על רובין הוב וטרילוגיית הרואים למרחק

ניר4819

New member
על רובין הוב וטרילוגיית הרואים למרחק

אני חושב לחזור ולקרוא את הטרילוגיה הנפלאה הזו (ואת ההמשך שלה, טרילוגיית שליחות הליצן), שאהבתי מאד מאד. אבל אני קצת חושש, כי היו רגעים מאד קשים עבורי במהלך הקריאה, בעיקר כל אלו שנוגעים בבע"ח מתים, משהו שמתרחש מספר פעמים במהלך הספרים. קשה לי עם קטעים שמתארים סבל של בע"ח, ורובין הוב טובה בתיאורים האלו, כשהיא מכניסה אותנו למוחו של בע"ח ואנחנו מרגישים מה שהוא מרגיש וחווים מה שהוא חווה. אז נראה, אבל כרגע אני בהחלט חושב לחזור לספרים הנפלאים שלה ולגיבור הנהדר שלהם - פיץ. אז חשבתי לשאול, מה חשבתם על הספרים? כי אני אהבתי אותם מאד, ואני קולט עכשיו שלמרות שקראתי אותם רק פעם אחת, הם ממש נחרטו לי בלב ובזיכרון - בפרט הראשון, שהוא האהוב עלי מביניהם.

ג רפאל

New member
מיהו? מהו? לא קראתי לא שמעתי לא ראיתי.

אז זה ימנע ממני להנגיב? מהפתום?

לי הספיקה פעם אחת

הרואים למרחק עוד נסבל יחסית, יש קצת תיאורים גרפיים של עינויים אבל בסה"כ העלילה הטובה מחפה על זה. אני לא הצלחתי ממש להתחבר לדמויות בספרים ולכן לא אחזור אליהם שוב.
טרילוגית הספינות לדעתי יותר טובה, היא גם העדינה מבין השלוש יחסית, פרט לרצח המזעזע שמתרחש אי שם בספר השני.
אהבתי את הדמות של אנתיאה, אבל שוב , לא מספיק כדי לחזור לספרים שוב.
לליצנים אני לא מתקרבת יותר, מזעזע, נוראי ומעמיד את הדמות של הליצן באור אחר שאני ממש לא אוהבת.
באופן כללי גם לא סבלתי את הסוף שהיא נתנה למולי ולבוריך ופיץ לאורך כל הטרילוגיה הזאת הוא חתיכת בכיין מעצבן.
הדמות היחידה שחיבבתי היתה זמיר.

ובאופן כללי הדמויות הכי טובות בספרים לדעתי היו של החיות - עיני לילה, סלינק, החתול המפונק של זמיר, והסמור השני שאני לא זוכרת את שמו.
אה - עוד דבר, התרגום איום ונורא.

קראתי את שלוש הטרילוגיות ממש לא מזמן

ואני חייבת לומר שאלו בין הספרים שנשארו איתי הכי הרבה זמן אחרי הקריאה.
את טרילוגיית הספינות פחות אהבתי אבל שתי האחרות פשוט נפלאות בעיני. כשסיימתי את טרילוגיית הליצן פשוט לא יכולתי לקרוא משהו אחר במשך כמעט שבועיים, כל הזמן חשבתי על הספר הזה.
אני מודה שגם לי היתה בעיה קשה עם הסוף (שלא אחשוף כאן כמובן) אבל אולי דווקא בגלל זה זה גרם לכל כך הרבה מחשבות והרהורים, אפילו הלכתי לקרוא דעות של גולשים ברחבי הרשת ותגובה של הסופרת עליהן, דבר שאני לא עושה כמעט אף פעם.

למרות הסוף שלא אהבתי אני לא מצטערת לרגע שקראתי את הספרים האלו, מדובר בכתיבת פנטזיה מהמדרגה הראשונה ובבנייה של עולמות עשירים ומרתקים. אם לא קראת עדיין את טרילוגיית הליצן אני ממליצה בחום (אם כי אכן יש להתכונן לקטעים קשים, ומצד שני - בתור מי שאהב את שיר של אש ושל קרח - קטן עלייך
)

קניתי היום את הספר הראשון בטרילוגיית האיש

הזהוב. רציתי לשאול הטרילוגיות קשורות זו לזו? יש בתוכן סדר קריאה? בקיצור להחליף את הספר? תודה!

הליצן הזהוב זו הטרילוגיה הסוגרת

בעקרון הרואים למרחק קודם ואז הספינות אבל אפשר לקרוא הפוך
את הליצנים קשה להבין אם לא קוראים קודם את הרואים למרחק.

נדירליאל

Active member
ואילו אני, קראתי את "הרואים למרחק"

ולא ממש התפעלתי או התרשמתי, אז ויתרתי על קריאת שאר ספריה.

Arana

Active member
מנהל
קראתי מזמן את "הרואים למרחוק"

ואהבתי מאוד את הבנייה של העולם, את הפירוט, את הדימיון המדהים שלה. אבל לא יכולתי לסבול את הדמות של פיץ', הוא היה בכייני ואומלל כזה. כל כך לא אהבתי את זה, שלא המשכתי הלאה לספרים אחרים של הוב.
לעומת זאת, קראתי את "קוסם היונים" שהתפרסם תחת שם העט השני של אותה סופרת, והוא מצויין בעיני.

למעלה