עזרה

לוו

New member
עזרה

היי מישהו יודע ספרים בעברית על נוסח של "מה היה קורה אילו אירועים היסטוריים היו מתנהלים בצורה אחרת ממה שהתרחש באמת " ???

springsmille

New member
נסה את...

ספרו של סטיבן פריי, "עושים היסטוריה". הוא מנסה להראות מה היה קורה בעולם אילולא היה היטלר עולה לשלטון, ואיך העולם היה נראה בלעדיו. קצת מורכב לקרוא, אבל בהחלט מעניין.

ילדונט

New member
לא בדיוק אבל בערך

"איוב - קומדיה של חוק וצדק" של היינלין. על אדם שעובר בין יקומים מקבילים, כולם כאן על פני כדור הארץ (כמעט), שכל אחד מהם מתנהג קצת אחרת.

lady_anne

New member
ובאנגלית גם כן בעניין היטלר

Fatherland של רוברט האריס (לא תומאס האריס), ממוקם 20 שנה לאחר עליית הנאצים לשלטון. מותחן מצויין.

גרומיט

New member
האיד במצודה הרמה / פיליפ ק. דיק

לרוב אני לא מת על הספרים של דיק, אבל את זה דוקא אהבתי, אולי משום שהוא יחסית פחות הזוי מהנורמה אצלו. העלילה, בכל מקרה, מתרחשת באמריקה של שלהי המאה העשרים, זמן רב אחרי שגרמניה ויפן ניצחו במלחמת העולם השניה וחילקו את צפון אמריקה ביניהם.

גרומיט

New member
בטח!

בזמנו קראו להן "מכונות כתיבה"
או קולמוס.

ורדה ש

New member
תולדות המצור על ליסבון

למזלי קראתי אותו לפני שסמאראגו פתח ת´פה. ספר מורכב וכבד, ובו שילוב של שתי עלילות - סיפורו העכשווי של מגיה-ספרים מזדקן ובודד משולב בתיאור של מה היה קורה אילו הצלבנים-הנוצרים לא היו כובשים את ליסבון מידי שליטיה המוסלמים בימה"ב.

Danial***

New member
"אחרי הספירה"

אני לא זוכרת את שם הסופר אבל גם "אחרי הספירה" מציג לפנינו מציאות חלופית.

Danial***

New member
ותוספת:

היום ראיתי את "אחרי הספירה" בחנות של סטמציקי - במדף של הספרים המוזלים שלהם. אם את מעוניינת לרכוש אולי תנסי לבדוק שם, ככה יהיה לך אותו בזול.

droret1

New member
מה היה קורה אילו../images/Emo20.gif

תקרא/י את "המצור על ליסבון" של סראמגו. כל הספר הוא מה היה קורה אילו במקום כן היה לא. אני מאד מאד אהבתי את הספר.

ספרן

New member
אילו נוצחה ישראל

"אילו נוצחה ישראל" 1969, ספריית מעריב. אילו ישראל נוצחה במלחמת ששת הימים. ואת ספרי סרמאגו - בחיים לא אקרא.

droret1

New member
סארמגו../images/Emo20.gif

אתה מפסיד. אם לא נקרא ולא נשמע ולא נראה את כל מי שאמר/ה משהו שלא מוצא חן בעיננו נהיה יותר גרועים משלושת הקופים. פשוט לא ישארו סופרים,מבצעים ועוד... אולי כמה כותבים ישראלים וגם אז לא בטוח שהטובים שבהם. ולא שאני יודעת להחליט עם סראמגו הוא סופר שאסור להחמיץ. את "המצור על ליסבון"מאד אהבתי ועם "על העיורון" היה לי יותר קשה להתמודד.עכשיו יש לי על המדף ספר נוסף שלו שפעם יגיע תורו.

ספרן

New member
אני לא מפסיד כלום

יש הבדל בין סופר שטוען (בצדק או לא) שאנו עושים עוול בשלטונינו על עם זר, לבין סופר הטוען ש"השטחים זה אושוויץ". אם הוא לא יודע מה זה אושוויץ, אז רמת השיפוטיות שלו היא כנראה נמוכה מאוד. או שלא... ואז מדובר באנטישמי עם רמת אנטישמיות גבוהה במיוחד.

suki da yo

New member
זה לא על מה היה קורה אם

אבל זה ספר גאוני,שהפתרון של פרדוקס המסע בזמן שלו כל כך פשוט, ועדיין כל כך גאוני, אז אולי הנושא הוא יותר "מה היה קורה אם הייתי רוצה לשנות אירוע היסטורי, ולא הייתי יכול בשום פנים ואופן?" בכל מקרה, סופרת גאונה- "ספר יום הדין" קוני וויליס ועוד אחד בנושא, ואפילו קשור אל הראשון ( לא סדר כרונולוגי)" מלבד הכלב, של אותה סופרת. ממש מומלץ.

למעלה