על ביטוח בריאות פרטי

על ביטוח בריאות פרטי

לאחרונה אני נחשפת לסיפורים קשים בתחום הבריאותי ומטריד אותי שאין לנו ביטוח בריאות פרטי, שנראה שהפך לדבר די סטנדרטי לפחות בקרב העובדים בחברות גדולות (שאנחנו לא נמנים עליהם). אני רוצה לבדוק איזה כדאי לעשות וכמה עולה. למישהי יש מושג איפה כדאי לבדוק, איזה כדאי לעשות וכמה עולה? אני אשמח לקבל טיפים. כוונתי לביטוח לכל המשפחה.

osnat3333

New member
לנו יש ואני לא בטוחה שצריך

מדי פעם אני שוקלת לבטל...
כי כשהייתי צריכה יעוץ ורציתי לעקוף תורים ארוכים - מבחר הרופאים היה לא משהו.
בהריונות - לא השתמשתי
במימון תרופות/השתלות וכאלה - יש תנאים נוקשים, ותקרת השתתפות.
לא חושבת שחולים רציניים הם במצב של לתבוע את הביטוח, ללכת לבתי משפט וכ"ו.

Koketka11

New member
ליום יום את ממש לא צריכה ביטוח פרטי

אבל חלילה וחס במקרה של מחלה רצינית, ניתוח בחו״ל או מימון תרופות יקרות, בלי ביטוח פרטי יהיה מאוד קשה.
לנו יש של עו״ד שהבנתי שהוא נחשב טוב. גם אני לא הפעלתי אותו ומקווה מאוד שלא אצטרך. חמסה חמסה חמסה.

osnat3333

New member
אבל

יש להם תקרת השתתפות
הרופא./מומחה שלהם צריך לאשר את הצורך בתרופה הספציפית/ניתוח שאת רוצה

יצא לך לקרוא את הפוליסה? כי יש שם כל כך הרבה סייגים, ומי אמר שהם לא ימשכו זמן עם האישור?ומי אמר שהרופא שלהם לא יטען שמספיקה לך התרופה/הניתוח יותר זול? לאדם חולה אין באמת זמן/אנרגיה לבתי משפט
והעיקר - תבדקי את התקרות שלהם. כי יש לי תחושה, שאם פתאום צריכים סכום כזה,וזה עיניין של חיים או מות- הרבה יותר קל נגיד לקחת הלוואה/למכור את הבית וכאלה, לא?

rnavina

New member
אפשר לתבוע גם אחר כך. וביטוח בעיני זה כדי

שאוכל לישון בשקט בלי לחשוב על ברוך כלכלי כתוצאה מבעיות בריאות חמורות.

sharonwe

New member
את לא יכולה לתבוע אח"כ.

הם מחתימים אותך על כך זאת מסיכמה לתנאים שלהם, כי הם יודעים שאת נתונה תחת לחץ ותסכימי כמעט לכל פשרה.

היתה על זה כתבה באחד העיתונים לפני כשנה: חברות הביטוח בונות על "פשרות", גם במקרים שמגיעים איתם לביהמ"ש, והרוב כלל לא מגיעים לשם אפילו.

rnavina

New member
הביטוחים הקולקטיבים מצוינים כי מדובר בכיסוי

רחב במחיר נמוך יחסית. כוחו של הציבור.

tiger mom

New member
אולי כדאי פשוט להחליף

כי אצלנו זה כבר קיצר תור אחד (CT
3 חודשים דרך קופת חולים. יום אחד דרך הביטוח הפרטי)
ורופא העיניים של הילדה (שהפסיק לעבוד עם הקופה שלי בשלב מסויים) מומן (כמעט לחלוטין) מהביטוח הפרטי והניתוח שה בת שלי עברה אצלו באסותא מומן לדמרי ע"י הביטוח בלי השתתפות עצמית
וקיבלנו כסף על ימי אשפוז של הבן שלי והחזר על הניתוח שלו
והחזר על קיסרי

ובכל מקרה, בפוליסות שהיו לי (2 במספר של חברות שונות) התנאים והתקרות לתרופות היו יותר טובים ממה שקופת החולים נותנת

לאחרונה ביררתי על הנושא.

דבר ראשון - עד כמה שהבנתי, משני אנשים שאין להם אינטרס לפה או לשם, לביטוח "הראל" יש את הכיסוי מהרחבים ביותר, והשירות שלהם מעולה. בכנס סוכני הביטוח הם זוכים תמיד במקומות הראשונים בסקר שביעות רצון, וזה אומר שהם כנראה פחות או יותר מספקים את השירותים שהם מתחייבים עליהם, ולא קשים בתביעות.

דבר שני - למחלות קשות (שזה ביטוח נפרד, פיצוי חד פעמי בגובה סכום שאת קובעת, בכפולות של 100,000) אני חושבת שלמנורה יש את הכיסוי הכי רחב, כולל הישנות של מחלות (שזה חריג לטובתם, כי השאר נותנים לדעתי 50% בהישנות)

את צריכה למצוא סוכן ביטוח שאת סומכת עליו, ולבקש הצעה מכל החברות הגדולות (מגדל, מנורה, הראל, וכו'). כשיהיו לך הנתונים (זה יכול להסתכם בפער של עשרות שקלים לחודש למשפחה, ואפילו יותר) - תעסרי היטב על הפרטים אילו שירותים מספק לך כל ביטוח, ותחליטי.

לנו עולה כ-240 לחודש, לכולנו, אאל"ט, למרות שאני שוקלת לעבור לחברה אחרת כי יש לי הצעה מעולה מטעם העבודה.

אגב, שני אנשים = שני סוכני ביטוח

שאני לא מבוטחת אצלם, כך שהם לא ניסו למכור לי משהו. אחד מהם גם קרוב משפחה שאני סומכת עליו.

תכל'ס, סוכן טוב זה מה שחשוב. כי הפוליסות פחות או יותר זהות, ותלוי בסוכן מה הוא מצליח להשיג ומה לא.

נושי 14

New member
לדעתי הראל לא משהו

אין לי מושג (ומקווה שכך ימשך) על מה קורה במקרי האסון לא עלינו. אבל בדברים הקטנים יותר כמו התייעצויות וכו הכיסוי שלהם לא משהו (לדוגמה רופא נשים פרטי לא נחשב אצלהם) ומנסיון עבודה מולם ומול עוד חברה (בהריון הראשון היו לי שני ביטוחים מקבילים) הם יותר קשוחים.

יש לך סוכן או שאת מתנהלת ישירות מולם?

שוב, לא כתבתי מנסיון, אבל זה מה שנאמר לי. (והנה, גם בכתבה הזאת: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000734708)

מה שבטוח הוא שיש להם פוליסה מקיפה ביותר (השוויתי פוליסות).

גם אני מעדיפה שלא לדעת, ולא להתנסות

הלינק לא עובד

אולי כאן יעבוד? http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000734708

בכל מקרה, מצטטת (מגלובס): "בראש הרשימה של החברות הגדולות - הראל, בניהול מישל סיבוני, שקיבלה מסוכני הביטוח ציון כולל של 8.1. לצדה, חברת הביטוח אליהו - בבעלות שלמה אליהו, שרוכש את השליטה בקבוצת מגדל - מובילה את הדירוג הכלל-ענפי, שכולל גם חברות קטנות, כשהיא זוכה לציון כולל של 8.8. כך עולה מסקר שביעות הרצון של חברי לשכת סוכני ביטוח בעסקי ביטוח חיים ובריאות, שפורסם היום (ג') בכנס הלשכה במתקיים באילת."

נושי 14

New member
אז התנהלתי לבד

אבל זה היה במסגרת ביטוח קולקטיבי מהעבודה. במקביל אליו היה לי ביטוח נוסף (רק נכנסו לקולקיבי והחלטתי שאת השני אני אבטל אחרי הלידה) שהחזיר הרבה יותר.
כרגע אנחנו מחפשים סוכן, זה מדהים כמה כסף אנחנו משלמים על ביטוחים שאנחנו מקווים לא להשתמנש בהם.

rnavina

New member
יש כל מיני פוליסות של כל מיני חברות. אין חברה

הכי טובה. צריך להשוות בין הפוליסות ולבחור את הכיסוי הרצוי.

ממש לא, ואף כתבתי זאת מפורשות.

כתבתי ש: "להראל יש את הכיסוי מהרחבים ביותר, והשירות שלהם מעולה" (זאת עובדה. יש להם הרבה דברים בפוליסה שחברות אחרות לא מספקות, כמו, לדוגמא, שירות אבחון מהיר באסותא)

אבל באותה הודעה כתבתי ש: "את צריכה למצוא סוכן ביטוח שאת סומכת עליו, ולבקש הצעה מכל החברות הגדולות (מגדל, מנורה, הראל, וכו'). כשיהיו לך הנתונים (זה יכול להסתכם בפער של עשרות שקלים לחודש למשפחה, ואפילו יותר) - תעסרי היטב על הפרטים אילו שירותים מספק לך כל ביטוח, ותחליטי."

(וגם בהודעה אח"כ כתבתי שחלק עיקרי מהביטוח זה סוכן ביטוח טוב)

rnavina

New member
שוב אומר שאין סוג פוליסה אחת. זה שראית פוליסה

של הראל עם כיסוי רחב לא אומר שכל הפוליסות של הראל הן כאלה.
אני מתייחסת רק לפסקאות שבהן המלצת על חברה מסוימת.

למעלה