פונדקאות

פונדקאות

שלום, אני קוראת "סמויה" פה והאמת הזדעזעתי לקרוא את השרשור שהחל על הנכדים והפך להיות נושא הפונדקאות. אני פונדקאית לזוג ש-3 תינוקות נפטרו להם בלידה(שתי לידות) ולא היה מנוס אלא לפנות לפונדקאות הזרע והביצית שלהם! אני בחודש תשיעי ובעוד כשבוע אמורה ללדת בקיסרי (בחירה שלי) מרגע היוודע דבר הריוני אין ולא היה לי כל רגע "אימהי" לעוברית המקסימה שלהם!!! יש לי שני ילדים מדהימים שאביהם גיי ורק כאשר הבנתי, החלטתי וידעתי כי אינני רוצה ילדים נוספים - החלטתי לחשוב על תהליך הפונדקאות. אני רואה זאת כמצווה ועסקה לכל דבר. המניע מעולם לא היה כלכלי אחרת הייתי מוכרת כליה. כיוון שאביהם גיי ולא קיימנו יחסי מין אלא עברנו הפריה מביציות שלי וזרע שלו, נחשפתי לאותן נשים שכל כך קשה להן להרות וכבר אז גמלה בי ההחלטה שכאשר ארגיש מוכנה (לקח לי שנתיים וחצי) אשעה זאת בשביל מישהו אחר. מבטיחה לחזור לכתוב לאחר מסירת המתוקה למקום הטבעי שלה, להוריה. כל התהליך מלווה בטיפול פסיכולוגי מובנה ואני שמחה ומאושרת שיכולתי לעשות משהו משמעותי כל כך בחיי. הילדים שלי יפנימו שיעור בנתינה וזה הכי חשוב. שיהי סופ"ש נעים לכולנו אני

בוקר טוב

אני בטוחה כי לאחר שתדעי את נושא הפונדקאות "ממקור ראשון" - אזי דעתך תשתנה בנושא. אני כמו ספר פתוח בספריה ואת מוזמנת לשאול/ להפגש/ כל דבר שיגרום לי לשנות את הדעה הנחרצת כל כך שלך.. אני חייבצת שתדעי שלרגע אחד בכל התהליך הכל כך מורכב הזה (בערך שנתיים) לא הרגשתי מנוצלת- נהפוך הוא- הרגשתי מפויסת, מלכה לרגע גם אני כמוך בזה לניצול מכל סוג שהוא, פונדקאות הינה עסקה כלכלית/ רגשית/רוחנית לכל דבר והמילה ניצול אינה במקומה בתהליך המאוד רגיש הזה. אני לא יודעת אם מותר לפרסם טלפון ולכן לא צירפתי, אפשר אולי במסרים אם וכאשר תרצי. ואגב, נכון שישנן פונדקאיות שהמניע העיקרי שלהן הינו כלכלי וזה בסדר!! אך ישנן כאלה ואני אחת מהן שהשיקול הכלכלי הינו משני...אפ אחד לא מכריח מישהי להיות פונדקאית, ישנם מאבחנים/ פסיכולוגים ושאר ירקות שלאחר מבדקים ושיחות עם הפונדקאית ואגב גם עם ההורים בנפרד, מחליטים האם המבנה הרגשי/ סביבתי של אותה אשה אכן מתאים לתהליך... שתהיה שבת נפלאה אני

לילך979

New member
מה דעתך גלילית ?

שלום לך גלילית , אני שמחה שהופעת כאן כי הנושא מעסיק אותי גם . יש יופי במעשה שלך ואני שמחה שחשת לא מנוצלת אלא להפך . אני מבינה את הפונדקאות להורים שלא יכולים להרות . אך בין האלטרנטיבות שיש לזוג הומואים או לסביות ואת הרית הרי לגיי , מה דעתך , עבור גאים וגאות , לא עדיף מצב של הריון בו הילד מכיר את אימו או אביו ומצוי בקשר איתו . אני מניחה שאת בקשר עם הילד שהרית לאביו ולא וותרת על קשר זה . זה עושה הבדל עבור הילד . מלבד זאת , יש משהו לא טבעי בוויתור על קשר ריגשי עם העובר . האם נראה לך שהדבר הזה לא ישפיע עליו ? הרי הריון הוא לא רק דבר פיסי , יש בו פן ריגשי חשוב מאד . איך חש עובר שהפונדקאית לא נקשרת אליו ? הרי אי אפשר לנתק גוף מנפש . ויש השפעה הדדית ביניהם . נראה לי שזה נושא שעוד אין עליו עדויות והבנות . אך אי אפשר להתעלם ממנו , ומהמורכבות שזה יוצר עבור העובר . מה דעתך ?

היי לילך, עונה לך

אני סטרייטית לאחר גירושים ללא ילדים וכשהבנתי שמערכת זוגית איננה בשבילי, החלטתי לבדוק אפשרויות להולדת ילדים. אביהם גיי והכרנו במסגרת העבודה. יש לי חברות שהרו דרך בנק הזרע וזה נראה לי קשה בטירופפפפפ אני בעד שילד יכיר את אביו ואמו מולידיו יש לי תאומים בנים בני 5 וישנם הסדרי ראיה מסודרים מאוד עם אביהם, הייתי שמחה לו היה מתאמצ יותר לראות אותם אך מה שיש כרגע עדיפ על אין אבא בכלל, זו דעתי האישית.במהלך 5 שנות חייהם של ילדיי נתקלתי בשאלות אלו ואחרות ובכל פעם שמחתי על החלטתי לא להרות דרך בנק הזרע ואינני אומרת זאת ממקום של שפיטה חלילה אלא אינני בנויה לכך בקשר לפונדקאות: מבחינה טכנית אינני שותה משקאות אסורים, קפה נטול, לא מרימה כבד וכו' בדיוק כמו ההריון הקודם שלי עם ילדיי, ואפ מקפידה יותר מבחינה רגשית אני כל הזמן מדברת אליה ואומרת שעוד מעט תכיר את אמא ואבא שלה, אין לי ולו הקל שבקלים רגש לעוברית המתוקה הזו. היא לא שלי!!!!! אני לא רוצה עוד ילדים!!! מכפילה את אהבתי לתאומים הנהדרים שלי ורוצה להשאיר גם משהו לעצמי אין לי מקום לעוד תינוק/ת. מה גם שאני אדם רחום מטבעו ולעולם לא הייתי מעיזה לחשוב עליה כביתי כשיש לה הורים משלה עם כל החומר הגנטי. אני יכולה לומר שלי לא היה את האומצ לתרום ביצית אפ פעם לאפ אחד.. אפשר גם אפשר לנתק גופ מרגש, ראשית ההחלטה והידיעה כי אינך רוצה ילדים נוספים, לאחר מכן ליווי צמוד של מטפלת ובתוך כל זה האם זה מה שילדיי צריכים כעת? עוד ילד? אז למה לא שלי? באמת שלי? היא לא שלנו!!!! מקווה שעניתי, אשמח להבהיר עוד את רואה? כל אחד וגבולותיו הוא... ההריון הזה הוא פיזי בלבד!!!

לילך979

New member
גלילית יקרה

לא לא . לא התכוונתי אליך . במיוחד לאור זה שיש לך ילדים אולי זה קל לך יותר . אבל התכוונתי לקטנטנה הזאת שברחמך . אצלה אי אפשר לנתק גוף מנפש . העובדה שאת לא נקשרת אליה כלל , אולי אפילו עושה מאמץ, אבל אם לא, עוד יותר - מה זה בשבילה , מה זה לגדול בתוך רחם שלא אוהב כמו שאם יכולה לאהוב . הרי ברור שאמא בדר"כ אם היא מודעת , נקשרת לעובר ריגשית כבר בהריון . ומעבירה אהבתה כבר אז . מה זה בשביל העוברית הזאת להתפתח ללא אהבת אם , תוך המתנה של 9 חודשים כדי להגיע אל הוריה . אני מאמינה שיש לזה השלכות . ולא שאסור לעשות זאת כשאין ברירה . אך אם יש אפשרויות אחרות ... מה את אומרת . זה ממש רלבנטי עבור גאים שיש להם אפשרות לנהוג כמוך או לפנות לפונדקאות . אגב, האם לאב ילדיך יש בן זוג ? ואיך זה בשבילך , או איך זה היה, אם היה לו , לגבי היחסים איתו כאב ילדיך . זה גם מפתיע שהוא לא רוצה לראות אותם יותר . הרי דווקא איש שהוא גיי ועושה את המאמץ להכנס למחויבות של ילדים בהכרה מלאה , דווקא ממנו הייתי מצפה שיהיו מאבקים על של מי הילדים האלו או על כמה הוא יגדל ויהיה איתם . הרי בגלל דבר כזה הם פונים לרוב לפונדקאות . כדי שלא יהיו מאבקים כאלו והילדים יהיו אצלם כל הזמן .

Master Stav

New member
חייב לומר שלאחר קריאה של אי אלו הודעות שלך

אני חש שאת מקובעת בדיעותיך ולמרות שמראים לך שאפשר גם אחרת את מסרבת הלכיר שהמציאות אותה הכרת עד לרגע זה אינה תמיד כזו ניצבת פה אישה שאומרת לך בפירוש ההריון הזה הוא פיזי בלבד הן לי והן לעוברית , יש לה אבא ואמא או אבא ואבא ולשם היא הולכת העוברית מתפתחת פיזית ברחם הנשאית וכן זו מהותה של פונדקאות זה שניתן להפוך אותה לשיר הלל לרגש אימהי כן ניתן בפועל המחקרים מראים אחרת כאשר תצא העוברית ותהפוך לאדם נושם אוויר ובעל חיים משלו היא תזדקק לכל האהבה שיכולים הוריה לתת לה אמונתך שיש לזה השלכות לגטימית בדיוק כמו אמונתי שאין הדבר כך ולראיה הפוסט של גלילית אגב אותו כנ"ל לגבי הייתי מצפה , אני נוטה לחשוב שחייך רצופי אכזבות בגין העובדה שלא מתרחשים הדברים כפיש את מצפה זיכרי שאנשים הם אנשים וככאלו ...אין שום תבנית שלא יצליחו לשבור להרוס או גבול שהם ימתחו כפיש נוח להם את יכולה לצפות לדברם רק מעצמך ...כל השאר ...אינו אלא מזוכיזים נפשי טהור .

לאביהם אין בן זוג והוא עדיין בארון...

לצערי הגדול, כבר בן 40 ועדיין שם במקום החשוך הזה. הילדים כבר שואלים ומכיוון שאני דוגלת בשקיפות מלאה ולא עושה סיפור מכל דבר, עונה להם ישירות כמובן בגבולות יכולת ההבנה שלהם. החשש שלי שהם יפלטו זאת ליד אימו ויהיה לא נעים אך גמרתי אומר עם עצמי שלי אין קשר ל"סיפור" שלו אלא רק לילדיי ואם הם שואלים, אני מחויבת לענות להם בפשטות ובאמת שלי, שאני מכירה. האחריות היא שלו ושלו בלבד. גם אני לא מבינה איך אין בו את התשוקה העצומה לראות אותם יותר. אני מצידי עושה הכל כדי לפרגן לו כשהם שואלים אך ילדים כמו שרק ילדים יוןדעים- מרגישים זיופ, מרגישים הכל! וחבל, הם אפ פעם לא יהיו שוב בגיל שלוש, ארבע, חמש ובקשר לעוברית כבר עניתי למטה ואני לא חושבת שיש אופציה טובה יותר. נדמה לי כי כל אחד היה רוצה ילד גנטי משלו והדגש על הגנטיקה כך שפונדקאות זו אופציה מצוינת לרצון זה. אם אין אפשרות כזו בוודאי שאימוצ היא האפשרות השניה.

היי גלילית-

לא יודעת אם ראית את ההודעה הקודמת שלי, אבל שלחתי לך את המספר והמייל שלי במסר ואשמח לקבל את שלך .

לילך979

New member
את באמת גדולה .

תודה שענית לי . אני יכולה להבין לאור תשובתך מודע אולי הוא לא נפתח יותר לקשר איתם . נראה לי שמי שהוא עדיין בארון , חש כל כך לא טוב עם עצמו ועוסק כל כך בהסתרה , שגם עם הילדים הוא יגייס אנרגיות של הסתרה וזה עומס גדול על קשר . באמת חבל . אך אין לשפוט אדם במצבו . אפשר להבין כמה זה קשה גם לצאת מהארון . חזקי ואמצי . את באמת גדולה . לילך .

שלום לך גלילית המקורית

שאלה לי אלייך אני מנהלת קומונת נשים אשמח עם תוכלי לבוא לשם ולספר קצת על נושא הפונדקאות תוכלי דרך הלינק שלי להגיע לקמונה ולבקש אישור ואאשר אותך ברשותך כמובן

ברוכה הבאה../images/Emo140.gif

אני מכירה פונדקאיות באופן אישי ואני באמת חושבת שזו שליחות, אתן מלאכיות אמיתיות בעיניי
מאחלת לך לידה קלה והמון בריאות ואושר. יישר כח

Master Stav

New member
../images/Emo24.gif כל הכבוד וברוכה הבאה ../images/Emo24.gif

מסתבר שיש גם פונדקאות אחרת למרות כול המלעיזים ומפקיעי הנושא .... תודה לך על החשיפה ועל המילים שכתבת פה .

../images/Emo88.gifכל הכבוד../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif מדהימה ומקסימה!!

איך הלך ההליך חוקית, האם זה נעשה בארץ ?

כמובן שההליך נעשה בארצ

שינה ועדה מטעם משרד הבריאות שמאשרת לצערי רק זוגות נשואים! שם במעמד הזה יושב רב, עובד סוציאלי, פסיכולוג, רופא נשים/ גניקולוג ועוד אי אילו אנשים ומנסים לברר האם אני שלמה עם הצעד הזה ומה יקרה אם לא ארצה למסור את התינוק ואקשר אליו... אגב בארצ זה לא קרה אך שמעתי שפונדקאית בחו"ל סירבה למסור את התינוק שחלקו "שלה" כיוון שהשתמשה בביצית שלה. עברתי 5 הפריות כשבשניה היה הריון שנספג בתחילתו וזה אומר שנתיים לא פשוטות של המון תקוות ואיסורים עד לרגע המיוחל. כעת אני בשבוע 37 ובעוד שבוע אלד. כל מה שמעסיק אותי הוא כיצד אני מחזירה את השקט, הבטחון והרוגע למשפחה הקטנה שלי. הם, ההורים כבר יסתדרו עם ילתדם הקטנה ושם אינני שמה משקל כלל. במעמד הלידה אנו צריכים להודיע לפקידת סעד שכבר נפגשנו עימה (ביפו במח' אימוצ) ותוך 24 שעות היא מחויבת להגיע לבי"ח. אני חותמת על כך שאני "מוותרת" על הילדה ואז המדינה הופכת להיות אפוטרופוסית על הולד עד לקבלת צו הורות שאורך עד כחודש. לא נראה לי שישנן השלכות בנוגע לתינוקת ברחמי על כמות האהבה שאינני מסוגלת לתת לה. כרגע היא ברחמי, אני משגיחה עליה ומצפה לה ים של אהבה לכשתיוולד, כולם מחכים לה מאוד מאוד. במהלך התהליך גם ההורים המיועדים עוברים מבדקים פסיכולוגים על "כשרותם" כזוג, כהורים. הלוואי והיו עושים זאת לכל הורה. זהו, בעצם אשמח לענות לשאלותיכם.

כל הכבוד, את עושה עבודת קודש!

ולמי שמתעניין בנושא הפונדקאות לזוגות חד מיניים, אני רוצה להמליץ על הסרט המצויין "שני גברים, שני תינוקות", אשר ניתן לצפייה חינם באתר של ערוץ יס דוקו בקישור הבא: http://yes.walla.co.il/?w=2/7827/1306586 הסרט מתחקה אחר זוג הומואים אוסטרליים, שהביאו לעולם שני ילדים בעזרת פונדקאית אמריקאית. הסרט מלווה גם את ההורים וגם את האם הפונדקאית, אשר מתראיינת בגילוי לב ומספרת על חוויותיה.

לילך979

New member
לך הארוניסט .

תודה לך . הסרט מרגש . אני שמחה שיכולתי לראות אותו . יש בו הרבה אצילות נפש ונתינה . גם ההתקשרות של האם היולדת משמחת בשבילי . אכן אישה מיוחדת מאד , כמו גם הזוג הנפלא . נוצרה פה מערכת יחסים שמאפשרת מקום לכולם וזה פשוט מעורר תקווה .

למעלה