פה ושם בארץ הזאת

קצה11

Well-known member
פעם לפני כך וכך שנים כשהיתי סטודנט עבדתי בכל מיני עבודות מזדמנות והיתה גם עבודה שהיה קשורה לדיירי עמידר בכמה ישובים בארץ
זו היתה הפעם הראשונה שנתקלתי בעוני מחריד מהסוג שלפי, גנץ או נתניהו כנראה לא מכירים ואפילו מרצ לא מבקרת שם כי זה יהודים ולא ערבים.
בתים ישנים, דירות בגודל של קופסת סיגריות, חדרי מדרגות שבורים וללא תאורה כי אין כסף לשלם.
לפעמים דירות עמידר מפוזרת בשכונה, דירה פה ודירה שם ולפעמים זה כל הבניין או רוב השכונה ויש לזה השפעה עצומה על המרחב ועל האנשים.
פעם ראיתי עולה בן 80 + מטפל בבן שלו נכה עם פיגור בן 60 בערך וארוחת הצהריים שלהם זה איזו דייסה מזורה וכנף עוף אחת , אוכלים מצלחת אחת.
במקום אחר ראיתי ילדים שכל הבית שלהם זה חדר אחד ומיטה גדולה אחת במרכז החדר.
או לפעמים תפגוש באיזו ליידי קשישה שהמצב תקע אותה במקום שהיא לא קשורה אליו ולא מתאים לאינטליגנציה שלה עם נימוסים שלא מתאימים לשרוד בארץ הזאת.
לפעמים זה בלוק שלם של אנשים מכל מיני מקומות בעולם שגרים בחדר אחד קטן ומה שיש להם בחיים זה להוציא כיסא לחצר ולשבת בחוץ והשכונה נראית כמו פעם בסרטים של אפרים קישון
בבית שמש נתקלתי בשכונה שכל כך ענייה "ועמידרית " קיבצו אנשים עם צרות ובעיות וכל חצי שעה יש צרחות מישהו רב עם מישהו ומזמינים משטרה
בהרבה מקרים המעבר מהרחוב לבניין מחייבת עליה או ירידה בהרבה מדרגות מה שמקשה מאוד על הזקנים זה בהרבה פעמים מה שכולא אותם מלצאת מהבית.
פעם נתקלתי באישה שגרה בדירה שהשכן מלמטה בעל זרוע בנה קומה שניה שנכנסת לה לדירה אז כשנכנסים לדירה יש חדר אחד ואז בחדר השני מטר שייך למי שגר למטה והיא שמה סולם ועולה לחצי חדר (מבחינת הגובה).
במקום אחר נתקלתי באתיופי לא צעיר, עיוור אבל עם מוח ועוצמה של 100 איש ,הוא פעיל בשכונה מנהל מאבקים ציבוריים למען התושבים
את כל הדברים הללו צריך לראות בעיניים אז אולי לפיד שרוצה לבקר היכן שראשי ממשלה מעולם לא ביקרו יבקר גם בשכונה כזאת?

שמלת תחרה1

Well-known member
פעם לפני כך וכך שנים כשהיתי סטודנט עבדתי בכל מיני עבודות מזדמנות והיתה גם עבודה שהיה קשורה לדיירי עמידר בכמה ישובים בארץ
זו היתה הפעם הראשונה שנתקלתי בעוני מחריד מהסוג שלפי, גנץ או נתניהו כנראה לא מכירים ואפילו מרצ לא מבקרת שם כי זה יהודים ולא ערבים.
בתים ישנים, דירות בגודל של קופסת סיגריות, חדרי מדרגות שבורים וללא תאורה כי אין כסף לשלם.
לפעמים דירות עמידר מפוזרת בשכונה, דירה פה ודירה שם ולפעמים זה כל הבניין או רוב השכונה ויש לזה השפעה עצומה על המרחב ועל האנשים.
פעם ראיתי עולה בן 80 + מטפל בבן שלו נכה עם פיגור בן 60 בערך וארוחת הצהריים שלהם זה איזו דייסה מזורה וכנף עוף אחת , אוכלים מצלחת אחת.
או לפעמים תפגוש באיזו ליידי קשישה שהמצב תקע אותה במקום שהיא לא קשורה אליו ולא מתאים לאינטליגנציה שלה עם נימוסים שלא מתאימים לשרוד בארץ הזאת.
לפעמים זה בלוק שלם של אנשים מכל מיני מקומות בעולם שגרים בחדר אחד קטן ומה שיש להם בחיים זה להוציא כיסא לחצר ולשבת בחוץ והשכונה נראית כמו פעם בסרטים של אפרים קישון
בבית שמש נתקלתי בשכונה שכל כך ענייה "ועמידרית " קיבצו אנשים עם צרות ובעיות וכל חצי שעה יש צרחות מישהו רב עם מישהו ומזמינים משטרה
בהרבה מקרים המעבר מהרחוב לבניין מחייבת עליה או ירידה בהרבה מדרגות מה שמקשה מאוד על הזקנים זה בהרבה פעמים מה שכולא אותם מלצאת מהבית.
פעם נתקלתי באישה שגרה בדירה שהשכן מלמטה בעל זרוע בנה קומה שניה שנכנסת לה לדירה אז כשנכנסים לדירה יש חדר אחד ואז בחדר השני מטר שייך למי שגר למטה והיא שמה סולם ועולה לחצי חדר (מבחינת הגובה).
במקום אחר נתקלתי באתיופי לא צעיר, עיוור אבל עם מוח ועוצמה של 100 איש ,הוא פעיל בשכונה מנהל מאבקים ציבוריים למען התושבים
את כל הדברים הללו צריך לראות בעיניים אז אולי לפיד שרוצה לבקר היכן שראשי ממשלה מעולם לא ביקרו יבקר גם בשכונה כזאת?
האנשים שגרים בשכונת רכבת, לא ישתכנעו מדברי לפיד, לכן הוא לא יבקר שם.

ריקי זו אני

Well-known member
האנשים שגרים בשכונת רכבת, לא ישתכנעו מדברי לפיד, לכן הוא לא יבקר שם.
בניה שנועדה לכל העוני והמסכנות...
עבורי זו היסטורית הילדות... מכירה אותה היטב. מאוד היטב.
דירות של 54 מ"ר שעברו הסבה ל56 מ"ר... מה שקוראים לזה במכבסה הסוציאליסטית...
דירת 3 חדרים... או שני חדרים וסלון.
בכניסה שלנו... קומה ב' ממול למש' לוי... מש' אזרזר... 13 ילדים ועוד זוג הורים
וסבתא.
מש' לוי 'הטריפוליטאים' בסה"כ 12 ילדים במשפחה... אבל מעולם לא היו כולם ביחד...
אבל כשאחי התחתן הוא לקח לעצמו ורעייתו דאז - חדר....
מש' ביטון קומה 1 - 11 ילדים ומש' משיח משהו כמו 12 ילדים...

טוב... היתה לזה סיבה טובה כי הרי הממשלות כולן (מה גם ביבי??? כן!!! גם)
ראו בנו לא יותר מאשרי מנקי המדרגות, הבתים, הרחובות... עובדי התברואה
ולא יותר מעובדי היצור... במילים אחרות למה להשקיע במיץ של הזבל של החברה???
אז דירות קטנטנות חסרות חן... מרחב ציבורי אספלט...
0 תשתיות למבני ציבור להוציא בתי כנסת...
בתי ספר יעודיים... למשרתים... תוכניות לימודים מיוחדים...

אז דור הולך ודור בא... ואת המרוקאים מחליפים האתיופים... כמה חבל...

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
קשה לי להאמין שדווקא לפיד יבקר במקומות האלה.
אגב, גם נתניהו לא פחות חרא ממנו, גם הוא לא ראה אף אחד ממטר.
חייבים לשנות את המנהיגים המחורבנים האלה שהיו לנו בעת האחרונה.
אני שומע עכשיו את בן גביר משריין מקום ליונתן פולארד.
אולי הוא ייצרף אליו עוד כמה קצינים בכירים מצה"ל.
הלוואי ויצרף גם אישה שיודעת פרק או שניים בניהול מדינה.
אנחנו חייבים קצת דם טרי וחם לכנסת האנמית הזאת שיש לנו.

נ.ב. קצה?
פעם ראשונה שאתה מספר כאן שהיית סטודנט |אקדמאי|
כל הכבוד לך, כי זה קרה אחרי שנה בערך שאנחנו מכירים כאן וגם בפורום השכן.
כי יש פה אחד שביום הראשון שהוא נכנס אלינו לפורום, הדבר הראשון שהוא ציין זה שהוא למד באוניברסיטת תל אביב.
הפתיח הזה שלו קצת צרם לי, הערתי לו ומאז הוא שונא אותי ואומר שאני כנראה סובל מרגשי נחיתות. :)
אני מאד מקוה שאתה לא תשנא אותי אחרי ההערה הזאת שלי. :)

קצה11

Well-known member
קשה לי להאמין שדווקא לפיד יבקר במקומות האלה.
אגב, גם נתניהו לא פחות חרא ממנו, גם הוא לא ראה אף אחד ממטר.
חייבים לשנות את המנהיגים המחורבנים האלה שהיו לנו בעת האחרונה.
אני שומע עכשיו את בן גביר משריין מקום ליונתן פולארד.
אולי הוא ייצרף אליו עוד כמה קצינים בכירים מצה"ל.
הלוואי ויצרף גם אישה שיודעת פרק או שניים בניהול מדינה.
אנחנו חייבים קצת דם טרי וחם לכנסת האנמית הזאת שיש לנו.

נ.ב. קצה?
פעם ראשונה שאתה מספר כאן שהיית סטודנט |אקדמאי|
כל הכבוד לך, כי זה קרה אחרי שנה בערך שאנחנו מכירים כאן וגם בפורום השכן.
כי יש פה אחד שביום הראשון שהוא נכנס אלינו לפורום, הדבר הראשון שהוא ציין זה שהוא למד באוניברסיטת תל אביב.
הפתיח הזה שלו קצת צרם לי, הערתי לו ומאז הוא שונא אותי ואומר שאני כנראה סובל מרגשי נחיתות. :)
אני מאד מקוה שאתה לא תשנא אותי אחרי ההערה הזאת שלי. :)
מי יכל לשנא אותך?
לסבתא שלי לא היו תארים ואנשים עלו אליה לרגל לקבל עצות וללמוד
אלי עוד אף אחד לא עלה, הלוואי שהיה לי את השכל שלה.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
מי יכל לשנא אותך?
לסבתא שלי לא היו תארים ואנשים עלו אליה לרגל לקבל עצות וללמוד
אלי עוד אף אחד לא עלה, הלוואי שהיה לי את השכל שלה.
בצעירותי לא אהבתי כל כך ללמוד.
אהבתי אופנועים גלשנים ולהכיר חתיכות על שפת הים.
לא שאני מצטער עכשיו, ממש לא.
אני דיי בטוח שאילו הייתי מגיע עכשיו לאותה פרשת דרכים שבה עלי להחליט לאן ללכת..
הייתי שוב בוחר בגלשנים וחתיכות על שפת הים. |גזוז| |שמש| |בלונד|

קצה11

Well-known member
בצעירותי לא אהבתי כל כך ללמוד.
אהבתי אופנועים גלשנים ולהכיר חתיכות על שפת הים.
לא שאני מצטער עכשיו, ממש לא.
אני דיי בטוח שאילו הייתי מגיע עכשיו לאותה פרשת דרכים שבה עלי להחליט לאן ללכת..
הייתי שוב בוחר בגלשנים וחתיכות על שפת הים. |גזוז| |שמש| |בלונד|
אני מפחד מהים
כלומר העומק שנכנסים עם הגלשן
נולדתי על הקרקע ואין שום סיבה שאחליף אותה בים

משתפרת1

Well-known member
אני מפחד מהים
כלומר העומק שנכנסים עם הגלשן
נולדתי על הקרקע ואין שום סיבה שאחליף אותה בים
גמני, גמני.
בגלפגוס שנירקלתי בין האיים ומעל הדגים והכרישים עטופה בחגורת הצלה. למרות שקל לצוף עם שנורקל ומסכה העומק הפחיד אותי

מקסים 45

Well-known member
אולי יצליח לעזור לחלשים.
אף פעם לא מאוחר, לעזור לאנשים במצוקה.

Harrington

Well-known member
מנהל
התשובה לכך לא נעוצה לצערנו בשאלה אם הוא יכול/רוצה לעזור לתושבי המקום אם לאו, אלא בשיקולים אחרים.

אבל תכל'ס על מה אנחנו מלינים בדיוק? מישהו כאן מוכן לשלם כפליים מיסים בשנה כדי להגדיל את דירות עמידר למוחלשי החברה? מישהו כאן מוכן לשלם יותר מיסים כדי להגדיל את היצע הדירות לחלשים?

למעלה