה שאנחנו יודעים היום..
מצד שני שהיינו בגיל הזה היינו כל כך מפגרים (אז, כן? לא היום שכולם חכמים נורא
) ולא נראה לי שאני רוצה לחזור

בכל אופן, כרגע סה"כ טוב, יש הכל, עושים פחות או יור מה שרוצים מבחירה.. אז כל אחד צריך להעריך ולהוקיר את מה שיש לו
ואת הדרך שעשה כדי להגיע לזה.

רונסולD

New member
לא שאני מקטר על זה שאני צעיר

רק ציינתי עובדה.
(אגב, לא הצלחתי להתאפק ולא להיות קטנוני, אבל אני בן 17. לא שההבדל כל כך משמעותי
)

מצבך טוב

הראשונה היתה קלאסית - לא זוכר מה קרה איתה.
אחריה הייתה בולט - שהפרט-בורד שלה התפרק
ב- 96 היה סקוואיר סטראט - שאיכשהו קיימת גם היום.

רק לפני מספר שנים כשחזרתי שוב לנגן, הגעתי למצב
שהיתה לי יותר מגיטרה אחת במקביל.

><>

khammel

New member
רגע...אז איזה צוואר הזמנת?

מה אתה עושה שונה מהמקור שיהיה מותאם לצרכים שלך? כמה זמן אתה מעריך שייקח לך להרכיב את הכל?

סחתיין על היוזמה והשיתוף. מחכה לראות תמונות של תהליך ההרכבה ודגימות סאונד.

בהצלחה!

byrdparis

New member
קניתי גיטרה קומפלט של פנדר -

שהייתה נוחה לי (הצוואר כמובן), צלצלה אקוסטית טוב (הגוף נבחן אצל לות'יר בין כמה וכמה מאותו הסוג עבור יחס)
והצוואר נראה לי יפה במיוחד (הגריין שלו כמובן) בין כולם.
הצוואר ברדיוס של 9.5, מדיום ג'מבו פרט, גימור מדהים חלק ונוח מאד. 21 פרטים עם נקודות שחורות.
כרגע עומדת ערומה כביום היוולדה, נוצצת וממתינה לכל החלקים.

שיניתי דבר אחד בלבד שתהיה מותאמת אלי וזה הרדיוס של הצוואר (ז"א צוואר אחר ממה שיש במקור), כל שאר הדברים הם אחד לאחד מה שיש בCS. הכל כולל הכול! עד הפרט האחרון.
מניח שברגע שיגיעו כל החלקים, תוך יומיים שלושה כולל סט אפ מחדש ועוד קצת היא תהיה UP AND RUNING.

תודה רבה, אשתדל לצלם הכל ולעלות כאן את מלאכת ההרכבה..
וגם להקליט משהו לא שזה יגיד משהו ;)

N i r T

New member
עם איזו גיטרה אתה מתחיל את ה"מסע"?

אפשר כבר תמונה של ה"לפני"?

byrdparis

New member
עם סטנדרט FSR

מקסימה ומצלצלת נהדר. שווה כל $.

ולא
, בפעם האחרונה ששמתי תמונה זה עלה לך בגיטרה.. אישתך כבר ״חמה״ עלי

N i r T

New member
לא.. היא ממש קולית..

אשתי.. לא עושה עניין מהגיטרות שלי..
אגב - יש מצב שה- FSR שלך אפילו כוללת שכבת צבע SUNBURST מתחת (כמו האורגינל של גילמור) רק בגלל שאלה הגופים שהיו במלאי כשהיה צריך לעשות שחור...

הדבר הכי חשוב, עם זאת, שכתבת, הוא שצריך לומר לפעמים יפה שלום לכלי "מדהים" שלא עושה לנו את זה. אין סיבה לשמור גיטרה רק בגלל שהיא מיוחדת (בניגוד ל-"יחודית" שזה כבר סיפור אחר) או בגלל שהיא יקרה באופן יוצא דופן. קנית. ניסית. היתה אצלך כמה שבועות. לא השאירה חותם - וממשיכה הלאה. הייתי בסיפור הזה כמה פעמים (כולל עם ה- EJ מושא חלומותיך). כך צריך לעשות.
וכמובן לא לPAYPEL תחת השפעת אלכוהול.... בכלל - צריך להוסיף ל- PAYPAL חוץ מה- CAPTCHA (הדבר הזה שצריך לפענח אותיות מרוחות) גם מד פיכחות עבור עסקאות של מעל 1000$. נניח ללכת בקו ישר מול ה- WEBCAM או משהו כזה..

byrdparis

New member

חחח הרגת אותי, ללא ספק צריך לשים שם מידור פיכחות.
אתה לא רוצה לדעת כמה הייתי מוציא על תקליטים באי ביי פעם משעמום באמצע הלילה..
יש לי תקליט ששילמתי עליו כמעט 700$
!!!! התחרתי עם איזה יפני עד השניות האחרונות.. חחחח זה היה גם רגע של שטות מטורפת.

זה ללא ספק נכון לעשות כך, להמשיך הלאה עם דברים, אבל לא כולם (כולל אני בזמנים אחרים לדוגמא) יכולים להודות בזה, בטח שהם הוציאו הון תועפות שלזה יש השפעה
פסיכולוגית של הצדקה עצמית להוצאה.
בכל אופן, במזל לא הפסדתי יותר מידי במכירה וזה כסף שחזר כמעט כולו בחזרה לקופה.. להמשך.

תודה

N i r T

New member
EBAY

בימי הראשונים ב- EBAY אי שם באלף הקודם הייתי יושב ומרפרש בשניות האחרונות.. אז עוד היו מציאות והיה מין כיף כזה. היום EBAY ממוסחר והוא יותר האופציה הסבירה והזולה (אבל לא כיפית כמו פעם) לקנות דברים במחיר "ממוצע".
איזה תקליט זה היה??

byrdparis

New member
זה היה איזה תקליט

קלאסי סגור משנות ה 60.. של קפיטול
מילשטיין מנגן את הקונצ'רטו של בטהובן.

למעלה