על הורים, ילדים ומגע

0 אור 0

New member
על הורים, ילדים ומגע

פרסמו אצלי בפורום הפניה למאמר הזה, שמעורר שאלה שנויה במחלוקת וכאובה, ואני כמובן מפנה לכאן. הנושא מעורר אצלי מחשבות מזה שנים, כשעוד בארץ המגע היה חופשי ורק שמענו שיש תופעה כזו בחו"ל. לדעתי תופעה פסולה: גורמת לכך שנחסך מהילדים מגע חם שהם זקוקים לו , אך מצד שני אינה מבטיחה כל הגנה מפני פדופילים, שכן הם בדרך כלל מתוחכמים מאד ויודעים איך ליצור את הקשר ולהגיע לילד. אולי אפילו דוקא מגביר את הסיכון, שכן ילד שצמא למגע, יהיה יותר חשוף לאותו מבוגר שכן מציע את המגע מתוך כוונות זדון, ולא יהיו לו הכלים להבחין בין המגע הטוב והתמים לבין המגע הרע.
 

גן חיות

New member
המצב המתואר עצוב וקיצוני

צריך ללמד את הילדים להיזהר. צריך גם ללמד אותם שבדרך כלל מבוגרים לא מסוכנים. צריך ללמד אותם להקשיב לקול הפנימי שלהם, לחוש השישי הזה. וללמד אותם מה מקובל ומה אסור. כאשר ילדי היו קטנים , אחרי שבתי כבר עברה התעללות מינית מתמשכת, דווקא על-ידי בני משפחה אהובים ושסמכה עליהם (גם אני) בעינים עצומות), מצאתי באינטרנט חוברת נחמדה בנושא, באנגלית. החוברת הולכת שלב שלב והציורים חמודים ולא מאיימים. המסר, אסור שיגעו בך בצורה שעושה לך לא נעים או מפחיד או במקומות פרטיים. אסור שמבוגר יגיד לילד לשמור מהשהו בסוד ולא לגלות להורים. יש סודות טובים. יש מגע טוב. יש אנשים טובים. ויש גם סכנות, אפילו בסביבה המאד קרובה. החוברת הזאת עזרה לילדים שלי להרגיש גדולים וחזקים , להאמין בתחושות שלהם שמהשהו לא בסדר, לעמוד על שלהם. חבל רק שלא ידעתי ולא חשבתי על זה קודם. לא זוכרת בדיוק את האתר. חיפשתי עכשו ולא הצלחתי למצוא. אם אצמא במועד אחר, אשים קישור.
 

לב אם

New member
מסכימה עם כל מילה

אכן, חשוב מאד ללמד את הילדים לבטוח במבוגרים, אך לדעת מה אסור ומה מותר - להבדיל בין מגע טוב למגע לא טוב, ללמוד להאמין לתחושה שלהם, ולא לשמור סוד שהם לא מרגישים לא נוח אתו (כמה שיחות היו לי עם הילדים בנסיון להסביר ולהדגים מה זה סוד טוב ומה זה סוד לא טוב ...) חבל מאד ששופכים את התינוק יחד עם המים ובעצם מונעים מילדינו את הבטחון של סביבה מגנה, חמה ואוהבת. אשמח אם תמצאי את הקישור ותוסיפי לפורום
 
למעלה