"פעם פחדתי להיות לבד..

חרדן

New member
אפרופו

עלתה לי פעם תהיה כזאת בקשר לפחד, האם פחד זה דבר רגשי נטו משהו אינסטינקטיבי, או משהו שכלי עם היגיון מאחורי הפחד? מה אתם אומרים?

פחד זה רגש

אין היגיון או ריאליות מאחורי רגש..רגש זה תחושה זה לא משהו שכלי מרגישים את זה זה לא משהו שנולדים איתו כמו שמרגישים שמחה או עצב כך מרגישים פחד. :)

דווקא אני חושבת שזה דיי נובע מהשכל

בגלל שהשכל מבין שיש משהו שהוא לא טוב הוא משדר לרגש שזה לא בסדר וכו'..

חרדן

New member
אבל ברוב הפעמים יש היגיון מאחורי

הפחד. למשל אם את מפחדת להכנס לגוב אריות יש היגיון ברור מאחורי זה. את פשוט לא רוצה להפוך לארוחת הערב שלהם...

תשמע\י

(את\ה בן או בת?
) אני מגיעה לגוה אריות לא הפחד אומר לי שזה מסוכן אני הרי יודעת שלהיכנס לגוב אריות זה מסוכן הרי הם יטרפו אותי ללא טיפת רחמים, את זה אני מבינה, אבל למה אני מפחדת? כי הפחד בא פתאום רש הפחד משתלט עליי. ואם זה כמו שאמרת אז למה תינוקות יכנסו עם חיוך רחב לגוב אריות.? :)

חרדן

New member
אני בן

את מוכיחה בעצמך שזה לא רגשי. אם זה היה רגשי אז תינוקות היו מפחדים זה שהם לא מפחדים זה כי אין להם שכל.

חרדן

New member
אז את בעצם סותרת את עצמך

אם יש להם רגש של פחד למה הם לא מפחדים?

לא...

הם תינוקות לתינוקות אין רגש של פחד הם לא יפחדו אם הם יראו אריות, אין להם הבנה הם לא יבינו את גודל הסכנה ובגלל שלא יבינו במילא לא יפחדו...אתה מסכים איתי שאם היו מבינים אז היה נכנס בהם פחד. לדעתי ההבנה והפחד הם שלבים ולא באים ביחד.

חרדן

New member
אוקי...

אז אין להם רגש של פחד. כי מקודם הבנתי שאת חושבת שיש להם רגש של פחד...

בן הצבי

New member
זהו רגש המונע ע``י השכל.

ישנו רגש המפחד מסכנה או מדבר שלילי, אך השכל הוא זה המחליט מה יחשב לסכנה ומה לא. והראיה, ילד קטן עשוי שלא לפחד מלקפוץ לאש, אדם מבוגר בעל הבנה יפחד כמובן.

למעלה