על אכיפה, קופים ופסים,

r929

New member
../images/Emo45.gifיופי של כתבה - אז מה המסקנה ?

אם נתחיל לעמוד אחרי מכוניות בפקקים (כחוק) ? האם נתחיל לתת כבוד לסובבים אותנו (במכולת, בתור לקופ"ח או בכביש) ? או נסכים עם מה שנכתב, ונמשיך לדחוף, לקלל כל מה שזז, ולזלזל בחוק

dudued

New member
אני מניח שכל אלו ששמו את הסימן

(אהה סליחה , אמוטיקון) - רוצים לחצות את הכביש
כאמור כתיבה משובחת שלך טל !! אולי אפשר לשלוח לינק למשרד השמ.. אהה שר !!

gregovihs

New member
../images/Emo41.gif שאלה, או אולי סקר חדש ...

מה עושים כשנוסעים באוטו עם מניאק ? בטח קרה גם לכם שיצא לכם לקחת מונית עם נהג שחותך ומצפצץ בכל הזדמנות או עם חבר שאוהב "להעניש" בנהיגה כל נהג שמעצבן אותו. ואתם בטח גם יודעים שלא פשוט להגיד להם "תרגע בבקשה, אתה לא מרוויח מזה כלום, אתה רק מעצבן ומסכן את הסביבה" והם נשארים בשלהם. שאלה זו התעוררה לי אחרי נסיעה במונית באילת עם קובי, הנהג הכי מופרע בארץ, שאומנם לפי דברי ג´אנג´ו ביחסים הבין אישיים היה ממש אחלה. אבל במרחב הציבורי (ר"ע הכביש) חתך בצורה הכי בוטה, נכנס לדרכי עפר בשביל לעקוף שתי מכוניות וציפצף לכל מי שהיה נדמה לו שנוסע קצת לאט. אני הייתי ממש בהלם, וכל נסיון שיכנוע לא עזר כי לפי דבריו כל שניה שהוא מרוויח בשעה - בסוף משמרת ארוכה משתלמת. והוא עוד היה גאה בנהיגתו: "נהג מונית או לא נהג מונית?" הוא אמר לי ...

gregovihs מה קורה לך?

מה עושים??? להזכירך אתה משלם לנהג על מנת שיסיע אותך מנקודה A לנקודה B בצורה בטוחה ונעימה! יחסים אישיים לא ממש יעזרו לך אם תתהפכו עם המונית/אוטובוס. אני אגיד לך מה אני עושה: אני מבהיר לו חד וחלק שאם הוא לא מרגיע את הנהיגה שלו אני יורד מהמונית בלי לשלם לו אגורה שחוקה!(ותאמין לי שהוא לא יקרא למשטרה בגלל כזאת סיבה - מהעובדה הפשוטה שיש לו מה להפסיד). פעמיים עשיתי את זה ופעמיים הנהג הרגיע את הנהיגה שלו(לפחות איתי בתור נוסע). ועוד משהו קטן: יצא לי לפני כשנתיים לנסוע לאילת עם חברה שלי בתאגיד המפורסם בנהגיו ה"רגועים" - "אגד". אחרי מספר עקיפות על פס לבן,נהיגה במהירות מופרזת וסתם נהיגה פרועה פניתי לנהג ואמרתי לו בנימוס שהנהיגה שלו מסכנת את כל הנוסעים באוטובוס. הנהג,בתשובה ישראלית טיפוסית,אמר לי שאם זה לא מקובל עליי אני מוזמן לרדת מהאוטובוס(ואני עוד מממן לו את המשכורת). טוב - "במלחמה כמו במלחמה" - ירדנו מהאוטובוס ליד קיבוץ קטורה לא לפני שרשמתי את פרטי הנהג ומספר האוטובוס.ולקחנו מונית עד אילת(כמובן שלקחתי חשבונית). כשחזרתי מהחופשה הגשתי תלונה חריפה נגד הנהג בתוספת ההוצאות שנגרמו לי כתוצאה מהתנהגותו. תוצאה:החזר מלא של ההוצאות,התנצלות עמוקה מצד הנהלת אגד,נסיעות לאילת חינם במשך שנה(לא השתמשתי אפילו באחת
) ו...השעיית הנהג למשך שלושה חודשים!. כמובן שאין לי דרך לדעת אם באמת הם השעו אותו או שפשוט רצו להשתיק אותי אבל לפחות אני יודע שאם אני כנוסע משלם עבור נסיעה מסויימת אני מצפה מהנהג(לפחות בזמן שהוא מסיע אותי) לנסוע בצורה בטוחה. מוסר השכל:לנסות לשכנע? לא ממש עוזר! תציב אולטימטום! זו זכותך המלאה. הנהג לא רוצה? גם בזה אפשר לטפל! יום טוב.

gregovihs

New member
אתה צודק מאסטר

אבל אני די שונא להיות סוציו וכמו כל הפולניות שמחפשות תמיד על מה להתלונן. בכל זאת בעתיד אני אשתמש בעצתך (האולטימטום) אבל בכל זאת מה עושים עם חבר שמתפרע בכביש ? לריב איתו ? מה זה יעזור ? אי אפשר לחנך אף אחד,למרות שקשה להשלים עם זה ...

OMERTLLF

New member
אני מכיר מישהי שנסעה במונית

בשבוע שעבר. הנהג דיבר בפלאפון ולאחר שהעירה לו מספר פעמים היא פשוט ירדה מהמונית.

Great Blue

New member
../images/Emo10.gif פשוט עצוב אבל נכון

ובאנגלית זה נשמע יותר טוב...

קרבונית

New member
בא לבכות מרוב ייאוש הדמעות יבשו

כאילו לא דנו אף כאן מליון פעם ואחת. חינוך!! ולאורך: מה שעצוב הוא שמה שכתבת - בכישרון רב כמובן - מגיע בדיוק אלינו ולא אל מישהו שקורא ומפנים, כן, כן, מפנים. זו כבר תיקווה גדולה מדי.

SeaCat

New member
לטל...

בוקר טוב.
להפתעתי הרבה יצא לי לראות לפני זמן לא רב ילד מרים את אגודלו על מנת לחצות את הכביש. משתאה כולי וביראת כבוד עצרתי (לא לפני שבדקתי שמאחורי אין שום בן בליעל שמעוניין לקחת אותי איתו קדימה) ופשוט חייכתי... אבל נכון זה היה רק ילד אחד...

ד"א, זה לא ילדות...

שמעתי ממקור מוסמך ומצחיק שהם היו בצעירותם... (כן צעירותם ולא צעירותן)

כRובי

New member
אתה מוזמן להצביע בסקר שמופיע כעת

בפורום מכוניות...תהיה היחיד בקטגוריה

OMERTLLF

New member
שני דברים לי ...

האחד- אני מסכים עם כל מילה ממה שכתוב. תאמין לי שכתבות וטורים כאלו אני מדפיס ונותן להורים ולאחיות הקטנות שלי. השני - זו התדפקות על דלת פתוחה! שידור על אותו גל או איך שלא נקרא לזה. אוטו הוא אולי המקום שנותן ביטוי למחשבה יצירתית ומעשית אבל לצערינו האחוז שקורא את הכתוב שם הוא מזערי! חבל, חבל שטורים כאלו לא מתפרסמים בשבעה ימים ודומיו.

TShavit

New member
דווקא היום הדארמה כתב בענין

בידיעות... שווה קריאה. מאד. טל

enigo

New member
לא דוגמה יחידה...

אני דווקא כן נתקלתי בהנפת אגודל - מצד שתי ילדות שצצו מבין שתי מכוניות וכמעט הוציאו עיין לנוסעת שלי עם האגודל שלהם... ולגבי קמפיינים מטומטמים - מישהו שם לב לקמפיין לגבי נסיעה על פסי הרכבת? ואני רציתי לשאול, מישהו פה, אי פעם, עקף פקק בנסיעה על פסי רכבת??? זה כמעט בלתי אפשרי גם עם 4X4, ומאוד לא נוח בכח מקרה. אני אישית לא ראיתי אף פעם מישהו עושה את זה, שלא לדבר על לעשות בעצמי. אז למי מכוון הקמפיין הזה בדיוק???

M.Z

New member
תגובה עיניינית -ולא מסכימה עם הכתוב

במסגרת עבודתי בעיתון, הוזמנתי לצפות בתשדיר והסבר מפורט על הקמפיין שאמור לצאת לציבור הרחב. הגישה של הוגי הקמפיין היתה פשוטה: כולם יודעים מזה שנים שכדי לחצות את הכביש יש צורך להסתכל שמאלה ימינה ושוב פעם שמאלה - אם זכור לחלקכם- גם לנושא הזה הוציאו קמפיין שלם ששודר גם בטלוויזיה והינה עשור קדימה הילדים יודעים להסתכל פעמיים שמאלה ולא רק פעם אחת (משיקולי שינויים בכביש בזמן המבט ימינה). אבל מצאו שהזמן שלוקח לילדים להסתכל לצדדים לוקח זמן רב והתנועה מהירה יותר וכשהילד יורד לכביש כבר רכב נמצא לידו במפתיע. לכן החליטו לצאת בקמפיין שאמור לסמן לנהגים, ואם תשימו לב הדגש בפרסום הוא דווקא לנהגים כי הילד רוצה לחצות את הכביש, חשבו במקור על כל מיני סימונים וזה היה הסימון הפשוט, מוכר ואפשרי לכל ילד (מבחינה מוטורית עיצבית הרמת האגודל היא קלה ולא דורשת מיומנות גבוהה). לדעתי הנושא חשוב וטוב שפיתחו אותו גם לסימן הנ"ל מכיוון שהילד שמרים את היד מודיע לכביש שהוא עומד לחצות, גם אם המבט לא בדק טוב את הסביבה הנהג ידע שהילד אמור לרדת לכביש. לגבי החסכון בכסף - אפשר לעשות רשימה מפה ועד לירושלים בנושא הביזבוז. את מבחן התוצאה נראה בעוד שנתיים-שלוש לפחות. לכן ה"נגד" מול הקמפיין לא כל כך מוצדק ויש הרבה הגיון וידע שנאסף בנושא תאונות ילדים לפני שהופק. אשמח לתגובות M.Z

כRובי

New member
זה רק מקצין את הבעיה והופך את

הרעיון לגרוע יותר ! מה שאתה בעצם אומר הוא , שאנו מלמדים את הילדים שהנפת האצבע פותרת אותם מלהביט ימינה ושמאלה ! שבעצם , כל הנפת אצבע פירושה סימון לנהגים שעליהם לעצור ולא משנה (לילד) אם הבחינו בו או לא.. הוא נאלץ לסמוך על הרעיון והעובדה שהנהג כנראה ראה והבחין בקמפיין.. גרוע מאוד לדעתי.

למעלה