פייל קוספליי?

Mana Sama

New member
פייל קוספליי?

אמנם נושא רגיש אבל הוא עלה לדיון במסגרת אחרת והייתי רוצה לשמוע מה דעתכם.

כמה נקודות דיון,כמובן שמוזמנים לקחת את זה למקומות נוספים

-מה נחשב פייל קוספליי?
-האם בכלל יש מקום להגדיר פייל קוספליי ככזה? איפה נמתח הגבול?
-האם בחירת בד שגויה/פאה שלא מעוצבת אחד לאחד וכו' תחרוץ את גורל הקוספליי כקוספליי גרוע?
-האם קוספליי שלא מתאים לפרופורציות גוף מסויימות יחשב כפייל?
-הייתם ניגשים לקוספלייר כזה ונותנים לו הצעות לייעול או שהייתם משאירים אותו ללמוד מהניסיון?

מוזמנים להעלות עוד נקודות~

ומכיוון שהדיון הזה עלול לגרור הרבה אש-נא לשמור על תרבות דיון!!

happy berry

New member
המממ...שאלה קשה.

אני חושבת שבסופו של דבר, כל עוד המראה הכללי של הקוספליי טוב ,הוא סבבה בעיניי.
דברים שכן מורידים בעיניי מהקוספליי- חוסר התאמה לגוף- הרבה אנשים, גם אם יש להם גוף ממש יפה לא מתאימים את הקוספליי לגוף שלהם [צמוד מידי/רחב מידי] וזה מוריד מהמראה של הקוספליי משמעותית בעיניי.
פאות זולות מידי- רשמית הופך את הקוספליי לגרוע בעיניי, גם אם כל השאר בסדר. עושה לי רע בעיניים.
בחירת בד שגויה-אני אחיה עם זה, כל עוד זה לא לאקסטרים- אם משהו אמור להיות שיפון ועושים אותו מטול, או אם משהו אמור להיות עשוי מסאטן ועושים אותו מבד בטנה זה מפריע לי. בכלל, בדים זולים מידי מפריעים לי. גם כשצבעים לא נכונים משמעותית זה מציק.

כשזה מגיע למבנה גוף- זה נורא תלוי. אני חושבת שכל אחד צריך קצת מודעות עצמית ולדעת איפה הוא שם את הגבול שלו. בנות מאוד גדולות שעושות קוספליי לנסיכה ליאה בבקיני,למשל,זה לא נראה טוב.בכלל.

כל עוד לא מדובר במבנה גוף, או שאר דברים שעשויים לפגוע ברגשותיו של הקוספלייר, אני אבוא ואגיד לו איך כדאי לעשות בפעם הבאה, או אזרוק כל מיני עצות. כמובן בצורה נעימה, ומתוך רצון כנה לעזור ולתרום מהנסיון שלי,ותוך כדי שיחה.לרוב זה לא יהיה לאדם אקראי אלא לקוספליירים שאני מכירה, ושאכפת לי לעזור להם:p [אני לא אגש לבנאדם ואגיד לו:"שמע, הבד שבחרת ממש גרוע, בפעם הבאה תתפור מבד כזה או כזה"]

[גילוי נאות- כן. אני עושה ביצ'ינג על קוספלייז שלא אהבתי/הציקו לי מהסיבות לעיל בפורומים מצומצמים כאלו ואחרים. כן, זה טבעי, אנחנו בני אדם, ובקהילה שהיא רוב של בנות זה רק נורמלי לרכלP: אגב,קוספלייז שאני מרכלת עליהם=/=פייל, אני בעיקר מתמקדת בדברים שהפריעו לי. ]

SunsRequiem

New member
אני לא חושבת שיש מקום לביטוי "פייל קוספליי"

בארץ לבטח לא.
אנשים שוכחים שהרמה ממש קפצה בשנים האחרונות, אבל לרוב הקוספליירים, ההתחלה לא פשוטה.
כולם עשו טעויות, וכולם השקיעו את הנשמה שלהם בקוספליי הראשון, עד כמה לא מוצלח שהוא יצא. וזה שלא כולם נולדו עם כישרון מופלג וידע נרחב בתפירה, ואף אחד לא באמת הכיר סוגי בדים קודם
אני לא חושבת שזה הופך אותך לכישלון. זה הופך אותך למתחיל.
ואולי מהצד ותיקים יותר חושבים "מה, הוא היה יכול להשקיע יותר, הוא היה יכול להזמין פאה מהאינטרנט (אז מה אם ההורים שלו לא מוכנים להזמין לו מהאינטרנט והוא לא מכיר את הויזה בדואר?)" ושאר הערות שיצא לי לשמוע על אנשים שמתחילים
אבל הם שכחו מה זה להתחיל. מה זה לעשות טעויות, לא בהכרח להיות מרוצה מעצמך, אבל עדיין, להיות עם גאווה שיצרת משהו, וללבוש את זה בגאווה לכנס, כי באמת עבדת על זה קשה.
גם אם אחרים לא מעריכים את זה. וגם אם ותיקים יסננו בינם לבין עצמם (ויצא לי לשמוע את זה) "במקומו לא הייתי יוצא עם זה מהבית."

אני לא חושבת שלדבר כזה, למישהו יש זכות לקרוא "פייל".
אם אדם באמת התאמץ, ובאמת השקיע את הנשמה, זו כבר התחלה.
כולם עושים טעויות. כולנו עשינו, ונעשה. אני לא חושבת שזו סיבה לתת למישהו תווית "פייל" ענקית.

Mana Sama

New member
בדיוק זה

אנשים נוטים לשכוח מאיפה הם בעצמם התחילו.
בואו נודה בזה-הקוספלייז שלנו (הקהילה הותיקה) היו פי 8 יותר "פייל" מהקוספליירים המתחילים כיום.
באמת לא היה לנו את הידע ולא את הנגישות לחומרים (וגם לא ממש את מי לשאול כי וול-לא היו ותיקים לשאול אותם..)
אז כן,תמיד יש מקום לשיפור ואני מודה שביני לבין עצמי יצא לי להעביר ביקורת כזו או אחרת על קוספלייר וזה טבעי,אבל עלו פה נקודות שאנשים העליבו קוספליירים וזה כבר ממש לא לעניין

SHE RA

New member
תכלס לדעתי

זה קטע של הרגשה אישית אם יצא לך פייל או לא...
כל אחד מתחיל מאיפשהו ככה לומדים להישתפר ...
אם הייתי נותנת הצעות לא יודעת צריכה ממש להבין במשהו כדילהגיד לאנשים איך להישתפר אז בקוספליי סביר להניח שלא .. ואממ סביר להניח שרק במקרה שהוא שואל אותי או שאני מכירה את אותו בן אדם טוב כי אחרת זה יכול להיות מעליב ולהוריד לו ביטחון עצמי או משהו כזה...

למעלה