פורסם סרטון חטיפת התצפיתניות

משתפרת1

Well-known member
סרטון מצונזר שחוסך מאיתנו גופות נרצחים ואלימות עוד יותר בוטה מזו שמשודרת.
אילו הייתי אמא, סבתא, דודה או סתם קרובה של אחת מהן הייתי יוצאת מדעתי. לגמרי.

דיברגנט חדש

Well-known member
אני יודע שאני לא פוליטיקלי קורקט, אך מה הבלונדה חשבה שאמרה שיש לה חבר פלסטיני? חשבה שזה יעזור לה?
צפיתי בסרטון של החטיפה של התצפיתניות וראו איך הן מתחננות, הבלונדה אמרה שיש לה חבר פלסטיני והיא רוצה להתקשר אליו.
אין לי מושג, אם בילפה או לא, אך למה היא חשבה שזה יזיז להם?

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
אני יודע שאני לא פוליטיקלי קורקט, אך מה הבלונדה חשבה שאמרה שיש לה חבר פלסטיני? חשבה שזה יעזור לה?
צפיתי בסרטון של החטיפה של התצפיתניות וראו איך הן מתחננות, הבלונדה אמרה שיש לה חבר פלסטיני והיא רוצה להתקשר אליו.
מן הסתם ככל שאכן כך אמרה סברה שזה אולי יכול להציל את חייה/ן. לא עניין של פוליטיקלי קורקט אלא של הגיון פשוט.

משתפרת1

Well-known member
Desperate times call for desperate measures.
ראשית- יתכן והיא באמת מכירה מישהו שלדעתה יכול לדבר עם החוטפים ואולי לשכנע אותם. שנית- אולי ניסתה להשיג טלפון כדי לשלוח מיקום למי שאולי יכול לעזור. כך עשתה התצפיתנית מגידיש. הדבר האחרון שאני, בכורסתי הנוחה, יכולה לעשות- זה לנחש מה היא חשבה ברגע האמת. מדובר בבחורה איכותית ואינטליגנטית, שכנראה היה לה רעיון.

nothing but the truth

Well-known member
Desperate times call for desperate measures.
ראשית- יתכן והיא באמת מכירה מישהו שלדעתה יכול לדבר עם החוטפים ואולי לשכנע אותם. שנית- אולי ניסתה להשיג טלפון כדי לשלוח מיקום למי שאולי יכול לעזור. כך עשתה התצפיתנית מגידיש. הדבר האחרון שאני, בכורסתי הנוחה, יכולה לעשות- זה לנחש מה היא חשבה ברגע האמת. מדובר בבחורה איכותית ואינטליגנטית, שכנראה היה לה רעיון.

האפשרות של מיקום לא נשמעת לי רלוונטית. המיקום של הבסיס ידוע, והיה ידוע גם שהוא תחת מתקפה. האפשרות הראשונה נשמעת יותר סבירה.
ובכל מקרה, אני שותף לגמרי לדעתך: לשפוט מה אמרה בחורה בת 19 מדממת (מי יודע מה עבר עליה) שבזה הרגע הבסיס שבו היא משרתת נכבש (לא רק הותקף אלא ממש נכבש!) ע"י טרוריסטים צמאי דם - זה ממש ממש לא לעניין.

משתפרת1

Well-known member
האפשרות של מיקום לא נשמעת לי רלוונטית. המיקום של הבסיס ידוע, והיה ידוע גם שהוא תחת מתקפה. האפשרות הראשונה נשמעת יותר סבירה.
ובכל מקרה, אני שותף לגמרי לדעתך: לשפוט מה אמרה בחורה בת 19 מדממת (מי יודע מה עבר עליה) שבזה הרגע הבסיס שבו היא משרתת נכבש (לא רק הותקף אלא ממש נכבש!) ע"י טרוריסטים צמאי דם - זה ממש ממש לא לעניין.
בינתיים אני קוראת ברשת ומסתבר שמדובר בסוג של נערת פרחים שבאמת היתה בקשר עם פלסטינים ופלסטיניות בעזה. תמימות שהתפוצצה לה בפנים.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
שהעולם יראה, ונשמע מה יש להם להגיד.

nothing but the truth

Well-known member
שהעולם יראה, ונשמע מה יש להם להגיד.

מטרת פרסום הסרטון הייתה ללחוץ על מקבלי ההחלטות בישראל, לא על העולם.
את העולם זה לא מעניין, בפרט שמדובר בחיילות. תקיפת בסיס צבאי, הריגה ולקיחה בשבי של חיילים נחשב דבר לגטימי , גם כשנעשו כאן עבירות על אמנות ז'נבה (הראשונה והשלישית) בכל הקשור לטיפול בפצועים ושבויי מלחמה.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
את העולם זה לא מעניין, בפרט שמדובר בחיילות. תקיפת בסיס צבאי, הריגה ולקיחה בשבי של חיילים נחשב דבר לגטימי , גם כשנעשו כאן עבירות על אמנות ז'נבה (הראשונה והשלישית) בכל הקשור לטיפול בפצועים ושבויי מלחמה.
גם וגם. על כל מי שהסרטון ילחץ, שווה את ההקרנה.

nothing but the truth

Well-known member
גם וגם. על כל מי שהסרטון ילחץ, שווה את ההקרנה.

כפי שאמרתי - על ה"עולם" הסרטון לא ילחץ בשיט, וגם המשפחות מבינות זאת. המטרה היא לחץ על הממשלה להגיע לעסקה. זו כנראה הדרך היחידה להביא את מעט החטופים שעוד נותרו בחיים (בספק אם מספרם מגיע ל 20) הביתה.

Harrington

Well-known member
מנהל
כפי שאמרתי - על ה"עולם" הסרטון לא ילחץ בשיט, וגם המשפחות מבינות זאת. המטרה היא לחץ על הממשלה להגיע לעסקה. זו כנראה הדרך היחידה להביא את מעט החטופים שעוד נותרו בחיים (בספק אם מספרם מגיע ל 20) הביתה.
או שהדרך היא לחץ צבאי מוגבר והשתלטות מוחלטת על הרצועה כולה. זאת כנראה הדרך היחידה להביא את כלל החטופים והגופות. זאת מהטעם הפשוט שברגע שאנחנו שולטים בשטח ממילא בכוחנו להוציאם (אני פחות מאמין שלחץ צבאי כשלעצמו ישכנע את החמאס לוותר יותר).

לגבי מטרת הסרטון, בהחלט יתכן שיהיה בכוחו להפעיל לחץ או לכל הפחות ליצור מודעות או להחזיר את המודעות לאירועי שמחת תורה. זאת לאחר למעלה מחצי שנה שהעולם נחשף כמעט אך ורק לתמונות של פלסטינים מופצצים ומסכנים. הממשלה כבר 'לחוצה' דיה להגיע לעסקה מתוך שאיפתה כמו שאיפת כל יהודי וישראלי, שהחטופים יחזרו לביתם כמה שיותר מהר. זה שיש הבדלי השקפה מה הדרך הטובה ביותר להשיג זאת, לא משנה את השאיפה המשותפת הזאת לכולנו.

nothing but the truth

Well-known member
לגבי מטרת הסרטון, בהחלט יתכן שיהיה בכוחו להפעיל לחץ או לכל הפחות ליצור מודעות או להחזיר את המודעות לאירועי שמחת תורה. זאת לאחר למעלה מחצי שנה שהעולם נחשף כמעט אך ורק לתמונות של פלסטינים מופצצים ומסכנים. הממשלה כבר 'לחוצה' דיה להגיע לעסקה מתוך שאיפתה כמו שאיפת כל יהודי וישראלי, שהחטופים יחזרו לביתם כמה שיותר מהר. זה שיש הבדלי השקפה מה הדרך הטובה ביותר להשיג זאת, לא משנה את השאיפה המשותפת הזאת לכולנו.

נתניהו מעוניין להפיץ גרסה חלקית של סרטון הזוועות שעד עכשיו הועבר באופן מוגבל. סרטון זה אולי יוכל במעט להחזיר את המודעות לעניין , משום ששם נטבחו אזרחים. וגם זה בספק רב, כי לרוב העולם זה לא מזיז, גם עקב אנטישמיות, וגם כי לאדם הממוצע זה באמת לא מזיז (לאדם הממוצע גם לא מזיז מספר המתים ברצועה - המפגינים הם בעיקר מוסלמים + מיעוט קולני). מבחינת המשפחות הממשלה לא "לחוצה" דיה. הן רוצות שהממשלה תסכים לתנאים של חמאס כולל שחרור האסירים והפסקת הלחימה. פרסום הסרטון בהחלט יכול להשפיע על דעת הקהל הישראלית - שיכולה מצידה להשפיע על הממשלה. אני לא מדבר על הפגנות אלא מעשים - למשל סירוב של בנות לשרת בתפקידים/ מקומות מסוימים. מי שחושב שהסרטון הזה יזיז למישהו בעולם, לוקה בתמימות. ואני אומר את זה אחרי שקראתי תגובות לפרסום הסרטון באתרי חדשות אמריקנים.

או שהדרך היא לחץ צבאי מוגבר והשתלטות מוחלטת על הרצועה כולה. זאת כנראה הדרך היחידה להביא את כלל החטופים והגופות. זאת מהטעם הפשוט שברגע שאנחנו שולטים בשטח ממילא בכוחנו להוציאם (אני פחות מאמין שלחץ צבאי כשלעצמו ישכנע את החמאס לוותר יותר).

זו יכולה להיות דרך להביא גופות, לא להביא חטופים חיים. ברגע שהם מוסלקים מתחת לפני האדמה חמאס תמיד יוכל להקדים את החיילים שלנו ולחסל אותם קודם, אם ירגיש שאנו נושפים בעורפו. למעשה אם חמאס מפסיד בכל מקרה - אין לו שום אינטרס להחזיק את החטופים בחיים. אפשר כמובן לבוא ולטעון שאת הדרישות של חמאס אסור לנו לקבל, ואנו מבכרים החזרת גופות מאשר החזרת 20-30 אנשים חיים וכניעה לתכתיבי חמאס.

Harrington

Well-known member
מנהל
נתניהו מעוניין להפיץ גרסה חלקית של סרטון הזוועות שעד עכשיו הועבר באופן מוגבל. סרטון זה אולי יוכל במעט להחזיר את המודעות לעניין , משום ששם נטבחו אזרחים. וגם זה בספק רב, כי לרוב העולם זה לא מזיז, גם עקב אנטישמיות, וגם כי את לאדם הממוצע זה באמת לא מזיז (לאדם הממוצע גם לא מזיז מספר המתים ברצועה - המפגינים הם בעיקר מוסלמים + מיעוט קולני). מבחינת המשפחות הממשלה לא "לחוצה" דיה. הן רוצות שהממשלה תסכים לתנאים של חמאס כולל שחרור האסירים והפסקת הלחימה. פרסום הסרטון בהחלט יכול להשפיע על דעת הקהל הישראלית - שיכולה מצידה להשפיע על הממשלה. אני לא מדבר על הפגנות אלא מעשים - למשל סירוב של בנות לשרת בתפקידים/ מקומות מסוימים. מי שחושב שהסרטון הזה יזיז למישהו בעולם, לוקה בתמימות. ואני אומר את זה אחרי שקראתי תגובות לפרסום הסרטון באתרי חדשות אמריקנים.
מסכים איתך שלרוב העולם זה לא מזיז. אבל לא חסרים גם כאלה שזה כן מזיז להם. לא התעניינתי במה נתניהו מעונין, אלא במה שהמשפחות ראו לנגד עיניהן כשהחליטו להוציא את הסרטון של אתמול. לא מסכים איתך שרוב המפגינים מוסלמים. הלוואי וזה היה נכון.
כאמור מעלה, לא חושב שהמטרה העיקרית מבחינתן זה הפעלת לחץ על הממשלה. ככל שזאת בכל זאת המטרה, חוששני שהיא לא תושג. הממשלה תלך על עסקה ברגע שהדבר יתאפשר, אך לא תסכן את בטחון ישראל למען כך. המשמעות בפשטות היא שכל עוד החמאס מתעקש על סיום המלחמה כתנאי לעסקה, לא ניתן יהיה לסגור עסקה.

זו יכולה להיות דרך להביא גופות, לא להביא חטופים חיים. ברגע שהם מוסלקים מתחת לפני האדמה חמאס תמיד יוכל להקדים את החיילים שלנו ולחסל אותם קודם, אם ירגיש שאנו נושפים בעורפו. למעשה אם חמאס מפסיד בכל מקרה - אין לו שום אינטרס להחזיק את החטופים בחיים. אפשר כמובן לבוא ולטעון שאת הדרישות של חמאס אסור לנו לקבל, ואנו מבכרים החזרת גופות מאשר החזרת 20-30 אנשים חיים וכניעה לתכתיבי חמאס.
גם גופות וגם חטופים חיים. זה פשוט. ברגע שאנחנו שולטים בשטח אנחנו יכולים לשלוף אותם מהמקום בו הם מוסתרים. זאת אם נדע את המקומות האלו בכל אופן כמובן. מסכים שלחמאס, ברגע שיקלוט שהוא הולך להפסיד (אם יקלוט) אין אינטרס להחזיק אותם בחיים. אבל זה כבר עניין מבצעי. ככל שהלחץ הצבאי חזק ומהיר יותר, כך הזמן שיש להם לעסוק בנושא (במקום לברוח על נפשם) קצר יותר.

nothing but the truth

Well-known member
מסכים איתך שלרוב העולם זה לא מזיז. אבל לא חסרים גם כאלה שזה כן מזיז להם. לא התעניינתי במה נתניהו מעונין, אלא במה שהמשפחות ראו לנגד עיניהן כשהחליטו להוציא את הסרטון של אתמול. לא מסכים איתך שרוב המפגינים מוסלמים. הלוואי וזה היה נכון.
כאמור מעלה, לא חושב שהמטרה העיקרית מבחינתן זה הפעלת לחץ על הממשלה. ככל שזאת בכל זאת המטרה, חוששני שהיא לא תושג. הממשלה תלך על עסקה ברגע שהדבר יתאפשר, אך לא תסכן את בטחון ישראל למען כך. המשמעות בפשטות היא שכל עוד החמאס מתעקש על סיום המלחמה כתנאי לעסקה, לא ניתן יהיה לסגור עסקה.

לא הזכרתי בכלל את נתניהו. דיברתי על הממשלה בכללותה. ולא כתבתי שרוב המפגינים מוסלמים, כתבתי שהמפגים הם בעיקר מוסלמים + מיעוט קולני. אולי הניסוח לא ברור דיו. המיעוט הקולני שאינו מוסלמי, אינו בהכרח מיעוט מקרב המפגינים, אלא מיעוט מקרב האוכלוסייה שממנה הוא מגיע. לעומת זאת המוסלמים בהפגנות מהווים להערכתי נתח משמעותי יותר.
אני משוכנע לגמרי לגבי המטרה העיקרית של הפצת השלטון (קרי לחץ פנימה ולא החוצה) וזה גם משתמע מדברי המשפחות שהתראיינו בנוגע לפרסום הסרטון. אם היא תושג או לא - קטונתי מלהתנבא.

גם גופות וגם חטופים חיים. זה פשוט. ברגע שאנחנו שולטים בשטח אנחנו יכולים לשלוף אותם מהמקום בו הם מוסתרים. זאת אם נדע את המקומות האלו בכל אופן כמובן. מסכים שלחמאס, ברגע שיקלוט שהוא הולך להפסיד (אם יקלוט) אין אינטרס להחזיק אותם בחיים. אבל זה כבר עניין מבצעי. ככל שהלחץ הצבאי חזק ומהיר יותר, כך הזמן שיש להם לעסוק בנושא (במקום לברוח על נפשם) קצר יותר.

זה ממש לא פשוט. לא בכדי כל השלושה שחילצנו עד היום בחיים היו מעל פני הקרקע ולא מתחת. החמאס גם לא זקוק להרבה חטופים בחיים כדי לבצע את העסקה שלו. מבחינתו מספיק לשמור 5- 10 (אני מזכיר שגלעד שליט שוחרר תמורת למעלה מאלף ). הדרישות שלהן תישארנה אותן דרישות, פשוט היחס מול כל חטוף יעלה. אז אם ירגישו במצוקה יחסלו את רובם (אם טרם עשו עד כה) , יגידו שנהרגו מהפגזות צה"ל וכשהחרב תהיה קרובה (אם בכלל זה יקרה) יחסלו את הבודדים שנישארו.
ככל שמבחינתם הפסקת הלחימה היא תנאי בל יעבור, ומבחינתנו זה קו אדום - יש צורך בהנהגה אמיצה שתסתכל למשפחות (או לעם) בעיניים ותאמר שרוב הסיכויים שנחלץ משם רק גופות, כי פירוק חמאס, ככל שהדבר אפשרי זו מטרה חשובה יותר מהצלת חייהם.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא הזכרתי בכלל את נתניהו
דווקא עשית זאת בתגובה #11 שלך עליה הגבתי כאן. אבל לא עקרוני.
זה ממש לא פשוט.
הכל יחסי כידוע. לי ברור שברגע שהשטח בידינו, אבל באמ. בידינו, לא הכיבוש הדרגה שהצבא הנהיג בחלק מהאזורים, ההגעה אל החטופים (החיים ואלה שלא) תהיה פשוטה יחסית. עניין של הגיון פשוט.
ככל שמבחינתם הפסקת הלחימה היא תנאי בל יעבור, ומבחינתנו זה קו אדום - יש צורך בהנהגה אמיצה שתסתכל למשפחות (או לעם) בעיניים ותאמר שרוב הסיכויים שנחלץ משם רק גופות, כי פירוק חמאס, ככל שהדבר אפשרי זו מטרה חשובה יותר מהצלת חייהם.
אין כל עניין בהצהרה כזאת של השלטון. ראשית כי התקווה היא כמובן שלא זה יהיה המצב. שנית כי הצהרה כזאת עלולה להיחשב (בעיני מפגרי העולם) כמעין לגיטימציה למעשה כזה. שלישית כי אם המדינה תצהיר שכך היא רואה את הדברים, יעלו טענות שהמשך המלחמה על הסיכונים שבכך מיותר (כמובן שזה לא נכון לאור המטרה הראשית, אבל עדיין כך ייטען). ורביעית כי כל עוד אין ודאות מוחלטת שאדם כזה או אחר אינו עוד בחיים, אין שום סיבה מיוחדת לרוץ למשפחתו ולספר לו שזה מה שצפוי להתרחש.

nothing but the truth

Well-known member
דווקא עשית זאת בתגובה #11 שלך עליה הגבתי כאן. אבל לא עקרוני.

הכל יחסי כידוע. לי ברור שברגע שהשטח בידינו, אבל באמ. בידינו, לא הכיבוש הדרגה שהצבא הנהיג בחלק מהאזורים, ההגעה אל החטופים (החיים ואלה שלא) תהיה פשוטה יחסית. עניין של הגיון פשוט.

אין כל עניין בהצהרה כזאת של השלטון. ראשית כי התקווה היא כמובן שלא זה יהיה המצב. שנית כי הצהרה כזאת עלולה להיחשב (בעיני מפגרי העולם) כמעין לגיטימציה למעשה כזה. שלישית כי אם המדינה תצהיר שכך היא רואה את הדברים, יעלו טענות שהמשך המלחמה על הסיכונים שבכך מיותר (כמובן שזה לא נכון לאור המטרה הראשית, אבל עדיין כך ייטען). ורביעית כי כל עוד אין ודאות מוחלטת שאדם כזה או אחר אינו עוד בחיים, אין שום סיבה מיוחדת לרוץ למשפחתו ולספר לו שזה מה שצפוי להתרחש.

התייחסתי לנתניהו לגבי הסרטון שמתכוונים להפיץ (כפי שדווח באמצעי התקשורת השונים), ולא לגבי הסרטון שהופץ, שממילא היוזמה לא הייתה שלו. בנוגע ללחץ התייחסתי ללחץ על הממשלה כולה ולא על נתניהו - אבל באמת שזה לא עקרוני.
זה לא פשוט לא יחסית ולא באף מובן. זה פשוט אולי בסרטי פעולה. התרחיש של שליטה מלאה של השטח כפי שאתה מתאר הוא בעיקר wishful thinking וגם אתה יודע שזה לא יקרה. וגם לו היה קורה, זה עדיין שליטה מעל פני השטח.
אומרים שהתקווה מתה אחרונה, ימים יגידו אך אני מעדיף התבוננות מפוכחת על המצב גם אם משמעותה גרועה, מאשר לחרטט את המשפחות שהסיכוי להביא את החטופים הכי גבוה במבצע צבאי. זו אולי הדרך הכי טובה מבחינת ביטחון מדינת ישראל, אבל ממש לא מבחינת הסיכוי להוציא אותם בחיים. והמשפחות כבר מבינות את זה היטב.

דיברגנט חדש

Well-known member
שים לב גם לעיתוי הפרסום, זה מראה בוודאות שהמטרה היא גם בגלל צווי המעצר שהוצאו לנתניהו ולגלנט בהאג.

nothing but the truth

Well-known member
שים לב גם לעיתוי הפרסום, זה מראה בוודאות שהמטרה היא גם בגלל צווי המעצר שהוצאו לנתניהו ולגלנט בהאג.

הפרסום נעשה לבקשת המשפחות. וזה שכתבת את המילה "בוודאות" לא נותן שום משנה תוקף לדבריך.
העיתוי הוא משום שהן על סף שבירה ומתחילות לבצע צעדי יאוש.
חוץ מזה שטרם הוצאו צווי מעצר לנתניהו ולגלאנט ולא ידוע בכלל אם יוצאו ומתי

אפרת10512

Well-known member
הלב מתרסק שרואים הפחד של הבנות 😭את הזעווה והתופת שעברו אי אפשר לתאר לשרוף את עזה ולא לרחם על אף תינוק שם. כי אלה שריחמנו עליהם בצוק איתן הם אותם מחבלים שנכנסו אלינו ב7.10.

Harrington

Well-known member
מנהל
הלב מתרסק שרואים הפחד של הבנות 😭את הזעווה והתופת שעברו אי אפשר לתאר לשרוף את עזה ולא לרחם על אף תינוק שם. כי אלה שריחמנו עליהם בצוק איתן הם אותם מחבלים שנכנסו אלינו ב7.10.
הבעיה שישראל רחמנים בני רחמנים הינם. אין בכוחם לשרוף תינוקות בעזה במתכוון על אף נכונות דברייך.

למעלה