פייייזייייקה

DimaStyle

New member
פייייזייייקה

הרדיוס של כוכב לכת אורנוס km25560 ותאוצת הנפילה חופשית על פניו שווה ל- 11.1. מסת הירח (מירנדה) של אורנוס שווה ל- kg ,רדיוסו km235, והוא מקיף את אורנוס במסלול מעגלי בגובה 104000 km מעל פני אורנוס . א. חשב את המסה של אורנוס. (6 נק') ב. חשב את התאוצה הרדיאלית של הירח מירנדה בתנועתו המעגלית סביב אורנוס. (6 נק') ג. חשב את זמן המחזור של הירח מירנדה. (8 נק') ד. מכניסים לוויין למסלול מעגלי סביב אורנוס, שרדיוס מסלולו km 32390(הרדיוס נמדד ביחס למרכזו של אורנוס). 1. חשב את זמן המחזור של הלוויין. (6 נק') 2. הוכח באמצעות חישוב כי מסלוליהם של מירנדה והלוויין מקיימים את החוק השלישי של קפלר. (7.33 נק') מישהו יכול לפתור את זה בבקשה?
 

DimaStyle

New member
מסת הירח (מירנדה) של אורנוס שווה ל-

6.6*10 בחזקת 19 קילו
 

Jan22

New member
די פשוט ..

תשתמש בנוסחא של g*=GM/R^2 - תאוצת הנפילה החופשית על כוכב כלשהוא - נתונות לך התאוצה והרדיוס ,תחלץ את המסה . ב.תשתמש בכוח FG=MAR ותחלץ את התאוצה הרדיאלית ! (AR תאוצה רדיאלית) !
 

DimaStyle

New member
אני פתרתי ואין לי בעיות אני רוצה

לבדוק את התשובות שלי.
 

2 Mיכל

New member
גם לי יש שאלה בפיזיקה. על גלים.

נתקעתי בסעיף ג (2). אני לא בטוחה בקשר לגרף שלי. סרטטתי פונקציה יורדת בקו ישר בין t=0 ל- t=T/2 (מתחילה מהאמפליטודה ויורדת לאפס) וקו ישר עולה מ- t=T/2 ל- t=T. איך הגרף אור להיראות? תודה, מיכל.
 

Jan22

New member
אוקיי ,מדוע נקודה C היא התאבכות

הורסת ? תודה.
 

2 Mיכל

New member
כי ממקור S1 זה יוצא נקודת מקסימום

וממקור S2 מינימום. סה"כ הם מבטלים אחד את השני אז זה התאבכות הורסת. או במונחים פיזיקלי - מ-S1 מגיעים X אורכי גל שלמים ומ-S2 Y אורכי גל וחצי.
 

Jan22

New member
הבנתי אותך ...ובאיזה מצב תהיה

נקודת צומת (ביניים) ?אגב ,T=0.04 ...ואז יצא גרף כזה פחות או יותר ...
 

Jan22

New member
בסדר ,כבר הבנתי ..

התכוונתי ,באיזה מצב תהיה נקודת צומת ,כלומר גובה 0 !? במצב של X אורכי גל שלמים ,במגע עם Y.3/4/6 אורכי גל לא שלמים (וגם לא חצי) ואז יש נקודת צומת ; לדעתי זו צורת הגרף !
 
תעזרו לי בבקשה ../images/Emo10.gif ../images/Emo10.gif

מישהו יכול להסביר לי את העיקרון מאחורי מאזני זרם ? אולי בצרוף דוגמא או קישור לתרגילים ופיתרונות בנושא המון תודה מראש!!!
 

DimaStyle

New member
שהזרם גדל המשקל גדל וההפך

כלל יד שמאל ונוסחת כוח אמפר
 
למעלה