ערב טוב

ערב טוב

היום יצא לי לטייל עם אחי בגשם , לנסוע לקניות של ירקות , האמת המחירים בשמים עיקר התזונה שלי הם ירקות אחרת אני אשמין, גם ככה סוחבת עלי עודף שרצוי בשביל הלב שלי להוריד אותו בחורף הכי אוהבת את מרק ירקות חם , רק ירקות, לאחרונה הכנסתי פנימה עוף, יוצא עוף מכובס היום ראיתי את המחירים של הירקות נדהמתי , אתחיל לאכול פחות בגלל העלות קשואים 19 שח לק"ג איך אפשר מרק ירקות ללא קישואים , אנסה לתמרן עם הגזר להבצל אנסה למצוא ירקות מיובשים או קפואים אולי העלות שלהם נמוכה יותר אולי למישהו יש רעיון למרק ירקות ללא הירקות היקרים מאד

אופירA

New member
מנהל
רעיון

הקישואים יהיו יקרים מאוד בתקופה הקרובה, בגלל ענייני יבוא ומלחמות היהודים במדינת ישראל. העצה היא לוותר עליהם לחלוטין. אפשר להמירם בדלורית ו/או דלעת, ביותר בצל, לטעום יותר את הסלק בתקופה הזו, ולעבוד יותר עם פטריות - הפטריות כמו הקישואים דלות קלוריות ורכות, למרות שאופיין הבישולי שונה לחלוטין. גם הכרוב ועלי הסלק יכולים לעבוד יותר במקום הקישואים, וכן תרמילי אפונה צהובה שמרוככים היטב בבישול מקדים, וכדומה. וכמובן - המון המון עלים: פטרוזיליה, כוסברה, שמיר. בחורף טוב לבשל מרקים כתומים, שיש בהם הרבה בטטה, דלעת/דלורית וגזר (והמון בצל, שהולך איתם מצוין ביחד, ועלים ירוקים). זה מחסן קצת כנגד עניינים שקשורים בווירוסים ובקור.

למעלה