פיתוח חשיבה מתמטית - הכיצד ?

כמושאני

New member
פיתוח חשיבה מתמטית - הכיצד ?

שלום לכולם, עניין אותי לדעת האם קיימות שיטות או ספרים לפיתוח חשיבה מתמטית ? דוגמאות פשוטות : מכניסים לוידאו קלטת של 3 שעות, מכשיר הוידאו מקליט בקצב של 1:10 כלומר על כל עשר שניות שעוברות במציאות מכשיר הוידאו מקליט שניה אחת על הקלטת. כמה זמן יחלוף עד שהקלטת תיגמר ? שאלה פשוטה ואלמנטרית לכאורה שאפילו ילד בכיתה ד' מסוגל לפתור, ואולם אני מתקשה לבנות מסלול הגיוני לפתרון. אינני יודע מדוע זה כך מכיוון שבתחומים טכנולוגיים רבים אחרים אני בדרך כלל מעל הממוצע (בכלל זה רשתות תקשורת, שפת ASM, מבנה הקרנל של לינוקס וכו' שאותם אני מצליח להבין ללא קושי מיוחד) אך בפעולות מתמטיות פשוטות אלו אני עומד חסר אונים ללא כל הכוונה לאופן הפיתרון. אודה לכל אדם שיוכל לייעץ לי כיצד עלי לנהוג, אילו ספרים עלי לקרוא, או מה עלי לתרגל על מנת לשפר מיומנות זו.
 

avinamal

New member
יש ספר קלאסי בתחום (בטח יש המון)

ששמו, אם אינני מטעה, How To Solve Problems. אני מקווה שמישהו כאן מכיר וידע להפנות אותך לתרגום העברי. בטוח שגיגול יגלה אינפלציה של ספרים בנושא.
 

avinamal

New member
נכון!! תודה רבה רבה. של פויה.

אני מנצל את הזדמנות להמלצה על ספר שבמובן מסויים נושאו הוא כיצד נמנעת התפתחות חשיבה מתמטית. "כיצד נכשלים ילדים" מאת ג'ון הולט. מומלץ כ"כ שאין לי מה לאמר.
 
למעלה